מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> כתבה על מסעדת האחים מנדלאווי

האחים מנדלאוי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"השווארמה המהוללת של המסעדה הייתה עסיסית, ריחנית ופשוט מצוינת, וניסינו גם כמה כדורי פלאפל מטוגנים, שפתחו לנו את התיאבון למנות הבשר העיקריות..." עיינה גל מלקקת שפתיים במסעדת האחים מנדלואי

לירון גרה במשגב כבר שנתיים, והיא אף פעם לא אכלה במסעדת האחים מנדלאוי שבכפר מנדא.
"איך זה יכול להיות?" שאלתי אותה בטלפון, בעת שתכננו יחדיו את הביקור שלי באזור הגלילי היפהפה, "זה מקום נורא ידוע!"
"אני יודעת שהוא ידוע," השיבה לי חברתי בהתנצלות, "אבל את יודעת איך זה. גרים שנים ביישוב מסוים ודווקא למסעדות הכי טובות שנמצאות מטר מהבית לא יוצא להגיע".
שתינו סיכמנו שצריך לשנות את זה, ושבביקור הקרוב שלי ניגש לכפר מנדא, הסמוך לביתה של לירון מרחק 6 דקות נסיעה, ונעשה את הפעם הראשונה שלנו באחת המסעדות הידועות בטיבן ובוותק שלהן באזור.

כבר בכניסה קידמו אותנו שני אלמנטים: הריח מעורר התיאבון וקבלת הפנים. הושבנו כמו נסיכות בשולחן זוגי, כאילו המלצרים ידעו שאנחנו כאן בביקור ראשון. תוך פחות משתי דקות היה השולחן שלנו מלא בסלטים מכל הסוגים. הבטנו זו אל זו מעליהם, משכנו בכתפיים ופרצנו בארוחה.
מה לא היה שם? סלט כרוב לבן חמצמץ וטוב, סלט פטריות מעניין, חומוס תוצרת בית שלא נופל מהשמות הגדולים של הצפון, טחינה מדהימה, חצילים, טבולה וסלט ירקות טרי טרי ומתובל היטב. ליקקנו, ממש כך, את השפתיים, אבל היינו רק בתחילת הדרך.

ניסינו גם את השווארמה המהוללת של המקום (מה זה מהוללת? תשאל כל אחד במשגב ויספר לך) שהייתה עסיסית, ריחנית ופשוט מצוינת, וגם כמה כדורי פלאפל מטוגנים, שפתחו לנו את התיאבון למנות הבשר העיקריות.
התייעצנו עם המלצר הנחמד שלנו, והוא סיפר שהמנה החזקה של המקום היא שיפודי הפרגיות. נשמע טוב, הסכמנו, ותוך עשר דקות קיבלנו פרוסות בשר עשויות כהלכה, מתובלות כהלכה וטעימות כהלכה. "עם פרגיות כאלה, שש דקות נסיעה מהבית, לא הייתי מתפשרת על שום דבר אחר", אמרתי ללירון בכנות. האמת, היא די התפדחה עכשיו להודות שכבר שנתיים שהיא מתפשרת: כבר שנתיים שהיא גרה ליד ומפספסת את האוכל של מנדלאוי, ובמקום זה נוסעת לאכול במקומות יקרים יותר ורחוקים יותר.

"אני אהפוך לקבועה פה," אמרה לי ברצינות מעל לכוס הקפה שקיבלנו לקינוח. "מעכשיו בכל פעם שבא לי לאכול בחוץ, בזול ובלי דאווינים מיותרים – אני קופצת למנדלאוי".
"מאה אחוז," אמרתי לה, "אבל אל תבואי הנה יותר מדי, כדי שלא יימאס לך עד הפעם הבאה שאני אבוא שוב לביקור".
האמת, איך יכול להימאס. מאוכל כזה איכותי וטרי אפשר ליהנות בכל פעם כמו בפעם הראשונה.