מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > סדנאות בישול > סדנאות בישול> כתבה על סדנת אפייה בגאיה ברטלה

גאיה ברטלה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

שירלי רחמים מפתיעה את בן זוגה בסדנת אפייה אצל גאיה ברטלה. הוא אינו מומחה ולא ממש יודע מה עושים עם שמרים, אבל אחרי צפייה בהנס ברטלה תוך השתתפות פעילה, שניהם מלקקים שוקולד ומתרגשים לקראת המאפים שיוצאים מן התנור

השנה זה הצליח לי יותר מתמיד. המחזה של בן זוגי המלקק בתאווה שוקולד וקרם פטיסייר שזה עתה הכין בסדנה של גאיה ברטלה בעודו נאנח מאושר וממלמל "גן עדן" היה שווה את הכול. בכל שנה ביום ההולדת הריטואל חוזר על עצמו, ואני שוב מתלבטת מה אקנה לו במתנה ואיך אפתיע. התייעצות עם מיטב המוחות הובילה אותי לקונדיטוריית קפה גאיה ברטלה הכשרה שבפתח תקווה לסדנת אפייה.

קונדיטוריית גאיה ברטלה החלה דרכה לפני 10 שנים בשיווק מוצרי מאפה ועוגות לבתי קפה באזור גוש דן, ההצלחה הולידה בית קפה בניהולם של גלית והנס ברטלה ומשם התרחבה גם לסדנאות ולמגוון קורסים בעולם האפייה. אחרי עיון בקורס יסודות הקונדיטוריה בחרנו בסדנת אפייה בבצק שמרים וקראנץ' בהנחייתו של הנס ברטלה, ששמו הולך לפניו בכל עולם הקצפות, המוסים והבצקים. את לימודיו סיים בגרמניה והתמחה במגוון מסעדות אירופיות ובמלונות יוקרתיים. עוד באמתחתו חמש מדליות זהב על זכייה בתחרויות בינלאומיות שונות.

רגע לפני צאתנו לסדנה עוד תהינו בתמימות מה ללבוש, אך כשנכנסנו הבנו כי היה זה לשווא שכן עם כניסתנו קיבלנו סינרים לבנים, חבשנו כובעים והנה זה מתחיל - אנחנו שפים ליום אחד.

בחלק הראשון של סדנת האפייה של גאיה ברטלה חילק הנס את מתכוני היום ולמדנו בצק שמרים מהו ואיך לעבוד אתו, על חשיבות הטמפרטורה ומדידת זמני אפייה. זו הייתה הרצאה מקצועית ומרתקת ששולבה בהגיגי האנס ברטלה, שהסביר, לדוגמה, שהקמח מאוד רגשי ושלבצק מתוח חייבים לתת קצת לנוח כדי שיוכל להשתחרר.

האווירה בסדנה של גאיה ברטלה אפופה תחושת עשייה ולמידה בשילוב של הומור וחוויה. מדובר בקבוצה אינטימית של משתתפים חדורי מוטיבציה ונרגשים להתחיל במסע, האחד התפטר מהיי טק ובא להגשים חלום, אחר נשלח על ידי אשתו ללמוד לאפות, נוספת רק באה להתמקצע וללמוד מהטוב ביותר.

לאחר שהכנו את הבצק הנחנו לו לתפוח והתחלנו בהכנת המילוי. מגוון המילויים וחומרי הגלם האיכותיים לא הותירו אף אחד מהנוכחים אדיש: קרם פטיסייר של וניל צרפתי, מילוי פרג, גבינת ריקוטה עם אוכמניות, מרציפן, שכולם מכינים, מתנסים וטועמים והכול טובל בריחות מופלאים שקשה לעמוד בהם. מבט חטוף לעבר פניו של בן הזוג שמתענג לו על השוקולד במבט חולמני לא הותיר מקום לספק כי ההפתעה הצליחה בענק.

לקראת סוף הסדנה של גאיה ברטלה בחר כל אחד את שלושת המילויים שלו לעוגת השמרים, שאותן גם ייקח הביתה. כתבנו שמות ויצירות המופת נכנסו לתנור. ההתרגשות לקראת התוצאה הסופית הרקיעה שחקים, קצת כמו בחדר ההמתנה שמחוץ לחדר הלידה, לקראת בואו של הרך הנולד, או יותר נכון הפריך הנולד: לחוש, לגעת, אולי יש צורך להכניסו לעוד כמה רגעים להתחמם לו בתנור כדי שיהיה מוכן.

אפייה אינה הצד החזק שלנו, אבל אחרי סדנת האפייה של גאיה ברטלה כל ביס היה טוב מקודמו והרגשנו לרגע קונדיטורים אמיתיים. החתירה הבלתי נלאית לשלמות של הנס ברטלה, הטיפים והעזרה שחילק לאורך כל הסדנה והמקצוענות הבולטת הביאו לתוצאות יפות ומשביעות רצון אצל כולם, אפילו אצל אלה המתקשים, כמו, לדוגמה, בן זוגי. אז אמנם ביום שאחרי לעוגות כבר לא נותר זכר ואפילו פירורים היה קשה למצוא, אבל הטעם הטוב בפה עודנו שם וכבר אנחנו מוצאים את עצמנו תרים אחר סדנה אחרת בסדרה של גאיה ברטלה, מה דעתכם על סדנת פרלינים וטראפלס?

בית הקפה קונדיטוריה של גאיה ברטלה מציע בנוסף לסדנאות גם תפריט עשיר ומגוון של ארוחות בוקר מפנקות, טוסטים וכריכים, לזניות וכמובן מיטב העוגות והמאפים כולם פרי יצירתו של הנס ברטלה. גאיה ברטלה כשר ופתוח בכל ימות השבוע עד שעות הערב וביום שישי עד השעה 14:30. כדאי לכם לנסות.