Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> כתבה על מסעדת פיאטניצה בפתח תקווה
לחם בשר הרצליה

פיאטניצה: לקניבלים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

קרן ויזנר ובן זוגה מבקרים במסעדת הבשרים פיאטניצה שבפתח תקווה: סלטים, סטייקים, נתחי עגל בשמנת ובפטריות, משחקים עם האוכל וקניבליזם ראוי לשמו, מהסוג שלא נראה מאז שהציל רובינזון קרוזו את ששת משיני הטורף האכזר

סיפורנו מתחיל ברובינזון קרוזו האגדי, שקץ בחייו האפורים באנגליה הקרה ויצא למסעות ולחיי נדודים כיורד ים. באחד ממסעותיו נקלעה ספינתו לסערה עצומה והוא נשטף אל חופו של אי שומם ונידח. 24 שנים בילה לבדו על אי בודד, עד שגילה בעיצומה של חינגת קניבלים את שכניו החדשים והצליח להציל מציפורניהם קורבן מסכן. ניצול הטבח העניק בתמורה לקרוזו את חייו וזכה ממנו לשם ששת, היות שניצל ביום שישי.

בהשראת הסיפור החליט בחור צעיר בשם דן לקרוא בשמות הגיבורים לסניפי הרשת שלו הכוללת את מסעדת פיאטניצה, את הפיצרייה קרוזו ואת אולם האירועים רובינזון. משמעותה של פיאטניצה בשפה הרוסית היא יום שישי ממש כמו ששת, והיא מסעדת בשרים על האש הממוקמת בלב פתח תקווה.

למסעדת פיאטניצה בת השבע מראה ביתי אך מדוקדק, השולחנות לובשים לבן ולכיסאות הלבשות מיוחדות. המטבח אינו כשר והוא מאופיין כאירופי לכל דבר, קהל מעורב נוהג לפקוד את פיאטניצה, במיוחד חובב את המנות הקהל הרוסי. בצהריים משרתת פיאטניצה את תושבי הסביבה, את עובדי המשרדים ואורחים אקראיים. ניתן לערוך בפיאטניצה גם אירועים הכוללים עד 45 מוזמנים, ובסופי שבוע תפריט האירועים הוא מיוחד ופיאטניצה לובשת אווירת מסיבה עם מוזיקה מתאימה ורחבת ריקודים. גם קייטרינג חיצוני ומשלוחים של מבחר סלטים ובשרים מציעים כאן בפיאטניצה.

בחרנו להתיישב בשולחן, שמחציתו כורסה זוגית נוחה ומחציתו כיסאות רגילים. אהבת הבשר שמאפיינת אותנו החלה לתת אותותיה בקרקורי בטן עזים לנוכח הריח שהתפשט במסעדה כתוצאה מהמנות שהובאו לשולחנות הסמוכים לשלנו. התפריט גילה לנו שאין בפיאטניצה מנות ראשונות, אך הזמנת מנה עיקרית מזכה את הסועדים בכחמישה-שישה סלטים ובסלסילת לחם לבן או שחור.

הסלטים לא איחרו להגיע ובשפע, התפעלנו במיוחד מסלט מעולה של פטריות במיונז עם פסטרמה מעולה ומסלט מענג של גזר פיקנטי חתוך דק דק בתוספת קלאמרי. סלט נוסף שהכיל חתיכות חצילים במיונז שבה את לבנו. בגזרת החמצמצים, נהנינו מסלט מלפפונים ושמיר ומסלט כרוב בחומץ. עוד הוגש סלט סלק במיונז וסלט ירוק עם ירקות. כל הסלטים של פיאטניצה נעשים במקום מרכיבים טריים בלבד.

שבענו לחלוטין מהסלטים, והמנות החמות שהונחו על שולחננו תפסו אותנו לא מוכנים. בן זוגי, הידוע כחובב סטייקים בכלל ובשר לבן בפרט, קיבל סטייק ענק עם עצם שנעשה על האש במידת מדיום וניכר כי הוא נהנה מכל ביס וביס. אני בחרתי במנת הדגל, נתחי עגל בשמנת ובפטריות שהוגשה בצורה מיוחדת במינה, בתוך לחם שחור מעניין ומסתורי, שלבתו נוקתה. בעזרת כפית דליתי את התוכן המסקרן של נתחי העגל המוקרמים ברוטב השמנת והפטריות. כן, זו מנה עתירת קלוריות אך שווה את האנרגיה והמשחק באוכל טעים גם הוא.

שבעים מאד ומרוצים ישבנו לנו עם רגל פה רגל שם, וכשמוזיקה נעימה התנגנה לה ברקע התחלנו בתהליך של התחבטות בעניין הקינוח. קיבתו של אישי צעקה גלידה, ובפיאטניצה נענו לצעקות וקינחנו בגלידת שוקולד מרעננת, שסתמה את הגולל על ארוחה נהדרת. ההרפתקה כותרה בהצלחה, הקניבליזם אמר את שלו ולנו לא נותר אלא להסכים אתו.

לחם בשר הרצליה אירועים חדש