לחם בשר הרצליה

לרכב על הכירכרה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות


כל מי שחי בתל אביב ועובר ברחוב הירקון, ראה מול מלון הילטון את פאב ''הכרכרה''. יצאנו לברר מהי הכרכרה הזאת, ולאן היא נוסעת. ''הכרכרה היא פאב מסעדה מהוותיקים בתל אביב, והיא נוסעת איתנו כבר 25 שנה. ישנו סגנון מסוים למקומות כאלה, ואוירה שונה מהפאבים החדשים, המעוצבים והתזזיתיים בעיר. העיצוב של ''הכרכרה'' חם ומזכיר פאבים מהאי הבריטי, כולל לוח קליעה למטרה (וחיצים), והרבה מודעות פרסומת קלאסיות של בירה, כמו מודעות גינס ההיסטוריות.

הרצפה – בגבהים שונים, כמו גם התקרה והקירות עשויים עץ כהה, שממש ניתן לחוש את כל השנים והאירועים שנספגו בו. מסביב יש טלוויזיות, בדרך כלל משודר בהן ערוץ היורוספורט. בעתות חירום, כמו יורו 2004, או האולימפיאדה הבאה עלינו לטובה, יש גם מקרן ומסך ענק.

''הכרכרה'' הייתה תחנה פופולארית לתיירים ולצוותי אויר שהתאכסנו במלונות השונים ברחוב הירקון, שנהנו מהאווירה הביתית, והשירות הלבבי ב''כרכרה''. הכרכרה היא פאב מעולה – אך גם מסעדה בעלת תפריט עשיר שעשוי ביד אמונה. הזמנו קוקטילים בכניסה: ''הפופיק המגרד'' שלי – וודקה + ליקר אפרסק + מיץ תפוזים - היה מרענן ועם תחושה של פרי שהסתירה עצמה אלכוהולית מרשימה, וה''אורגזמה הלוהטת'' שהזמינה זוגתי, קרם בננה לבן + אמרטו + טריפל סק + וודקה + שמנת מתוקה (יצירת מופת של הבר). היינו מוכנים להסיר את כובעינו ולשיר את המנון מונגוליה לכבוד הברמנית, אך למרבה הצער לא היו לנו כובעים, ושכחנו את המילים.

כשנרגענו הזמנו אוכל: התפריט עשיר, מגוון, ועשוי ביד אמונה. השרימפס ברוטב שום ויין שלי היו מעודנים והסטייק פילה ברוטב של זוגתי – שוב היא שיחקה אותה – היה מנה מגן עדן: מתברר שיש סטייקים, ויש סטייקים של הכרכרה, עסיסיים להפליא, מזדווגים בעליצות עם הרוטב, ונותנים שם טוב לבשר הבקר. התוספות, צ'יפס וירקות מבושלים גם הם מפתים ועשויים בליגה אחת מעל המקובל בפאבים.


הבירה מהחבית, שזולה משמעותית יותר מרוב המקומות בתל אביב והאיכות הגבוהה של האוכל והמשקאות הם משהו שלא קל למצוא היום בברים. . זה לא פיק-אפ בר, אבל כן מקום מפגש נעים להפליא עבור זוגות, עם מוזיקת שנות ה80- ולפני. עוד משהו: זה מקום מצוין למפגשי חברים, ומקום פשוט אידיאלי לימי הולדת (אפשר אולי לסגור לפני כן עסקה משתלמת עם המקום), וגם לאירועים משפחתיים – זהו בפירוש פאב שאפשר לקחת אליו ילדים. לכולם מגיע לרכב ב''כרכרה'', לפחות פעם אחת.
הירקון 216, תל אביב
טלפון: 03-5241703
פקס: 03-5235895

לחם בשר הרצליה אירועים חדש