מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > מסעדות כשרות > פשוט מוכשרת> ביקורת על דולצ'ה לאטה ירושלים

דולצ'ה לאטה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"ה'כריך כבקשתך' מאפשר לבוחר בו לבנות אותו כטעמו וכתשוקותיו..." אדי רון מבקר בבית הקפה דולצ'ה לאטה שבירושלים, מתרשם מהקפה, מהתפריט ומהסביבה המזמינה שיטוט, ואף נתקף פרץ נוסטלגיה לאספרסו בר הראשון של ירושלים

האביב מנסה לדחוק עצמו מבעד לשמיכת עננים של סוף חורף, ללא הצלחה, ונעמי ואני בוחרים במרפסת המקורה עדיין של הדולצ'ה לאטה, ומזמינים קפה, היא אמריקנו עם חלב קר בצד ואני אספרסו כפול צפוף ומעורר. הקצף שכיסה את האספרסו שלי העיד על איכותו הגבוהה של הקפה ועל ידו הטובה של הבריסטה. במצעד האמריקנו האישי של נעמי, זכתה הגירסה של הדולצ'ה לאטה במקום גבוה בצמרת.

הביטוי "צמרת המצעד" החזירה אותי באחת לשנות השמונים העליזות והזכיר לי, ממש עד כדי הזיה, את קפה 'אקראי' שהיה חלוץ האספרסו בר בירושלים וששכן ממש ממול המקום שבו ממוקם הדולצ'ה לאטה עכשיו. והנה אנחנו שוב כאן, פחות שיער על הקרקפת, יותר בשר סביב למתניים.... "האספרסו שלך מתקרר" נזפה בי נעמי והעירה אותי מחזיונותיי.

הדולצ'ה לאטה מציע מטבח חלבי מגוון שנותן מענה לצמאי הקפה בדרכם לעבודה, לרעבי הבוקר, למשפחות חוגגות בירושלים, לפגישות עסקיות של אמצע יום וכמובן תפריט ערב עשיר. אף על פי שפסח כבר מאחורינו נדמה שהאמירה "כל דכפין ייתי ויכול" מתאימה לאפשרויות שהמקום מציע. הצצה בתפריט של דולצ'ה לאטה גילתה לנו ארוחות בוקר מלוחות ומתוקות, כריכים בווריאציות שונות ומסקרנות, פעם ננסה את ה"כריך כבקשתך", שמאפשר לבוחר בו לבנות אותו כטעמו וכתשוקותיו. אם דולצ'ה לאטה היה פתוח גם בשעות הלילה שאחרי הבילויים אני מאמין שעוד הפתעות בלתי צפויות היו מתאפשרות. עוד בתפריט של דולצ'ה לאטה, לזניה וקנלוני במילויים שונים, מבחר דגים וכמובן סוגים רבים של משקאות מבוססי קפה. בעידן רשתות הקפה, לדולצ'ה לאטה ערך רב בייחודיות המשקה שלו.

חלקנו ארוחת בוקר עשירה שהצטיינה בירקות טריים, בלחמניות חמימות ורכות, בכמה גבינות ובחביתה. נעמי אוהבת אותה עשויה היטב עד שרופה, ולשמחתי הצליח הטבח להגיש אותה עסיסית. מאד שמחנו לקבל, במהירות ואדיבות, לימון טרי ושמן זית לתיבול אישי של הירקות.

מדרחוב לונץ הוא נקודת החיבור שבין רחוב יפו לרחובות בן-יהודה ודורות ראשונים. המיקום של הדולצ'ה לאטה הוא מהמוצלחים שיש בסביבה, ואתם מוזמנים לשוטט בה: רחוב אתיופיה על בתיו המדהימים מצפון, העיר העתיקה ממזרח, שוק מחנה יהודה ממערב והכול בטווח הליכה נינוחה. הכניסה לדולצ'ה לאטה היא כפולה: זו הקטנה, שמרחוב יפו, עוברת דרך מקרר הכריכים והסלטים שניתן לקחת ולהמשיך למסע היום, ואנחנו ממליצים לנכנסים דרכה לנשום עמוק ולמלא את ריאותיהם בניחוח המאפים הטריים המונחים על הדלפק שמול מכונת הקפה. הכניסה הגדולה יותר אל הדולצ'ה לאטה היא דרך המרפסת שבמדרחוב לונץ. החלל של בית הקפה הוא נעים וביתי, והדולצ'ה ישמח לארח אתכם: קבוצות עובדים או משפחות של אחרי-הנחת-תפילין בכותל לארוחה חגיגית, מושקעת וטעימה. המקום מכיל עד 70 אורחים והתפריט, על פי בקשתכם. ואחרון חביב, כל התפריט מוצע גם בטייק אווי ובמשלוחים. אל תוותרו על הקפה!