Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > מסעדות מומלצות> כתבת ביקורת על מסעדת פטרוזיליה תל אביב

פטרוזיליה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"לאחר חיפושים רבים במסעדות אין ספור, אני חושב שסוף סוף מצאתי אחת שהיא גם תל אביבית וגם זולה..." אמיר נהרי מופתע לגלות ארוחת צהריים זולה ומעולה במסעדת פטרוזיליה הוותיקה בשטח - שדרות רוטשילד, תל אביב

לאחר חיפושים רבים במסעדות אין ספור, אני חושב שסוף סוף מצאתי אחת שהיא גם תל אביבית וגם זולה. פטרוזיליה ממוקמת על שדרות רוטשילד בין מקס ברנר לקפה הלל, אין מרכזית ממנה, אבל המחירים שהיא מציעה אינם תואמים את הציפיות מהאזור. נכנסנו בשעת צהריים חמימה והופתענו לגלות את פטרוזיליה עמוסה באנשים. חלקם ישבו ליד שולחנות, חלקם על הבר הפונה אל המטבח הפתוח, שם פטפטו עם הטבחים, וחלקם פשוט עמדו בתור וחיכו לאוכל הארוז שלהם, שאותו יוכלו לקחת הביתה או למשרד.

אנחנו מהיושבים ולא מהלוקחים. התיישבנו על הספות הפינתיות הנוחות והמזמינות וחיכינו למלצר, בעוד עוד ועוד אנשים נכנסו ויצאו מהמסעדה. כשהוא הגיע הוא הסביר שפטרוזיליה מאכילה את כל עובדי בנק פועלים, הבנק הבינלאומי, משרד הביטחון ועוד פועלים קשי יום ממפעלי הסביבה. ואם פטרוזיליה היא טובה לכל העסוקים הללו, היא בטח מספיק טובה בשבילנו.

ההפתעה השנייה לא אחרה לבוא. על תפריט הארוחה העסקית של פטרוזיליה התנוסס המספר 44. זוהי עלות הארוחה, והיא כוללת מגוון מנות ראשונות ועיקריות כגון שניצל ענק, סטייק עוף, דגים ואנטרקוט, לא התפריט האופייני של שאר המסעדות באזור התעשייה רוטשילד. הזמנו שני סלטים לראשונות: כרוב חביב וחומוס גרגירים עם שמן זית ופפריקה. לצדם קיבלנו קערית של סלסת עגבניות וכוסברה, צלוחית חמוצים, וכמובן זוג פיתות חמות מהתנור. הסלטים לא היו גדולים, אבל בהתחשב בגודל המנות שהוגשו אחריהם, הם הספיקו בהחלט.

לפני שהחלטנו על המנות העיקריות הבטנו בלוח התלוי על הקיר של פטרוזיליה, שעליו רשומות המלצות היום. הן משתנות מדי יום ולרוב נחטפות במהרה.
מכיוון שלא ידענו שפטרוזיליה תהיה כה עמוסה, הרשינו לעצמנו לבוא לקראת השעה שלוש בצהריים – וזוהי טעות מתחילים חמורה. נאלצנו "להסתפק" במנות הרגילות. אתי הזמינה שניצל נאה בתוספת אורז וסלט קצוץ ואני הזמנתי זוג שיפודי אנטרקוט עם תופסת זהה. השניצל שלה אכן היה ענק כמובטח, ולקראת הסוף היא אף התחננה שאעזור לה לסיים. אני לא הצלחתי לסרב, אף על פי ששיפודי האנטרקוט בצד שלי של השולחן היו טובים אף הם, ונעשו בדיוק במידה שביקשתי. מהאורז קצת חששנו. הנחנו שהוא יהיה לבן ואנמי, ולשמחתי התבדינו. בצל מטוגן וגזר הוסיפו לו מתקתקות ומרקם, כך שנהנינו גם ממנו.

ועכשיו תור ההפתעה השלישית. מסעדת פטרוזיליה קיימת כ-15 שנים. אין מסעדות רבות שיכולות להתהדר בוותק שכזה, גם לא מחוץ לאזור התעשייה רוטשילד. אמנם שיפוץ שנעשה לא מכבר שיפר את פניה, אבל הסוד, מתברר, טמון במטבח רחב הידיים שגודלו כמעט כגודל המסעדה, באטליז האישי של פטרוזיליה ובמחירים הזולים שהיא יודעת להציע. היא נפתחת לקהל הרחב בשעה אחת-עשרה בבוקר ומשרתת את לקוחותיה נאמנה עד השעה שש בערב. מאוחר יותר היא פתוחה רק לאירועים, וכאלה לא חסר.

לאחר שפונו הצלחות הזמנו שתי כוסות מים חמים עם נענע טרייה. תה חם מסייע לעיכול הארוחה, ואנחנו היינו זקוקים לסיוע. ידוע גם שתה לא יכול להיות מוגש ללא קינוח, ועל כן הזמנו סופלה שוקולד עם רוטב שוקולד ושברי אגוזים, שנגמר כל-כך מהר, לא הספקנו לספור. ואז יצאנו לסיבוב בשדרות רוטשילד.