Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > מסעדות מומלצות> ביקורת על החומוסיה של זרזיר, כרמי יוסף

החומוסיה של זרזיר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"כל זאת ועוד היו רק המשחק המקדים לדבר האמתי שלשמו באנו - החומוס של זרזיר. שלושה סוגים שונים של אותו חומוס נפלא במרקם חלקלק עוטים תלבושות שונות..." שירלי רחמים שמה פעמיה לעבר מושב כרמי יוסף, אל החומוסיה של זרזיר

למי מכם שטרם שם פעמיו לעבר מושב כרמי יוסף, הדבר מומלץ בחום, ואני גיליתי זאת רק במקרה, כשהלכתי לבקר חברה במושב סמוך. הנוף שהוא טובל בו הוא מהרגועים והשלווים, קשה להאמין שהוא נמצא רק במרחק דקות ספורות מהבית. השלט "החומוסיה של זרזיר" משך את תשומת לבי וגם קצת דגדג לי בבטן, משם כזה בפינת חמד שכזו רק טוב יכול לצאת. אז החלטנו לבדוק בעצמנו מי הוא אותו זרזיר.

זוהר, או בשם החיבה שלו זרזיר, קיבל את פנינו בחיוך כובש, את דרכו החל דווקא בעולם ההיי טק כמנהל שיווק קשוח, כשלפתע, לאחר שנים של עבודה אינטנסיבית מצא עצמו מחוץ למעגל העבודה בעתו של משבר כללי. כיאה למנהל שיווק הבין זוהר שקושי הוא גם הזדמנות ושסיכון הוא גם סיכוי וכך ניצל את המצב להגשים חלום ישן נושן, ולהקים משהו משלו, שהוא יאהב באמת. עם המון תושייה, נחישות והתמדה עמל זוהר במטבחו על הכנת הנוסחה המושלמת לחומוס שלו, במשך שבועות הכין כל היום חומוס, הוסיף עוד קצת לימון ושיחק עם השום, עד שמצא את הנוסחה המושלמת ואת המרקם הייחודי של החומוסיה של זרזיר.

החומוסיה של זרזיר היא חדשה באזור כרמי יוסף וחוגגת החודש את יום הולדתה הראשון. מיקומה של החומוסיה של זרזיר, בלב לבו של המרכז המסחרי, מושכת קהל מגוון בשעות שונות של היום. כשאני הגעתי, בשעת צהריים של יום שישי, הייתה החומוסיה הומה במונחים של מושב שקט, אבל שרתה בה אווירה מיוחדת השמורה רק לימי שישי.

התפריט של החומוסיה של זרזיר מכיל, כמובן, בעיקר חומוס עם תוספות שונות ומגוונות, אך גם ארוחת בוקר ומנות לילדים. מבין המנות משכה את תשומת לבי דווקא חביתת הצ'יפס, כשבדקתי את הנושא עם זוהר התברר שחביתה זו גורפת תגובות נלהבות בחומוסיה של זרזיר ושהיא נחשבת להיט בקרב הילדים. בעודנו מתלבטות איזו מהמנות לקחת, נמצא במהרה פתרון שניתנה לו הכותרת "מנת טעימות", שאין כמוה לקשי החלטה כמוני.

מנת הטעימות כוללת הכול מהכול והיא מורכבת משש מנות בגודל מכובד ביותר ובמחיר שווה לכל כיס. זה מתחיל באופן תמים עם סלט ירקות קצוץ דק ומתובל היטב, ממשיך בשקשוקה עם רוטב עגבניות סמיך ועשיר המשלבת (איך לא) גרגירי חומוס, כמה כדורי פלאפל פריכים ועסיסיים והכול, כמובן, מוכן במקום במיוחד עבורנו ומוגש עם פיתות מהבילות שזה עתה נאפו.

כל זאת ועוד היו רק המשחק המקדים לדבר האמתי שלשמו באנו - החומוס של זרזיר. שלושה סוגים שונים של אותו חומוס נפלא במרקם חלקלק עוטים תלבושות שונות: האחד עם פטריות טריות מוקפצות קלות, האחר, המועדף עליי, עם פול והמון שום ולימון והמנה השלישית היא של חומוס מסבחה, המשלבת טחינה עם גרגירי חומוס ורוטב לימון חריף. ניגבנו וניגבנו וליקקנו צלחות עד תום.

החומוסיה של זרזיר הומה בקהל קבוע ומגוון, ישנם אלה שרק חלפו על הכביש, סקרנים כמוני, שנכנסו ונשארו, ישנם אלה, הביתיים, שגרים פה במושב ושהחומוסיה של זרזיר קרובה לביתם, ואחרים הם חברים של חברים שקיבלו המלצות ולכן באו כדי להתפנק אחרי טיול אופניים מפרך באזור, להם נקרא המטיילים.

החומוסיה של זרזיר פתוחה בימים א'-ה' בין השעות 11:00-20:00 ובשישי עד השעה 16:00. החודש, כאמור, חוגגים יום הולדת שנה לחומוסיה של זרזיר ומהסיפורים ששמעתי על אירועי הפתיחה, מומלץ להתעדכן. החומוסיה של זרזיר היא מקום קצת אחר באווירה אינטימית וביתית, שמוכיח שוב שחומוס טוב אפשר למצוא גם מחוץ לתל אביב. זוהר והצוות שלו יחד עם החומוס הטוב גם מארגנים אירועים על טהרת המטבח הישראלי עד 400 איש, תיהנו.