Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > חדשות ואירועים> כתבה על מירור בר, אוסקה ירושלים

לכל הרוחות והשדים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

ב-5 במאי נפתחת במוזיאון ארצות המקרא בירושלים תערוכת "לכל הרוחות והשדים – לחשים וקמיעות במסורת היהודית". לפני או אחרי התערוכה תוכלו לבקר במסעדות הרבות שמציעה ירושלים – הצעות ליום מרתק בעיר מרובת האטרקציות

כשאתם פוסעים לעבר הכניסה המובילה לאולם התצוגה הראשון של תערוכת "לכל הרוחות והשדים – לחשים וקמיעות במסורת היהודית", שנפתחת ב-5 במאי במוזיאון ארצות המקרא בירושלים, שימו לב לשלט: "מומלץ להיכנס ברגל ימין". גם אם אינכם מאמינים בשדים ורוחות ובעין הרע, האקט הזה יכניס אתכם לאווירה המיוחדת שהצליחו אוצרי התערוכה להשרות במקום. עין כחולה, חמסות וקמיעות הם חלק מעולם המאגיה אפוף המסתורין הקיים בתרבויות הקדומות וגם בימינו.

התערוכה מציגה 3000 שנות מאגיה ביהדות ובתרבויות השכנות ובוחנת את מקורותיה ואת התפתחותה באמצעות תצוגה מרשימה של חפצים מאגיים המשקפים אמונות ומנהגים שרווחו ועדיין רווחים בחיי היומיום. בין הפריטים החשובים והמעניינים בתערוכה, המוצגת לציבור הרחב בפעם ראשונה, כותונת של ילד ממערת האיגרות במדבר יהודה מתקופת מרד בר-כוכבא (132-135) שבקצותיה קשורים שקיקים המכילים חומרים בעלי משמעות מאגית הבאים לגונן על הילד או לרפאו.

התערוכה פותחת צוהר גם לעולם הכישוף (מאגיה שחורה) שמטרתו לפגוע באדם ולגרום לו נזק. העין הרעה נחשבה בקרב התנאים מביני דבר (בבא מציעא), כגורם שלילי האחראי ל-99 אחוזים מהנזקים ומהפגעים שמהם סובלים בני האדם. מתברר שאחת הדרכים להתגוננות מפני העין הרעה היא דווקא שיקוף דמותה במראה, ומראות מסוג זה מוצגות לצד אוסף חמסות מרהיב ממרוקו.

בין הקמיעות מוצגת מגילת קלף ארוזה בתרמיל מתכת שניתנה על ידי הרב כדורי ז"ל, והיא מכילה טקסט שנועד להגן על אישה מסוימת ולרפאה ממחלה. על פי ההוראות, היא אמורה הייתה לטבול את המגילה בנוזל מיוחד ולשתות ממנו.

שני העולמות השזורים זה בזה, מאגיה לבנה ושחורה, יוצרים תערוכה מסקרנת שמותירה את המבקר בה עם מנת מסתורין שמלווה אותו גם לאחר צאתו.

עוד בירושלים: אלרוב שדרות ממילא – פן אחר מעולם האגדות

חמישים וארבעה אמנים מציגים את יצירותיהם, פסלים וציורים לאורך הרחוב, כשהם שואבים השראה מאגדות ילדים ומעניקים פרשנות אישית לדמויות. פיטר פן והחלילן מהמלין משתלבים בין חלונות הראווה של קסטרו וטופשופ ומשפחות על ילדיהן מתלהבות מכיפה אדומה ושחרזדה. בחודשי הקיץ מתוכננים אירועי רחוב רבים בשדרה שוקקת החיים, ביניהם: מסיבות רחוב, מופעי ג'ז במסגרת פסטיבל ישראל ואירועים ליליים בימי חמישי. הכניסה חופשית.

אחרי או לפני הסיור בירושלים, מציעים לכם ארוחת צהריים או ערב על הבר:

אוסקה
בר אסייתי כשר המשלב סושי איכותי וטעים עם מבחר מוקפצים בטעמי המזרח הרחוק. במסעדת אוסקה מריחים ריחות וטעמים אסייתיים, המתבשלים לעיני הלקוחות.

בין המנות של אוסקה:
רול אורז – דפי אורז ממולאים בשלל ירקות, מוגשים קר ברוטב טריאקי
סלט אוסקה – רצועות אנטרקוט ופטריות מוקפצות ברוטב טריאקי על מצע מיקס חסות ועלים צעירים עם ירקות טריים, אטריות ואורז – 43 ₪
כאוס – אטריות אורז מוקפצות עם רצועות עוף ואנטרקוט, ירקות טריים ובוטנים קצוצים – 47 ₪

מירור בר

הבר הממוקם במלון ממילה שבירושלים הוא רשמי אך יום יומי, מפלט מהעיר ההומה שבו תוכלו לשתות משקאות קלאסיים וקוקטיילים אקסקלוסיביים וליהנות מאוכל גורמה על הבר. להנאתכם מוסיקה מגוונת ומתוחכמת, המתאימה עצמה למבקרים מקומיים ומחו"ל.

המיוחדים של המירור בר:
חדר סיגרים המציע את מיטב מותגים העולמיים לחוויה אישית
תפריט קוקטיילים מיוחד
טפאסים מגוונים בניצוחו של שף רועי ענתבי