מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > מסעדות כשרות > פשוט מוכשרת> כתבה על קפה הרצל בחיפה

חזון קפה הרצל


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

אורלי פרש-אזולאי וחברה מבקרות ביום שמש חורפי בבית הקפה הרצל שברחוב הרצל בחיפה. במדרחוב ששופץ ושהחזיר לעצמו לא מעט מן האופי שהיה לו לפני 40 שנים, הן נהנות מארוחת בוקר חלבית ומשקשוקה רוחשת שזה עתה הוסרה מן האש

אין הרבה דברים שמסמלים את השינויים בעיר חיפה כמו שכונת הדר ורחוב הרצל בפרט. מלבד הגיגים נוסטלגיים שמעורר בי הרחוב, אני אוהבת לחזור אליו בימים שטופי שמש וליהנות מרכישות לא מתוכננות וזולות במיוחד.

כך קרה ששכנעתי את יעל להצטרף אלי בבוקר כזה לסיור ברחוב הרצל. לאחר שנכנסנו לכל חנות אפשרית ברחוב, התעייפנו ושמנו פעמינו אל עבר קפה הרצל שצד את עינינו. קפה הרצל ממוקם בבית הקרונות, מקום מרכזי מאד ברחוב שהפך לאחרונה למדרחוב משגע ולנו היה ברור שאת ארוחת הבוקר-צהריים שלנו נאכל שם.

התיישבנו בחוץ בשמש החמימה של חודש פברואר ופתחנו את התפריט. הוא עשיר ומגוון וכולל את כל מה שתפריט בבית קפה חלבי יכול להציע: מרקים, קישים, פסטות, דגים, סלטים וארוחות בוקר מעניינות. מיד בחרנו בארוחת הבוקר - אני בישראלית ויעל בשקשוקה.

הן הגיעו אל השולחן במלוא הדרן. הפלטה שלי הכילה אומלט פטריות, בצל ועשבי תיבול. לצד האומלט הונחו סוגים שונים של גבינות משובחות ולצדן סלט ירקות עשיר ממבחר ירקות העונה. בפלטת עץ נפרדת הגיע לחם חם, טרי ומדיף ניחוח אפייה משגע. הפלטה של יעל הכילה מחבת לוהטת של שקשוקה מתובלת מדיפה ניחוח עגבניות טריות והשקשוקה שזה עתה הוסרה מן האש רחשה. לצדה הגיע סלט גדול ולחם חם וטרי נוסף.

מבלי לחשוב לרגע התחלנו בארוחת הבוקר שלנו, מתרשמות מטריות המזון, מאופן הגשתו האסתטי ומהאווירה הנעימה השוררת בקפה הרצל. כשהשקטנו מעט את רעבוננו התפנינו להביט ימינה ושמאלה לעבר האנשים החולפים ברחוב הרצל ולרגע הייתה תחושת נחלת בנימין תל אביבית ממש אצלנו בחיפה, ברחוב הרצל הקסום. הבחנו בכך שהמדרחוב שוקם, שופץ ושוחזר וכי הוא כעת נראה ממש כמו שהיה בשנות ה-60 המופלאות, כשרחוב הרצל היה מרכז העיר חיפה, בתקופה הטרום-קניונית.

לאחר שרוקנו את הצלחות הזמנו את הקפה הכלול בארוחת הבוקר והמשכנו לשבת עוד שעה ארוכה על מנת לספוג את האווירה, לנשום עמוק, לדמיין כל אחת את דמיונותיה וברגע לא אופייני פשוט לשתוק. זה היה בוקר של החזרת עטרה לנשמה, וחלק גדול מכך הוא בזכות קפה הרצל שהשיב לנו מעט שלווה חסרה. אז הנה עצה חמה: קחו לכם פסק זמן, שבו בקפה הרצל ותחזרו 40 שנים אחורנית לתקופה קסומה של עיר מרכזית, רחוב שוקק חיים ובית קפה שבו תוכלו למצוא מענה לכל תשוקותיכם הקולינריות והרוחניות.