מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > אוכלים עם ילדים > יוצאים לאכול > המלצה על פיצה פאי

"זיוה" לא הכזיבה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"הזיוה לא הכזיבה: הבצק פריך, ולהפתעתנו – לא שמנוני כלל, חובק מילוי ריחני של גבינה נמסה ופטריות. אנחנו בוצעות, טובלות ברסק העגבניות הפיקנטי, מוסיפות ביצה חומה..." שפרה צח ובתה מתענגות מכל ביס בפיצה פאי

איכשהו התגבשה אצלנו במהלך השנים מסורת לא כתובה, על פיה כל ילד שיש לו יום הולדת מצ'ופר פעמיים: גם ארוחה משפחתית חגיגית בשישי בערב, עם העדפה ברורה לאגף החלבי על כל נגזרותיו, וגם יציאה פרטית עם חתן או כלת השמחה לאכול בחוץ. כשזה נוגע לבתי שחר, שתי הארוחות נראות בערך אותו הדבר. העיקר, מבחינתה, שבארוחה יהיה ייצוג לפיצה-פסטה, וחשוב לא פחות - לתפוחי אדמה מוקרמים. בבית אין בעיה לחבר את הפייבוריטים האלה. אבל בחוץ – זה כבר סיפור אחר. לכן, כשגילינו שב"פיצה פאי" מגישים גם פיצות וגם תפוחי אדמה מוקרמים, ושהכל מוכן טרי במקום, היה ברור שלשם אנחנו הולכות. נכון, אפשר גם להזמין משלוח, אבל מה יותר כיף מאשר לקבל את המנה לוהטת מהתנור? וטוב שהלכנו, כי אחרת לא היינו מגלות את ה"זיוה".

בהתחלה אנחנו דווקא משתדלות לצמצם את כמות הפחמימות הצפויה לנו, ומזמינות פיצה אישית אחת משותפת לשתינו. הפיצה נאפית עבורנו עם ההזמנה, ויוצאת חמימה ופריכה כמו שצריך, חציה עטור פטריות וחציה זיתים, כבקשתנו. ואז מאתגרת אותנו המלצרית – מה לא תטעמו מה"זיוה" שלנו? אנחנו מחליפות מבטים. השילוב של בצק מלוואח עם מילוי גבינה וביצה קשה ליד נראה מבטיח מכדי שנוותר עליו. יאללה, שיהיה. ואכן, הזיוה לא הכזיבה: הבצק פריך מאוד, ולהפתעתנו – לא שמנוני כלל אלא מתפצח בפה, חובק מילוי ריחני של גבינה נמסה ופטריות. אנחנו בוצעות, טובלות ברסק העגבניות הפיקנטי, מוסיפות פלח ביצה חומה ונהנות מכל ביס. המלצרית החרוצה עסוקה בינתיים בלי הפסקה – מקבלת הזמנות טלפוניות, מרדדת בצק, מכניסה ומוציאה פיצות מהתנור ומשגרת את המשלוחים בזה אחר זה. "היום זה עוד כלום", היא אומרת כשאנחנו מצליחות לתפוס את תשומת ליבה לרגע ולפרגן לה על ההספק. "אתן צריכות לראות מה קורה כאן בימי חמישי, כשאנחנו פתוחים עד לפנות בוקר".

ועדיין שחר עומדת על זכותה לקבל את תפוחי האדמה שלה. מה שמגיע – מגיע. המנה שלה, שממנה אני גונבת בלי בושה, מכילה פלחי תפוחי אדמה שבושלו בקליפתם מעורבים בבצל מטוגן שמעניק להם טעם מתקתק, ומוקרמים ברוטב ובגבינה. פשוט, טעים ומספק, בעיקר אם מחליטים להניח לערב אחד את כל חישובי הקלוריות בצד...

אז מה היה לנו? ערב נחמד של אמא ובת, מנות משהוכנו לפי טעמנו מרשימת המועדפים של שחר , והכרות עם "זיוה", שרוב הסיכויים שמהיום והלאה תהפוך גם היא לחלק מהרשימה.