Skip Navigation Linksראשי > קפה ובתי קפה > בתי קפה> המלצה על עץ התות
לחם בשר הרצליה

עץ התות


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"חברתי הזמינה למנה העיקרית אסקלופ עוף. חזה עוף עשוי במרינדה ומוגש ברוטב חלב קוקוס וקארי בתוספת פירה. העוף, בשרני ועסיסי שענה על כל ציפיותיה.." שיר כידן וחברתה אוכלות ומבלות תחת עץ התות

בית הקפה 'עץ התות' ברחובות כמו נבנה בדיוק לפי הסטנדרטים המחמירים של תנועת הירוקים. מיקומו נבחר בקפידה בשל עץ תות רחב גזע וענפים בן כ 120 שנה הפורש את ענפיו על כל באי בית הקפה ומסוכך עליהם כגג. על גזעו נח חתול הבית וצופה בעניין במתרחש. מדי פעם הוא ניגש ומברך סועד זה או אחר לשלום. אל תדאגו, האוכל שלכם קצת פחות מעניין אותו. הוא הרי גר במסעדה.
אותנו האוכל עניין יותר, הרי לשם כך התכנסנו כאן חברתי ואני. מבחר מנות הפתיחה העצום הקשה עלינו את הבחירה ולכן התמהמהנו עם ההזמנה. בעל הבית חשב שאולי אלכוהול יזרז מעט את העניינים ולכן שלח לנו את קוקטייל הבית המתקתק שהמרכיב המרכזי בו הוא שנפס מלון. ההתעסקות עם הקוקטייל שממש מצא חן בעינינו לא ממש זירזה את ההזמנה אבל בהחלט העלתה את מצב הרוח. חברתי הזמינה פטה כבד נימוח בפה המוגש עם ריבת בצל מתוקה וצנימים. ברוח ראש השנה שעבר די מזמן, הזמנתי כרישה, רכה מבפנים ופריכה מבחוץ.

זהו בעצם סוג של בצל עשוי עם בשר בקר המוגש עם לימון ויוגורט. אם בדרך כלל ניתן לומר שמנה אחת מוצלחת יותר מאחרת והיא מקבלת יחס מכל יושבי השולחן, הרי שבמקרה זה שתי המנות היו מצויינות ולכן כל אחת מאיתנו התעמקה בצלחתה והשאירה את רעותה לענייניה.
מצב הרוח החגיגי שתקף אותנו הביא את חברתי להזמין למנה העיקרית אסקלופ עוף. חזה עוף עשוי במרינדה ומוגש ברוטב חלב קוקוס וקארי בתוספת פירה. העוף, בשרני ועסיסי ענה על כל ציפיותיה של חברתי ובהשראת חלב הקוקוס הפליגה בזיכרונותיה לתאילנד. תאילנד הייתה מעט רחוקה עבורי, וחלב מכל סוג אינו חלק מהתפריט הפרטי שלי ולכן הזמנתי דג אמנון עסיסי ומבושל עם עשבי תיבול ומוגש עם ירקות שורש כגון גזר, בצל ועוד אשר יצרו תערובת רכה ומתקתקה.

מאחר שהייתי כל כך זהירה בספירת הקלוריות של המנה העיקרית יכולתי להרשות לעצמי להשתולל עם הקינוחים. השיחה הידידותית עם בעל המקום קלחה כבר מזמן וחצתה את גבולות המשפחה והעבודה. כמכורה לשוקולד ובעל מסעדה שכלל אינו בוחל במתוק מתוק הזה, הגיעה השיחה גם לניתוח מעמיק של השוקולד על קינוחיו. בזה אחר זה נחתו על שולחננו קינוחים מדהימים ומקוריים.שתי כוסיות שבאחת מהן מוס שוקולד חמאתי עם נוגט ובשניה, תקראו טוב כי לא תמצאו זאת במקום אחר, מוס שוקולד עם קרם ברולה מתוק שחמצמצות של שמנת משתלבת בו ומשדרגת את טעם השוקולד. בין כל חליטות התה שהוצעו לנו, בחרה חברתי תה בננה קרמל. על חליטה שכזו לא שמענו מעולם והיא סיקרנה אותנו מאוד. טעמה חמצמץ אך ריחה מתקתק כשל קרמל. טעם החליטה היה נאה מאוד בעיני חברתי וכך שנייה לפני שסיימה לשתות את התה הצלחתי לגנוב ממנה רק לגימה.
בין שלל פינות החמד הנסתרות ברחובות וסביבותיה, טוב יהיה אם תבחנו את 'עץ התות'. בית קפה מיוחד באווירה נעימה וחביבה המתאימה לזוגות אוהבים כמו גם לישיבת 'סתלבט' עם חברים.

לחם בשר הרצליה אירועים חדש