בזולה של התימוני


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

כשהגעתי למסעדת ה''תימוני'' במרכז רעננה, לא הייתה שם פיסת גת, לפחות לא למראית עין. אולם האווירה במקום הייתה כה שמחה וחמה, עד כדי כך שלרגע חשדתי שאולי מחביאים אותו ממני.

מה שבטוח, גם אם זה סתם חשד שלי, התימוני הוא אחד המקומות האופטימיים ביותר שנתקלתי בהם לאחרונה. מקום שמקבלים אותך בחיוך רחב ובגלבייה אותנטית, מושיבים אותך בפינת הזולה שבקומה השניה אליה מוביל גרם מדרגות ברזל תלול. כמו במאהל בדואי, בזולה, יושבים על שטיחים אדומים בישיבה במזרחית או על פחי שמן מכוסים בכרית מתאימים לישיבה. ויש גם ספסלים עם משענת. כאן מאכילים אותך באוכל פשוט וטעים, כזה עם טאץ' של בית, שאין מצב שלא תרצה לחזור.

התפריט ב''התימוני'' אמנם מצומצם, אך שם הולכים על מנות מנצחות: ארוחה תימנית מבוססת על אחד המאפים התימניים האופייניים- כובנה (לחם תימני עגול), סלוף (לאפה תימנית), ג'חנון או מלאווח מוגשים טריים וחמים, לצד גבינות עיזים, לבנה, וכמובן אי אפשר בלי, רסק עגבניות, סחוג, ביצה, סלט לבחירה. החומוס פול שהמקום כל כך גאה בו עשוי כמובן במקום, הוא רך ונעים וממש נמס בפה, תענוג. כדאי לנסות את סלט הבית, ירקות טריים תערובת עלים וחסה מובחרים המתובלים בתערובת סודית (ניסינו לחקור את בעל הבית), עליהם מפוזרים גבינה בולגרית או טונה, בצד ביצה קשה וכל זה מגיע עם תערובת ג'עלה (תערובת קטניות קלויות בתנור) שעושים במקום. הכל כל כך פשוט- וכמה פשוט ככה טעים וזול.

התימוני היא מסעדה שמגיעים אליה הרבה הורים וילדים. לאחרונה הרימו כאן את הכפפה והתחילו במבצע מיוחד. ההורים מזמינים ארוחה מעל 25 ₪ והילדים מקבלים ארוחת ילדים שכוללת מלאווח ורסק חינם. ועוד מיזם חדש ונחמד, תעסוקה לילדים. בקומה השניה תמצאו דפים צבעים ומשחקים הכל כדי לאפשר להורים לשבת ולאכול ברוגע. הקומה השניה אגב, מתאימה גם לאירועים עד 30 איש. באירועים מוצע מזנון, והישיבה כאמור על ספסלים, על פחים או על הרצפה, ממש בשאנטי, כאילו היינו בהודו ולאו דווקא בתימן.

התימנים, כידוע, אינם חסידים גדולים במיוחד של מתוקים (ואולי זה הסוד לרזונם?) ולכן במקום יש רק קינוח אחד- גלידה. מצד אחד זה די מבעס, מצד שני, כשחושבים על זה, זה דבר שאפשר להוריד עבורו את הכובע בפני הבעלים: סוף סוף מקום שנותן את הדגש על האוכל ולא מתיפייף ברשימת קינוחים שמסיטה את תשומת הלב מהדבר העיקרי. כל הכבוד.

התימוני- חומוס ואוכל תימני
אחוזה 137 רעננה
09-7724806 (יש משלוחים ברעננה)
א'-ה'- 10:30-23:00, ו' 10:30-15:00