Skip Navigation Linksראשי > ברים, יין ואלכוהול > ברים ופאבים> כתבה על בר-מסעדה אלפנט נתניה
לחם בשר הרצליה

אלפנט


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

דניאל לוין וחבר נהנים מאירוע בערב חמישי באלפנט נתניה – מסעדה ביום ודאנס בר בלילה. הדיג'יי מנגן מוזיקה אלקטרונית, ועל הבר מוגשים המבורגרים, פיש אנד צ'יפס כמו בלונדון, בירה וצ'ייסרים. החברה, כמו האווירה, נהדרת

"אני אוסף אותך בעשר לבדוק ליין חדש של מסיבות, אל תשאל שאלות". ומכיוון שגיל בדרך כלל לא נוהג בצורה מסתורית, היה לי ברור שיש לו תכנית. בהתחלה חששתי שאולי מדובר במשהו על גבול הפלילי (אבל הוא לא כזה) או במסיבת הפתעה (יום ההולדת שלי רק בקיץ), אבל כשנכנסתי לרכב גיליתי שהכול הרבה יותר פשוט. "חבר סיפר לי על ליין מדהים של מסיבות בדאנס בר אינטימי עם קהל מעולה". "מעולה", השבתי וראיתי את גיל מאותת ימינה במחלף פולג.

אלפנט ממוקם באזור התעשייה החדש של נתניה, שהיום נחשב לסיטי של אזור השרון, בין מקס ברנר לאיקאה. השמועה הייתה נכונה –אלפנט, שמשמש לאורך היום כמסעדה, הופך בלילות חמישי לדאנס בר אורבני, תוסס וכייפי. מבט אחד מספיק כדי להבין שהמנהלים חובבי הפילים התכוונו לממש את כל מה שאי אפשר לעשות בתל אביב – חלל גבוה ומרשים עם אקוסטיקה מצוינת, שטח שמנוצל בחוכמה אבל לא צפוף וחנוק. כמו שהשם אלפנט מרמז – פזורים במקום המון פסלים ואיורים של פילים בסגנון אתני.

לצלילי מוזיקה אלקטרונית תפסנו פינה על קצה הבר של אלפנט והזמנו טובורג וגולדסטאר. התמזל מזלנו ובאותו ערב הכריז מישהו על מבצע אחד פלוס אחד על כל הבר. כשהתרחקנו ממנו והתחלנו לרקוד לצלילי המוזיקה האלקטרונית, שמחתי לגלות שהקהל במקום מורכב מיופי של אנשים שיודעים לעשות שמח. אחרי שתי בירות נוספות וחצי שעה של ריקודים פרועים על הרחבה נעשיתי רעב, רק אז הבחנתי בכך שגיל שכח ממני והתיישב עם שתי יפהפיות בשולחן לידי.

עיינתי בתפריט, שבמשך היום מכיל הכול מארוחות בוקר דרך מגוון פסטות וכלה בעסקיות, אבל המנות בתפריט הלילה מתאימות הרבה יותר לנשנוש ליד הדרינק. לכן הזמנתי מנת מיני המבורגרים שכללה שלושה המבורגרים מוקטנים וקערה עמוסה בהמון צ'יפס. הבשר היה טעים וכל כך משובח, אפילו גיל נטש את הבנות כדי לגנוב לי את אחד ההמבורגרים. כפיצוי הוא קפץ לבר והביא לנו שתי בירות נוספות, לא הספקתי להתפעל מהיעילות שלו וכבר הוא חזר עם מנת פיש אנד צ'יפס. הדג היה עשוי כמו ברחובות לונדון – לוהט ופריך מבחוץ אבל רך, בשרני ועם טעם של ים מבפנים. הצ'יפס המצוינים של אלפנט הלכו מצוין גם עם הדג ונהנינו לטבול אותם ברוטב מיונז פיקנטי שהגיע עם המנה.

כדי לתת לאוכל לשקוע הזמנו צ'ייסרים של ויסקי ג'יימסון, ממש בזמן שברקע קיבלה המוזיקה טוויסט והדיג'יי של אלפנט הגביר את הקצב עם גרסאות אלקטרוניות ללהיטי רוק מוכרים. אחרי שעה ומשהו של ריקודים וכמה זוגות גולדסטאר- טובורג נרגעה קצת המוזיקה, האורחים התיישבו והמלצרים חילקו טירמיסו וסופלה שוקולד, שבעיניי היה חלומי.

מכאן והלאה נעשו האירועים קצת מטושטשים. אני זוכר ששתינו עוד בירה, אני זוכר מונית דוהרת על כביש ארבע, ואני זוכר שהתעוררתי בסביבות אחת בצהריים. אפילו פיל היה קורס.

לחם בשר הרצליה אירועים חדש