מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > מסעדות כשרות > פשוט מוכשרת> ביקורת על מסעדת גבריאל בירושלים

גבריאל: חזרנו


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"הגעתי מוכן לגמרי לעיקריות. כאן ציפה לי אתגר לא קל: הזמנתי אנטרקוט צלוי בגריל ברוטב וויסקי וציר בקר, זוגתי - תבשיל אוסובוקו עם ירקות שורש, ועוד ביקשה ממני לחלוק אתה את המנה..." יובל בלנקובסקי בגבריאל ירושלים

לגרגרן חובב אוכל שכמוני ביקור חוזר במסעדה הוא כמעט עונש, אני הרי עושה כל ערב לפני השינה חשבון נפש עם עצמי כמה טעמים חדשים פגשתי היום. מצד שני, זוגתי התלהבה כל כך מהביקור הקודם שלנו במסעדת גבריאל הרומנטית, שידעתי שאני מחזיק בידי קלף מנצח, שגם ייתן לי הזדמנות למפגש מעמיק יותר עם גבריאל, עם האווירה ועם המטבח שלה.

כך הילכנו לנו שוב במדרחוב ירושלמי ופנינו אל עבר מסעדת גבריאל. אף על פי שדובר בערב סתמי באמצע השבוע היא הייתה מלאה כמעט עד אפס מקום. החלטנו, בניגוד לפעם הקודמת, לבחור את המנות בעצמנו ולא לבקש את המלצות המלצר. היינות שהציעו בכוסות במסעדת גבריאל היו חביבים, ומי שמעוניין בבקבוק שלם לארוחה יכול ליהנות ממרתף היין הנפלא של המסעדה.

למנה הראשונה הזמינה זוגתי מנה של כבדי עוף מוקפצים ברוטב קסיס ותאנים. כבדי העוף הוגשו עם חצאי תאנים ולוו ברוטב סמיך ומתוק. הם היו נימוחים, צלויים במידה והרוטב המתוק העשיר את טעמם. מנה זו שייכת למדור בתפריט של גבריאל הנקרא "רגע לפני העיקרית", שבשונה מן המנות העיקריות אינו כולל תוספת. זוגתי הנהנה בשביעות רצון והפצירה בי לעזור לה עם המנה כדי שיהיה לה מקום לטעום מן העיקרית, ואני, למוד ניסיון מן העבר דילגתי על לחם הבית החם ועל המטבלים המצוינים שהוגשו לשולחן כדי לסייע. למנה ראשונה הזמנתי סביצ'ה דג ים - מנה קלילה וחביבה המתאימה לפתיחת הארוחה. רצועות דקות של דג הסביצ'ה נפרשו על פני צלחת לבנה גדולה וירקות מספר עיטרו את הצלחת. היין הלבן שהזמנתי השלים את המנה והפך אותה לחוויה מענגת.

הגעתי מוכן לגמרי למנות העיקריות. כאן ציפה לי אתגר לא פשוט: הזמנתי אנטרקוט צלוי בגריל ברוטב וויסקי וציר בקר, זוגתי הזמינה תבשיל אוסובוקו של בשר וירקות שורש, ועוד ביקשה ממני לחלוק אתה את המנה. כשמגישים לי בשר טוב, אני מרגיש מיד שאני לא צריך הוכחות לכך שהאדם אינו חיה צמחונית. האנטרקוט היה עשוי במידה שבקשתי – מדיום, והבשר היה רך, כראוי לבשר שיושן זמן ניכר לפני שעלה על הגריל. רוטב הוויסקי וציר הבקר שלו הוסיף לו ארומות אך בעיקר לא האפיל על טעמו של הבשר המשובח. לאחר כמה נגיסות מענגות דילגתי למנה של זוגתי, מנת אוסובוקו קלאסית העשויה מנתח אחורי של בקר. הבשר היה רך ונימוח והתפרק מן העצם במזלג. זו מנה עיקרית נהדרת שיש בה הכול - ירק ובשר, ועם כוס יין אדום טובה נוצרה חוויה שלמה ומהנה.

תפריט הקינוחים של גבריאל מתחלף ומשתנה מדי פעם בפעם, וגם הפעם הקינוחים לא אכזבו. ליווינו אותם בכוס אספרסו שגם הוא היה חזק ומשובח, ועל הכול ניצחה האווירה המוקפדת והאלגנטית של גבריאל ותודעת השירות הנהדרת של צוות המלצרים של המסעדה. כמו מסעדה טובה באמת, גבריאל מוכיחה שככל שמגיעים אליה שוב היא מהנה אף יותר.