Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> ביקורת על מסעדת למון גראס תל אביב
לחם בשר הרצליה

למון גראס


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"מנה מלאזית ענקית של אטריות ביצים מוקפצות בווק עם אווז מעושן, ביצה וירקות לרוב כגון כרוב, גזר, בצל, פלפלים, ואפונה..." שיר כידן נזכרת בערב הגמר של המונדיאל במסעדת למון גראס, אבן גבירול, תל אביב: מי צריך גברים?

בערב מהביל של יולי, כשמשחק של המונדיאל הדביק את כל הגברים אל כל מסכי הטלוויזיה שבנמצא, החלטתי לקחת חברה לאכול במסעדת למון גראס. מי צריך גברים כשיש סושי? כל מה שצריך זה מזגן. בכל זאת, יולי תל אביב 2010.

מכיוון שבנות אנחנו וחתן עוד אין, צמנו כל היום בידיעה שבערב נשלים את החסר. חברתי לקחה את עניין הדיאטה עד הסוף והזמינה למנה ראשונה סלט גזר סטייל למון גראס עמוס פלפלים, בוטנים וחסה ברוטב לימון. בעודה מכרסמת את מתיקות הגזר המשתלבת בחמיצות הלימון ובמליחות מעודנת של הבוטנים, התענגתי אני על גיוזות עוף מטוגנות, לוהטות וקריספיות. הפריכות החיצונית של הגיוזה שיחקה עם פנימיותה הרכה והתעטפה ברוטב טריאקי מתקתק המיוצר במיוחד במסעדת למון גראס.

כאמור, לא אכלתי כל היום. כפיצוי, הזמנתי רול סושי בטטה וקנפיו אינסייד אאוט בציפוי שומשום שחור שיארח לנו לחברה עד להגעת המנה העיקרית של למון גראס. חברתי היקרה קצת פחדה לאבד אצבע או שתיים ולכן העדיפה להתרחק ממני עד להיעלמותו הסופית של הרול שטעמו עדין והוא ממלא את החיך ומגרה את בלוטות הטעם לפעולה מואצת. בינתיים, התאמצה חברתי להבין את מהות הצלוחיות הדקורטיביות המונחות על כל אחד משולחנות למון גראס, והתלהבה לגלות בהן רטבי שום, צ'ילי וסויה שמרקמם וטעמם שונה מכל מה שטעמנו עד כה. ייתכן שיש קשר לעובדה שבעליה של מסעדת למון גראס הוא תאילנדי שהשתרש בארץ והקים משפחה עם ישראלית. פיצי, הכניס למקום אותנטיות תאילנדית עם נשמה ישראלית.

בתום החקירה המדעית שערכנו לרטבים על השולחן, הגיעה המנה העיקרית. מנה מלאזית ענקית של אטריות ביצים מוקפצות בווק עם אווז מעושן, ביצה וירקות לרוב כגון כרוב, גזר, בצל, פלפלים, ואפונה. כל הטוב הזה מפתיע ברוטב שזיפים מתוק המשתלב במליחות הבשר ומשווה למנה מתקתקות עדינה והופך אותה לחגיגת טעמים. אני העדפתי להתמקד במנה מפתיעה פחות של עוף סצ'ואן פיקנטי המלווה בפטריות, תירס גמדי, גזר, פלפל ובצל הטובלים באורז מאודה ומעדכנים את טעמו. עסיסיות הבשר וטעמו הדומיננטי שולטים במנה ביד רמה ונותנים לה את אופייה המיוחד אשר בזכותו הפכה לשם דבר.

לקינוח פינק אותנו פיצי במעדנים מעוטרים ברוטב מייפל כמנהג המזרח הרחוק. לא רק עיגולי האננס המטוגן ומצופים שומשום היו סימטריים מושלמים ועסיסיים אלא גם הפרפר הענק והצבעוני אויר באופן מושלם על צלחתה של חברתי בצבעי מייפל מרהיבים. גם עוגת הטריקולד המעוצבת בצורת טיפה שהזמנתי אני והפרחים המצוירים על טיפת הטריקולד התאימו לפרח המתוק המאויר בצבעי מייפל על צלחתי. טיפת הטריקולד נימוחה בפה והשאירה עקבות מתוקים במורד הגרון שסילקו כל מועקה במומחיות שוקולדית עתיקת יומין וציור המייפל אותו הרסתי למגינת ליבה של חברתי נתן למנה גיוון וארומה ריחנית.

בין ביס ללעיסה גילינו שבדיוק עכשיו מתקיים משחק הגמר של המונדיאל והתחלנו להתעניין כמה כמה ומי נגד מי. סיימנו את הארוחה שלנו בלמון גראס זה מכבר אבל אחרי ארוחה טובה אי אפשר פשוט לקום וללכת, בעיקר כשכולם מסביב מרותקים למסך. חברתי הציעה להישאר עד סוף המשחק ולראות איך נגמר אבל אני הבטחתי לה שבחדשות יודיעו מי ניצח. ככה זה בלמון גראס, לא חייבים להישאר.

לחם בשר הרצליה אירועים חדש