ילדים בדרך לצפון


מוקד הזמנת אירועים במסעדות


האמת, איך שיוצאים מהבית עם הילדים בחופש הגדול נגמר לנו הכוח כבר בקילומטר הראשון. הראש לא בדיוק בעניין של לחפש מסעדות טובות, רוצים לאכול, עכשיו ומהר וכדאי שאלו יהיו שיפודים. אבל גם ההורים הם בני אדם, ורוצים לאכול משהו טוב, טרי שאין בתל אביב. שתי מסעדות מעולות- לשני הצדדים- בדרך לצפון.


מסעדת ויקטור הג'ינג'י

חלל לבן וחדש בכניסה לנצרת עילית שבגליל התחתון, צמוד לתחנת דלק חדשה איננו בדיוק המקום בו הייתם מצפים למצוא אוכל הגון. אבל אנחנו היינו עייפים והימרנו על כל הקופה והיה, פשוט מעולה.

יש כל מיני רמזים לכך שמאחורי הדלפקים הסטנדרטיים מסתתר טבח מוכשר, אבל כשבעל המסעדה אומר לך שיש לו סלט ''ג'רג'יר'', ואתה מבין שזה גרגיר נחלים, בתחילת הקיץ, זה בינגו.

סלט הגרגיר היה ערימה של עלי גרגיר שלמים, טריים ורעננים ומתובל בהמון לימון , החומוס פול וחומוס עם בצל היו מצוינים, סלט הירקות נשם מרוב טריות והכל היה כמו שמישהו במטבח אוהב אתכם.

צלעות כבש עסיסיות ומנת קבב עם צ'יפס, היו המשך טבעי לסלטים המעולים. הקבבים היו מעוצבים כקציצות שטוחות, בהירות, מתובלות בשיא העדינות, עם נגיעות פלפל אדום והצ'יפס היה כמו מוצר מוזיאוני: תפוחי אדמה חתוכים ביד, לצ'יפסים עבים. הללויה. כששמעו את ההתלהבות שלנו במטבח, שלחו לנו נתחי עוף מתובלים וצלויים, עסיסיים שטעמנו מימינו. לילדים דחפנו את הצ'יפס (המעולה- ללא רגשות אשם) והתרכזנו באוכל האמיתי. גם להורים יש זכויות. יצאנו, מעולפים.

מחקר קטן במטבח פתר את התעלומה: הטבח זהו ויקטור הג'ינג'י, שם דבר בצפון ומוכשר כמו שד. בכל נסיעה לגליל,. כדאי לבוא, אפילו במיוחד.

* כשנוסעים דרך צומת המוביל, נוסעים לכוון הכפר רנייה, נוסעים ישר לכוון נצרת עילית ובצומת טי שמאלה, בכיכר שמאלה לכביש השרות

אל ג'נינה

ביום השני, נהיה לנו ולילדים דחוף לאכול בצהריים, אתם יודעים. עלינו על האוטו החם חרף התנגדות הטף ונסענו כעשר דקות ברחובות נצרת עד לאל ג'נינה, מסעדה ממש בכיכר המעיין בנצרת. אם תשאלו את עצמכם איפה זה כיכר המעיין, זה בדיוק במרכז. כמו לשאול תל אביבי איפה זה דיזנגוף סנטר.

אל ג'נינה היא מסעדה המתהדרת בחצר, טוב לילדים אבל היה כל כך חם שנכנסנו פניה, לפלטת סלטים מצוינת, חומוס מעולה (בשבילנו) וצ'יפס- שיפודים- קטשופ טובים מאוד עבור הילדים. הנוסחה הזאת, התגלתה כהצלחה. הכל היה כל כך טרי, שזה הזכיר לנו כמה פעמים אנחנו משלמים הרבה מידי עבור אוכל בינוני. הסלט היה טעים ורי, סלט הגרגיר היה עונתי ומתפצח, החצילים- נהדרים, כרובית בטחינה- מופלאה, טחינה ירוקה- אין מה לומר. וקנקן לימונדה והכל זול. והשירות, אח השירות.

מסעדת ויקטור הג'ינג'י
נצרת עילית, אזור תעשיה ג', רחוב היצירה 85
046452049 052313573

אל ג'נינה
כיכר המעין
נצרת
04-6550292, 04-6554022