Skip Navigation Linksראשי > קפה ובתי קפה > בתי קפה> ביקורת על קופי שופ ירושלים
לחם בשר הרצליה

קופי שופ


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

אמיר נהרי תוהה לעצמו לאן ממהרים כולם בעוד הוא יושב בבית הקפה קופי שופ ומביט החוצה אל הרחוב הירושלמי ההומה. עוד הוא תוהה הוא גם נהנה מסלט ומקיש, אבל הכי מרגשים אותו עוגת השוקולד והשוקו החם עם שברי המקופלת

קופי שופ כבר מזמן אינו בית קפה קטן ואלמוני אלא רשת של בתי קפה איכותיים הפרוסים ברחבי ירושלים. אל הסניף של קופי שופ ברחל אמנו שבעמק רפאים נכנסנו, זוגתי ואני, לאחר שיטוט קצר לאורך הרחוב הראשי של המושבה הגרמנית. קופי שופ ממוקם באזור מרכזי ביותר, על צומת רחוב רחל אמנו ורחוב עמק רפאים, וחלונותיו פונים אל הרחובות השוקקים וההומים באדם. יש משהו ממכר בישיבה נינוחה בבית קפה תוך צפייה בעוברים ושבים. אתה תמיד מוצא את עצמך שואל לאן כולם ממהרים ושוכח שעד לפני כמה רגעים מיהרת גם אתה לבנק, לעבודה או לכל מקום אחר.

משמאל לכניסה לקופי שופ ישנה יריעה שקופה ומעברה השני אזור המעשנים, כך שאם אתם חובבי סיגריה ואוכל, לא בהכרח בסדר הזה, גם אתם יכולים ליהנות משהותכם בבית הקפה. זוגתי ואני התיישבנו ליד שולחן בין הבר לדלת הכניסה, ומיד הבחנו בכך שהמקום מציע למכירה כוסות תרמיות, מקינטות במבחר גדלים, קפה ועוד. התפריט מגוון ונע בין מבחר ארוחות בוקר דרך סלטים וכריכים וכלה בפסטות, דגים וקינוחים נפלאים. מכיוון שעוד טרם שנכנסנו לקופי שופ החלטנו שנאכל ארוחה קלילה, הזמנו מנה ראשונה אחת לשנינו. זה היה סלט ירוק עם אצבעות גבינת חלומי מצופות פרורי לחם, מנה גדולה שהורכבה מחסה, פלפלים, צלפים, עגבניות שרי, פטריות טריות, ומעל כל אלו כמה אצבעות גבינה. על השולחן הניח מבעוד מועד מלצרנו האדיב שני רטבים לבחירתנו, רוטב ויניגרט ורוטב אלף האיים הוותיקים והטובים. הסלט העשיר הגיע בליווי שני סוגי לחמים, לבן ושחור, וחמאה.

אחריו הזמנו את מנת הקיש פטריות של הקופי שופ, העשוי מבצק עלים ולצדו סלט קטן נוסף הדומה לסלט החלומי, כשאת הגבינה החליפו זיתים שחורים. בקשתי לקבל גם קערית של טפנד זיתים נענתה בחיוב ובמהירות. בנוסף למנת הקיש הזמנו שקשוקה עם גבינת פטה, שהייתה מעט נוזלית ואילצה אותנו להשתמש בלחם.
למרות כוח הרצון המופלא שלנו אל מול הלחם הרך, לא יכולנו לעמוד בפני מגש הקינוחים שהציג בפנינו המלצר, רק זמן קצר לאחר שפינה את שולחננו ממנות הארוחה הקודמות. על המגש של קופי שופ נחו מיני קינוחים שונים ומגרים, כל אחד בדרכו שלו, ולאחר היסוסים והחלפת מבטים החלטתי להחליט והזמנתי לשנינו פרוסת עוגת שוקולד שמנת עם פצפוצי שוקולד חלב ולבן מפוזרים מעל. לצד הקינוח הזמין כל אחד מאתנו כוס שוקו עם שברי מקופלת. אולם פה התגלע ויכוח, שכן זוגתי מעדיפה מקופלת רגילה ואילו אני חסיד של שוקולד לבן. אכלנו את הקינוח בשקט, כל אחד מגן על כוסו בידו שמא ינסה השני לגנוב לגימה ולהוכיח בכך את טענתו כי שלו יותר טעים. וכך שוב יצאנו עם כרסנו בין שינינו למרות ההחלטה המוקדמת לאכול בקופי שופ ארוחה קלילה.

לחם בשר הרצליה אירועים חדש