מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

כח המכבים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"במיקס הבשר היו לבבות, כבדים, פרגיות וקבבים. כל הבשרים הוכנו במידה הנכונה, מבחוץ פריכים ומבפנים רכים. השולט מכולם היה מלך קבב ואילו הצוציקית ליקטה פרגיות באהבה..." שרון ינובסקי מגלה מסעדה שהיא זן נדיר במכבים

זן המסעדות הבייתיות שמחלקות סלטי פתיחה ופיתות בחינם, במיוחד כאלה שממוקמות באמצע הדרך, הוא בהחלט זן נכחד שחייבים לשמר. במסעדות הגורמה של היום, תיאלצו לשלם על מנת פתיחה, לחם, עיקרית וקינוח על מנת להגיע לסיפוק בטני.
במסעדת המכבים שפתוחה כעשר שנים יותר מגילי, דוגלים בשיטה הישנה, הפשוטה והנדיבה.

מסעדת המכבים מציעה מגוון רחב של מאכלים בייתיים, על האשים לסוגיהם, תבשילים מיוחדים, ממולאים, חומוסים וסלטים טריים. את המכבים פגשתי במקרה בדרך לבית הוריי, מצויידת באחותי הקטנה, בעודינו עוצרות בתחנה לתידלוק המכונית. מדד הרעב היה גבוה מהממוצע, מוכרחות לבדוק את המסעדה הכי קרובה.

במסעדה מלצר אחד ותיק שהצליח לתקתק את כל השולחנות במידה הטובה ביותר.
עוד לא הספקנו להתמקם ולבדוק מה מציעה המסעדה וכבר טסו אל שולחננו עשרה סוגים שונים של סלטים מגרים. אחריהם באו הפיתות והחומוס שאישרנו כשהציע. בין הסלטים הטובים ביותר לטעמי היו, האבוקדו שתובל בלימון שהוסיף המון, סלט סלסה מרענן שהזכיר את זה שמלווה את המלווח, סלט סלק עם בצל, טבולה קצוץ נפלא, חציל על האש עדין ובטטות אפויות קרות ומתקתקות. בחומוס לא נגעתי, מהסיבה שאני פשוט לא מתחברת ליציקה הסמיכה. רק הקטנטנה ליקקה בתבונה את הצלחת עד לנקיונה.

חלקנו יחדיו מוסקה ומיקס בשרים. אחרי הסלטים הסופר טריים האלו, כבר די שבענו אבל לא לפני שנקבל קצת כוח אמיתי מבשר איכותי. המוסקה הגיעה במהירות הבזק, עוד בזמן שנשנשנו מהסלטים השונים. היא הגיעה בצורת ריבוע מדוייק מכל צדדיו של גוש גדוש בבשר בקר עסיסי שמעליו שכבו חצילים נימוחים, איזו בחירה נבונה הייתה להיכנס למסעדה.

במיקס הבשר היו לבבות, כבדים, פרגיות וקבבים. כל הבשרים הוכנו במידה הנכונה, מבחוץ פריכים ומבפנים רכים. השולט מכולם היה בעיני מלך קבב ואילו הצוציקית ליקטה פרגיות באהבה. לתוספות בחרנו תפוח אדמה אפוי וסלט קצוץ בטחינה. התפוד הופיע בתיבול צהבהב, מעט קשוח כלפי חוץ אך רכרוכי להפליא בתוך תוכו. הסלט תובל בשמן זית ולימון והטחינה שמעליו הייתה סמיכה ומשביעה.

כשנכנסנו למסעדה רעבות ומחכות לטרוף, לא שמנו לב כמה המסעדה עמוסה, ובה כולם מקבלים יחס שווה, אם זה במהירות, בשירות האדיב, בנדיבות ובהבנה. במסעדות מזן נכחד זה גם המלצרים מיומנים זה שנים. העיצוב במקום פשוט אך נקי. על השולחנות נחו מפות לבנות ומעליהן פלטת זכוכית ששומרות על מראה אסטטי. התיישבנו בשולחן צמוד לחלון שנידב משב רוח מרענן לאורך כל החוויה.

אחרי שסיימנו ללקק את כל האצבעות, עוד הצלחנו לבקש בוואריה ותה נענע. לפני הכל עוד קיבלנו פעמיים בקלוואה. אף פעם לא הבנתי ממה עשוי קרם הבוואריה הזה, מרוב ההתעסקות בו, ברוטב השחור והאגוזים, שוכחת לשאול כל פעם מחדש. לגמנו מהתה, נגסנו בקרם האוורירי ויצאנו לדרך בכוחות מחודשים. רק סיכמנו מראש, לא מגלים בשום אופן להורים.