מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > אוכלים עם ילדים > יוצאים לאכול > אוכלים עם ילדים באס בורגר

קלפים טובים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"באס בורגר ניתן למצוא שפע של המבורגרים, זה המכונה "הבית" משלב בתוכו בשר כבש למביני עניין, אבל גם כריכים שונים, טורטיות ממולאות וכן, גם ספגטי ברטבים שונים..." אדי רון מוצא קלף מנצח באס בורגר בירושלים

רחוב החבצלת משנה פניו בשנתיים האחרונות והופך מאיזור של קמעונאות בגדים למתחם אוכל ובילויים. הוא נסגר גם לתנועת כלי רכב והצטרף למדרחובים (ככה אומרים בירושלמית) הוותיקים יותר: בן-יהודה, נחלת שבעה ו-ריבלין, כולם, אגב, במרחק הליכה קלה זה מזה.

לפני כחודשיים פתחו רפי ויניב, שניהם צעירים ירושלמים גאים שצברו ניסיון בעסקי האוכל, את האס-בורגר, שמציע הרבה מעבר למובטח בשמו.
המקום נמצא ממש בכניסה לרחוב מצד רחוב יפו, רחובה הראשי של העיר שמוביל את הבאים בשעריה עד העיר העתיקה. בשעה בואנו, מעט לאחר שקיעתה של השמש, כבר פרשו מאות העובדים על הרכבת הקלה למנוחת לילם, והשקט חזר להיפרש על העיר כשמיכת צמר קלה. השרב של תחילת הסתיו טרם נשבר ולכן השתלטנו במהירות על השולחן הפנוי האחרון שנותר ברחבת הכניסה והתפנינו לעיין בתפריט.

שותפיי לארוחה היו שני נערים מקסימים בני שש עשרה ואחת עשרה שצברו ניסיון עשיר בזלילת המבורגרים בעיר ומחוצה לה. הדבר הראשון שהתייחסו אליו, תחילה בהפתעה אבל כשראו את השכנים מרוצים מבחירתם (ספגטי-בורגר, עם פיסות המבורגר צלוי), בעניין, היה ההיצע הרב של מנות שחורג מגבולות השם של המקום. אכן, ניתן למצוא במקום שפע של המבורגרים, זה המכונה "הבית" משלב בתוכו בשר כבש למביני עניין, אבל גם כריכים שונים, טורטיות ממולאות וכן, גם ספגטי ברטבים שונים.
הבנים רצו המבורגר והבטיחו לנסות דברים אחרים בהזדמנות אחרת. אני נהנתי מאוד ממנת שניצלונים שהיו טריים ופריכים ולוו ברוטב צ'ימיצ'ורי ומיונז-שום.

ההמבורגרים הגיעו לשולחננו במהירות. הם היו עשויים במידה הרצויה (וול-דאן, כשהם יגדלו הם יבינו שעדיף מדמם יותר), הירקות היו טריים מאוד ולמעשה נחתכו מול עינינו והרטבים היו טובים. אפרופו רטבים, ניתן לתבל את המנות בשפע של טעמים: מיונז-שום, צ'ימיצ'ורי, פסטו, חריף-שאטה, קטשופ, אלף האיים, חרדל, צ'ילי מתוק ועוד. טבעות הבצל היו מצויינות.
כאמור, ניתן למצוא במקום מנות נוספות וגם צמחונים יוכלו לקבל מענה טעים ומשביע. בשעות הצהריים פוקדים את המקום אנשי עמל בהפסקתם ומשפחות על טפם. בשעות הערב המקום מארח בליינים וסטודנטים המתגוררים בליבה של העיר. לסטודנטים וגם לאורחים מתמידים מוצעות כרטיסיות שמצ'פרות אותם. יניב ורפי מבטיחים שמקומות עבודה או בתי-ספר שירצו הזמנה מרוכזת יקבלו אותה חמה, טריה ומזינה. משלוחים חינם יוצאים למרבית שכונות העיר ואם אתם בסביבה, שווה לכם להגיע.