מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > ברים, יין ואלכוהול > רכישת יין > ביקור בבית המשקאות של שחר

בית המשקאות של שחר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

טעמנו את ה 'דון', יין אדום ספרדי פשוט ונפלא, בעל גוף בינוני מלא וארומות של פירות אדומים. זהו יין פשוט ונהדר והוא אף מספיק עוצמתי בשביל ללוות גם ארוחת על האש..." יובל בלנקובסקי מדווח מבית המשקאות של שחר

במרכז המסחרי החדש של שכונת רמת בית הכרם מסתתרת פנינה קטנה של תרבות יין. כשנכנסים לבית המשקאות של שחר פוגשים את אריה שהוא מאהב של יין, האיש שעושה את החנות הזאת ליותר מסתם חנות יין.
בבית המשקאות של שחר אתם יכולים לפגוש מבחר יינות מהארץ ומהעולם. את כולם אריה בחר במו ידיו אחר שטעם ובדק ומצא אותם מתאימים.
המלאי בחנות קטן כיאה לחנות יין שמכבדת את עצמה. את שאר הסחורה מאחסנים במחסן מקורר בטמפרטורה המתאימה. אם אתם קונים יין אצל אריה, שהוא בן שש או שבע, אתם יכולים להיות בטוחים שלאורך כל השהות שלו הוא נשמר בתנאים מיטביים.
אריה מתייחס ליין ברצינות ובאהבה ולא ייתן ליין שלו להתקלקל. לחובבי יין שמשקיעים מאות שקלים בבקבוק מיושן – הידיעה הזאת שווה הרבה. בכלל, אני מציע לכם לעבור בחנות ולא סתם לקנות יין אלא לנצל את הישענות והאהבה של אריה לתחום, הוא ישמח לחלוק אותה עם כל מי שמבקש. לספר על חוויות ממסעות יין בעולם ועל אהבתו הגדולה שפרחה בשנים האחרונות ליין הספרדי.

בית המשקאות של שחר נקרא על שם שותפו של אריה המחזיק סניף נוסף של חנות היין ברחוב עמק רפאים, יחד הם יוצאים למסעות יין ברחבי העולם. כאשר הם מזהים בקבוקים משובחים ואטרקטיביים במיוחד הם גם מייבאים אותם לארץ.
ספרד היא ההתמחות שלהם ובצדק, ספרד ידועה בעולם כמדינה עם יחס התמורה לכסף הטוב ביותר בעולם בתחום היין. עולם היין הספרדי מספר אריה הוא שונה לגמרי מעולם היין הישראלי. הזן הדומיננטי הוא טמפרניו, בכל מקום במדינה העשירה באזורי יין התשובה לשאלת הזן היא אותה תשובה טמפריניו. רק שמכאן ואילך העסק משתנה לפעמים הוא שחור כהה ועב, לפעמים חום אדמדם עכור.
הטמפרניו משנה צורות, טעמים וגוונים הכל על פי דרך עשיית היין ובעיקר על פי תנאי האקלים הייחודים באזור. חלק מאותם גוונים וצורות אריה מנסה להעביר לנו באמצעות היינות שהוא מייבא ומחזיק בחנותו.

טעמנו את ה'דון' יין אדום ספרדי פשוט ונפלא, בעל גוף בינוני מלא וארומות של פירות אדומים. זהו יין פשוט ונהדר לשתייה יומיומית והוא אף מספיק עוצמתי בשביל ללוות גם ארוחת על האש.
בכל יום שישי ובתאריכים משתנים אחרים עורכים בבית המשקאות של שחר טעימות. לצד החנות ישנם שתי שולחנות גבוהים, אם בא לכם לקנות בקבוק ולשבת לשתות אתם מוזמנים. אתם יכולים ללוות את היין בפיצה מהפיצרייה הסמוכה ולהרגיש כמו באיטליה.
יין נוסף שטעמנו היה 'ריוחה' שנעשה בחסותו של 'אדריאן סרנו' סומלייה מפורסם מאוד בספרד. לריוחה דרגות שנות של יישון, כאשר היישון מתבצע בחביות עץ ענקיות של אלפי ליטרים, דבר המבטיח תהליך יישון הרבה יותר מתון ואיטי ליין מאשר חביות העץ הצרפתיות או האמריקאיות המכילות 220 ליטרים בלבד המקובלות ביין הצרפתי והישראלי.
טעמנו את הריוחה מבציר 2005 במחירו קצת יותר גבוה והוא יין מרוכב ומתובל שיכול להשתלב יפה בארוחה מרובת מנות.
כדאי לבא להתרשם וללמוד מתרבות היין העשירה של המקום.