מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

''בנות, לפתוח ארונות ולהוציא את כל הפיצ'פקעס''


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

כל מי שאי פעם בישל לחברים, יודע שלא חייב להתקיים קשר ממשי בין הבישול וההגשה.
אפשר לבשל נהדר ולהגיש גרוע ואפשר לבשל בינוני אבל להגיש נהדר. לסדנת עיצוב השולחן בהדרכת גאיה נצר הגיעו כ-10 נשים שכולן, כך נראה הבינו את העובדה הפשוטה, שאם כבר מבשלים, כדאי שזה יהיה מוגש כמו שצריך.

מפות וראנרים
מפות, כך גאיה הדגישה, זה עניין של טעם ושלחה אותנו לחנויות עודפי הבדים שם נמכרים הבדים במחירים זולים במיוחד. עליהם, כדאי לפרוש במרכז השולחן ''ראנר''- יריעת בד פשתן (גם כן מאותה חנות) ברוחב 30-40 ס''מ שעליה יונחו אלמנטים מהעיצוב.


נרות
אולי לא ידעתם, אבל יש אנשים שמדליקים נרות כשהם מסבים עם בני משפחתם אפילו לארוחת בוקר, ואני פגשתי אותם בסדנה של גאיה. היא בכל מקרה המליצה מאוד על נר מרכזי ועבה אחד שמונח על הראנר וסביבו, קישוטים נושאיים: לארוחה איטלקית כפרית מפזרים פסטה צבועה בכסף או זהב, צדפים שקונים בחנויות האביזרים הזולות או אוספים על החוף ועוד.

עניין אחר הוא הנרות האישיים שמונחים, בארוחות חגיגיות, בכלים שקופים או צבעוניים ליד כל צלחת.

חובקי מפיות
אפשר לחבוק את המפית בצמידי חרוזים המושחלים על גומיות, מהסוג שילדים שוזרים בימי החופש הגדול (לקראת ארוחות החגים, כמובן), אפשר בעשבי תיבול(רוזמרין , טימין ועוד) מהגינה ואפשר לקשור למפית עלה גרניום ריחני בחוט רפיה.


צמחים

ענף גפנים בקיץ (ולידו פזורים בנונשלנט אשכולות ענבים מלאכותיים) או ענפי מטפסים משולבים זה בזה בעונה חורפית יותר, עם אצטרובלים (מוזהבים בספריי , למה לא) הם רק חלק קטן מהרעיונות.

פרחים פירות מלאכותיים
כאן השמיים הם הגבול. הידעתם כצה סוגי פקרחים ופירות מלאכותיים נמכרים בשווקים? החל משושני בד זעירות וכלה בחמניות ענק, דובדבנים ועוד.

ההמלצה הגורפת של גאיה היא ''לפתוח מגירות, להוציא את כל הדברים הקטנים שקנינו ולא ידענו מה לעשות בהם ולקשט את השולחן''.

סדנת עריכת השולחן הבאה תתקיים בנושא מזנונים.


לפרטים
גאיה נצר 053324954