מוסלין – לא לנשים בלבד


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

כששמעתי על ''מוסלין'', קפה-ביסטרו משולב בחנות לעיצוב הבית, ידעתי מייד שזה המקום לכנס אליו לשיחת נשים את ידידת-נפשי צ', מעצבת פנים במקצועה ו''פיינשמקרית'' בנשמתה. החלטה שעלתה לי בבטן הומיה, שכן צ', מרגע שראתה את פריטי העיצוב המקוריים המוצעים במקום, שכחה מהבראנץ. היא פשוט החלה במסע דילוגים בין המדפים, שהסתיים רק כעבור שלוש רכישות בפועל ועוד שתיים בפוטנציה.


בדיעבד, מזל שכך, שכן המקום, שהחל את דרכו כבית קפה קטן לנוחות באי החנות, הפך במשך הזמן לביסטרו צמחוני-חלבי איכותי, ורעבוני הגובר היה סיבה טובה ליהנות ממבחר המנות המוצעות בו.


האנטי-פסטי שאכלנו לפתיחה (28 ש''ח) היה מהמוצלחים שפגשנו. ברוח העיצוב המוקפד השורה על המקום, הוגשה המנה לא בתפזורת, כמקובל, אלא כשהיא ערוכה כמגדל שכבות צבעוני, עטור מקלוני בצק דקיקים ופריכים על ראשו וזילופי גבינת עיזים מסביבו. המנה הורכבה מפרוסות של בטטה, פלפלים אדומים, קישואים וחצילים, שנקלו עד דרגת הפריכות המדוייקת, ספגו את טעמי התחמיץ העדין והונחו זו על גבי זו בדרך שהדגישה את ניגודי הצבעים. פוקצ'ת שום חמימה עזרה לנו לנגב את הצלחת ביסודיות הראויה.


קיצית וקלילה ככל שהיא נראית, היתה זו מנה משביעה למדי, ולכן החלטנו בעיקרית לוותר על הדגים, למרות אופציות שנראו מעניינות - כמו סלמון ''ולינגטון'' בעטיפת בצק עלים, סלמון טריאקי או דניס בפסטו - ולהסתפק בקיש ופסטה, (39 ש''ח כל מנה).

קיש הברוקולי היה חביב, אך הפסטה שנבחרה – רביולי בטטה ברוטב שמנת ופטריות, עם רמז של מוסקט, האפילה עליו. צ' אף סברה שאפשר לוותר על הפטריות ברוטב, ולתת לטעמים העשירים של הרביולי והרוטב לככב לבדם.

עם כל הרצון הטוב ותצוגת העוגות המפתה, לאף אחת מאיתנו לא היה מקום לקינוח. אבל גרניטה קפה היתה בדיוק מה שהיינו צריכות לסיום – מרעננת, קלה ולא מתוקה מדי.

בשלב זה כבר הספקנו לעדכן זו את זו בחדשות ולעבור לשלב המרתק של ניתוחים, פרשנויות והערכות, אך שעת הצהריים שחלפה זה מכבר, וזכר הטף שהשארנו בבית בחסות שניצלים מוכנים ופירה משקית, החל להעיק על המצפון. רגע לפני העזיבה ביקרתי ב''חדר הקטן'', שעיצובו המתוק גורם לי להפנות המלצה יוצאת דופן – בביקורכם במוסלין, אל תוותרו על השרותים!

העיצוב – והקונספט כולו, הופכים את ''מוסלין'' לאתר מתאים במיוחד למפגשי נשים ולאירועים עסקיים הנוגעים אליהן. מאידך, העובדה שמדובר במקום חלבי כשר (עם תעודה) פותחת אופציה מקורית לאירועים משפחתיים קטנים גם לציבור הדתי, שאינו משופע במקומות מסוג זה באזור תל-אביב.

פתוח: א'-ה' 09:00-24:00
ו' 09:00-16:00
ומוצ''ש

תערוכה 3, מתחם גלידה מונטנה, תל אביב
טלפון: 03-6046221