לחם בשר הרצליה

על אוכל סקס ושאר ירקות …


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

ישבתי ככה ערב אחד, ותהיתי על פי הקנקן... מה גורם לנו לרצות כל כך אוכל, מיד לאחר ביצוע החטא הקדמון? ובכלל... מה גורם לאנשים לרצות אוכל תוך כדי ביצוע החטא הקדמון?
הלוא היו מקרים עליהם שמעתי, בהם כל מיני אבות מזון עוכלו בצורה קצת.... חריגה... תיארתי לעצמי את מהלך הדברים.
היא והוא , ערב סקס מטורף... למטה... למעלה... מהצד... התרגשות ואקסטזה, כמותה ניתן לראות רק בסרטים. ואז באה הרגיעה שאחרי. עם כוס קולה ביד אחת, וסיגריה ביד השניה.
הכל שקט פרט למוסיקה הבוקעת מהרמקולים. במצב כזה ישנם רק שני דברים אותם רוצה הגוף האנושי לעשות:
1. להסתובב וללכת לישון, לנוח אחרי הוצאת כל כך הרבה אנרגיות
2. לקום מהמיטה ולפשוט על תכולת המקרר.. תחושת מאנצ'יז כזו... שיודעים מה רוצים, אבל תמיד מה שרוצים לא נמצא במקרר, ואם הוא נמצא, הוא דורש הכנה, אז הולכים לישון בכל מקרה מרוב עצלנות.
אחחח... מאנצ'יז... אני זוכרת ערב אחד.. ישבתי בשלושה מקומות שונים, וכל מה שרציתי היה קצפת עם תותים. מממממ... קצפת עם תותים... פי מעלה עכשיו ריר רק מלחשוב על קערית מלאה קצפת ותותים...
מכל מקום... לא זו התהייה היחידה בהקשר של אוכל והחטא הקדמון. הלא בהרבה מקרים, הערב דווקא יתחיל באוכל.
כן, כן... דרכי הפיתוי העתיקות עדיין נמצאות בשימוש אצל חלק מדיירי העולם... ארוחת ערב במסעדה... משו רומנטי כזה, עם נרות, ארומה והרבה אוכל שמעייף את המוח...
מנה ראשונה... קצת המתנה... מנה עיקרית... הרבה המתנה, יין טוב שקצת מקהה את החושים, ולבסוף קינוח. אבל רק אחד, עם שני מזלגות, כן (אחרת זה לא עובד!!)
הוא מסיע אותה הביתה, והיא... שלא ממש רוצה שהערב ייגמר, מזמינה אותו אליה לעוד כוס קפה... (כן, כוס קפה... ככה קוראים לזה היום...)
הוא נכנס לדירה, יושב בסלון והיא, כמארחת המושלמת מגישה לו את כוס הקפה שלו עם 2-3 עוגיות בצד. הוא שותה, הם ממשיכים לדבר. והיא – היא חושבת על הארוחה שהיא כרגע עדיין מעכלת, ועל הקינוח המשובח שהם חלקו. כל החלקים במקום. הפיתוי, שהחל עם הזמנת כוס היין הראשונה – מסתיים בכוס הקפה שלאחריה היא מסרבת לשלוח אותו הביתה ''כי הוא נראה עייף מדי''.
בתחילה הוא ינסה לסרב, אבל אם לומר את האמת – זה רק סירוב ''רשמי'' כדי שלא להראות נלהב מדי. הוא קצת יתווכח, אבל היא לא תיתן לו ללכת.
היא כבר מפותה.
נכנסים ''לישון''. ואז נכנסת לתפקיד הכימיה. אותם פרומונים קטנים שמסתובבים סביבנו בין אם נרצה, ובין אם לא, ועכשיו צועקים לשניהם ''סקס!! עכשיו!!''.
כוחות הטבע שאין לנו שליטה עליהם ברגע שהם נכנסים לפעולה.
לכל אחד ואחת יש את הסטייה הקטנה שלהם. חלק אוהבים להיות קשורים, חלק אוהבים לדבר תוך כדי (עצה קטנה – אם אתם מהסוג השני... קודם תוודאו שהצד השני לא יצחק לכם בפרצוף כשאתם אומרים משו מגוחך תוך כדי!!) וחלק אוהבים להכניס את אותם אבות המזון, אותם הזכרתי קודם, לתוך העסק.
מארחתנו קמה, ומשאירה את בן זוגה סקרן, בעוד היא הולכת למטבח להביא איזה דבר מתיקה זה או אחר (אם זה שוקולד, או קצפת, או דבש... הכל הולך).
פה נחתום את התיאורים הגראפיים... מה חשבתם?? זה פלייבוי פה???
במקרה זה, האוכל משחק תפקיד חשוב מאוד. גם בתהליך הפיתוי שלו אותה, וגם בתהליך הפיתוי שלה אותו אחר כך, כשכבר למעשה – אין בו כל כך צורך, אבל זה תמיד מוסיף קצת עניין.
(תמיד אפשר לטעון, שהסקס בא אחרי האוכל כדי לשרוף את הקלוריות שעוכלו במהלך הארוחה הדשנה שהם אכלו קודם לכן... אבל זה הכל מסווה! שכן למעשה, הכוונה לסקס הייתה שם מההתחלה, אורבת בפינה, רק מחכה לסימן שהנה – הגיע הזמן הנכון להרים את ראשה ולהיכנס למשחק.)
הכל נגמר. מארחתנו האדיבה ובן זוגה נרדמו. הוא חולם את חלומותיו, היא חולמת את חלומותיה... ושניהם – חולמים עדיין על אוכל ! על הארוחה, על העוגיות, ועל אותו אב מזון שהיא הלכה להביא מהמטבח.

אז מה ניתן לומר בעצם?
אוכל תמיד יהיה אוכל...
סקס תמיד יהיה סקס...
אוכל וסקס תמיד יהיו שלובים יד ביד במעין ברית כזו בלתי כתובה, שאף אחד לא רואה, אבל כולם יודעים שהיא שם...
בין אם לפני, אחרי או תוך כדי – הגוף האנושי תמיד ירצה אוכל כדי להמשיך לתפקד ולהיות מסוגל לעשות את מה שהוא הכי אוהב – סקס!

לחם בשר הרצליה אירועים חדש