Skip Navigation Linksראשי > ברים, יין ואלכוהול > טעימת יין > טור יין בנושא יינות ישראליים
לחם בשר הרצליה

חידושים והמצאות


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

יובל בלנקובסקי מונה הפעם בטור היין חידושים והמצאות בתחום היינות הישראליים. יקב בנימינה, יקבי תשבי, יקב ברקן ויקבי רמת הגולן מצטרפים יחד לחגיגה אחת גדולה של פירות וטעמים שכדאי לטעום עכשיו וגם לשמור לאחר כך

מבחר יינות חדשים יצאו בזמן האחרון לשוק, וחלקם בולטים לטובה. ליקב בנימינה ישנו יקב בוטיק קטן הקרוי יקב במערה בשל מיקומו בלב מערה חצובה מהמאה ה-16 בהרי הכרמל. אחת לשנה מוציא היקב יין אדום בשם המערה. הבציר האחרון של יין זה הוא משנת 2006, ומדובר בבלנד של קברנה סובניון, מרלו ופטי ורדו, שנדמה שיפגין את שיאו רק בעוד כמה שנים. לצד היין האיכותי משיק היקב גם ברנדי. מדובר בתופעה ייחודית בארץ, וזהו ברנדי נהדר בעל ארומות עשירות וארוכות של טעם.

לצד המערה הזדמן לי גם לטעום את התרשיש 2006 של יקב בנימינה. אמנם יין זה לא יצא עכשיו, אבל כדאי לשים עליו יד לפני שיאזל. זהו יין זני מסוג קברנה סוביניון מסדרת העילית של היקב הנקראת 'אבני החושן'. מדובר ביין מרוכז בעל גוף מלא וארומות של פירות שחורים שנמרחים ומתארכים על הלשון והחיך.

יקבי תשבי הוציאו לאחרונה שני יינות מסדרת האסטייט. זוהי סדרה חביבה מאוד המתמקדת ביינות אדומים שמחירם נע בין 60 -70 ₪ לבקבוק, וכעת יצאו הפינו נואר והשיראז מבציר 2007. ענבי הפינו נואר הגיעו מהכרמים שבהרי גוש עציון. ביקב מספרים כי הענבים נבצרו בשעות בוקר מוקדמות באופן ידני בתקופת הבציר המאוחרת, היין עבר תסיסה ראשונית במכלי נירוסטה בטמפרטורה של 22-28 מעלות צלזיוס והמשיך בתסיסה משנית עוד כשלושה חודשים בחביות עץ צרפתיות של 300 ליטר. לדעת אנשי היקב הייתה שנת 2007 שנת בציר הפינו נואר המוצלחת ביותר עד כה. היין ניכר בניחוחות בשלים של תותים, דובדבנים ושזיפים ושל פולי קפה ומוקה שמוצו מחביות עץ האלון שבהן הוא התיישן, והמרקם הקטיפתי שלו מספק איזון מושלם בין החך לאף, ולטעמי אפשר בהחלט ליהנות ממנו בעיקר לשתייה של צהריים בפני עצמו או עם ארוחה קלה.

יקב ברקן הוציאו גם הם בסדרת הרזרב שלהם את השיראז ואת הפינוטאז' מבציר 2007. מדובר בסדרה מעט זולה יותר מסדרת האסטייט. הפינוטאז' של ברקן הוא אחד היינות הנהדרים ביותר הקיימים כעת בשוק המקומי, והוא נושא תו מחיר סביר ומעניק תמורה נהדרת. ליין ארומות של פירות שחורים ואדומים, הוא משתלב יפה בארוחה בשרית קלה, אך כמו הרבה יינות טובים ולא מאוד מחייבים הוא יסתדר עם כמעט כל ארוחה. הוא מומלץ למי שמעוניין לצאת משגרת הקברנה סוביניון- מרלו. ביקב הוסיפו לו 5% של שיראז שהפך אותו ליין מורכב ועשיר יותר.

אחרונים חביבים הם יינות מספר מסדרת גמלא שיקבי רמת הגולן הוציאו לאחרונה: הקברנה סוביניון 2007, הסוביניון בלאן 2009, וכוכב חדש נביולו 2006. זהו זן ענבים שנפוץ מאוד בצפון איטליה וממנו נעשים היינות הגדולים של האזור כמו ברולו וברברסקו. בארץ הוא ניטע לפני עשור וכעת החליטו ברמת הגולן שאיכותו מספיק גבוהה כדי להכין ממנו יין זני. אכן, מדובר ביין איכותי מאוד, בעל גוף מלא, עשיר ואדמתי. המלצתי היא לקנות לפחות שני בקבוקים ממנו, הראשון כדי להכיר והשני כדי לשמור - היין יהיה הרבה יותר טוב ומעניין לאחר תהליך התיישנות, שביקב מעריכים כי הוא יכול להגיע עד לכדי עשר שנים. לרוויה.

לחם בשר הרצליה אירועים חדש