משועממים בחופשה? קחו סדנה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

הספירה לאחור לסיום החופש כבר החלה אבל דווקא עכשיו רגע לפני קו הסיום , הורים רבים פוכרים אצבעות מיואשות מול צאצאים משועממים. למי שמחפש תעסוקות במזגן ורוצה לפתח כשרונות בישול בקרב יוצאי חלציו – יש מי שנותן את התשובה.
3 סדנאות מקסימות שמעבירות חצי יום כייפי ואפילו מי שחיתוך מלפפון נחשב בעיניו בישול מסובך, יוצא כשיצירות טעימות בידיו.

האופציה התאילנדית , עם מיכאל ארליך

השף מיכאל ארליך הנחיל למשתתפי הסדנא כמה עקרונות חשובים בבישול תאילנדי. הוא מאמין בשימוש בחומרים הקרובים ביותר למקור (מה שנראה לי מאוד נכון). מסביר את רזי השילובים המעניינים של תבליני המזרח. ביתי בת ה – 7, גלגלה אגרול מעלה של טופו – מה שלא העליתי בדעתי שאני אצליח אי פעם לעשות (לכן גם לא נסיתי מעולם). תוך כדי הסדנא ובישול הארוחה התאילנדית למדנו רבות על המרכיבים המיוחדים של המטבח המזרח רחוק הזה. לקינוח אכלנו ארוחה מלאה על כל מנותיה ויצאנו הביתה נחושים לקנות מרכיבים חדשים שיפארו את מדפי מטבחינו ולהכין מהם מטעמים מהמזרח הרחוק.

עוגות עם וואו - דורית רוזנבלום

דורית רוזנבלום עוסקת בתחום העוגות כבר שנים רבות והדבר ניכר היטב במקצועיות ובשליטה בפרטים הקטנים. בדיוק עוגת יום הולדת כזאת שמוציאה קריאות ''וואו'' מפי כל הנוכחים במסיבה – בדיוק כזאת למדנו להכין. הסדנא מומלצת לילדים מעל גיל 10 ולאמותיהן היצירתיות. ההפתעה הגדולה של הסדנא היא שגם ילדים יכולים להכין עוגה פשוט מדהימה. מסתבר שהטכניקה ממש לא מסובכת. דורית הסבירה ואנחנו הקשבנו ותוך כדי סדנא של 3 שעות ייצרנו עוגה לתפארת. ניתן להגיע עם רעיונות וציורים מראש אבל גם ביתי שהגיעה ללא הכנה מוקדמת הוציאה תחת ידיה עוגה שנסעה אחר כבוד למחרת למחנה הקיץ וזיכתה אותה בפרס צופי מדהים. העבודה בבצק סוכר מענגת והציורים והצביעה פשוט החזירו אותי לילדות.
מומלץ בחום.

אן סדנאות
טלפון: 09-9513366
במרכז צמרות הרצליה


רולדין, הסדנה התעשייתית

קונדיטוריה רולדין שוכנת בבית רולדין באיזור התעשיה של מושב קדימה החלה ביוזמה ביתית של 2 אחים שמכרו עוגות מדלת לדלת. היום הרשת מונה 15 סניפים וחנות מפעל בקדימה. הביקור בחנות המפעל המעוצבת והנעימה מומלצת לכולם. לכן כדאי להגיע לפני הסדנא או לפנות זמן לאחריה כדי להתרווח בבית הקפה הנעים ולהנות מהמוצרים הנאפים במקום. בסדנא שבה השתתפנו היו גם ילדים בני 3. סדנה בת שעה כוללת סיור במפעל, הכנת עוגיות שונות וסרטון. הסיור סוחט קריאות התפעלות מכולם. כיף להתבונן בנדיה המגלגלת 300 בורקסים בשעה (אחד , אחד בעבודה ידנית). להבין מה גודלו של מיקסר המכיל 120 ק''ג קמח ולבחון את מרדדת הבצק המרדדת את הבצק לעובי הדרוש. לילדים היה קשה להתנתק מחלון הצפיה. אבל זה היה כעין וכאפס לעומת הכיף שבלישת הבצק ובהכנת העוגיות. תוך כדי אפייתן בתנור, אפופים בגלי ריח משגע צפינו בסרטון של רולדין ולקינוח כמובן שטעמנו מהעוגיות ולקחנו גם הביתה.
קפה להורים כלול במחיר הסדנא.

רולדין
סדנאות בחופשת הקיץ ובחגים
טלפון 09-8999927
מושב קדימה