מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

ירושלמי, יפני, גבוה ומתולתלת, נפגשו במסעדה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

מאז התודענו לראשונה לאוכל יפני לפני כ- 12 שנה חיינו הקולינריים השתנו לבלי היכר. עם הנסיון, למדנו כלל אחד חשוב – בהיכנסכם אל מסעדה יפנית, עזבו את התפריט ובקשו מבעל הבית ''תאכיל אותנו''. כל הסיכויים שתצאו נשכרים.

כך עשינו כאשר פסענו מרחוב המלך ג'ורג' המהביל לתוך המיזוג הקריר והנעים של הסניף
התל-אביבי של המסעדה הירושלמית הידועה ''סאקורה'', וביקשנו מבועז צאירי, הבעלים, ''תאכיל אותנו''. צאירי הושיב אותנו על הבר, לחש משהו באוזני שני הסושימנים החייכנים שעמלו מאחורי הבר, ואץ לו להסיע את אחד מעובדיו לשדה התעופה.

בעוד אנו סוקרים את חלל המסעדה המעוצב ונהנים ממרגריטת פסיפלורה קפואה (המתולתלת) ומקנקן סאקה חם (הגבוה), הונח בפנינו מגש ועליו פנכות סלטים יפניים - תרד מאודה ברוטב גומא, סלט נפלא של אצות ומלפפונים, שעועית ירוקה מאודה, אטריות סויה עם שבבי גזר ומלפפון וריבועי טופו מטוגנים ברוטב טריאקי. בנוסף הגיעה הפתעה – צלוחית ובה תרמילי סויה חמימים במלח גס, אותם יש לקלף ולאכול את הפולים שבפנים. כיף.

כמנת ביניים קיבלנו מנת חצילים במיסו ומנה מופלאה של סרטן רך שריון שטוגן בבלילה והיה רך ופריך, וכל ביס ממנו הותיר בפה חריפות קלה. כאמור, מנה נשגבת.

נשענו לאחור, לקחנו אויר, ואז הגיע הדבר האמיתי – הסושי. בתחילה ארבעה קונוסים גדולים מלאים בכל טוב: סלמון טרי, פילה של טונה אדומה ופילה של דניס, והכל בלווי פיסות של מלפפון, בצל ירוק ואבוקדו. טובלים ברוטב הסויה שעורבב עם הווסאבי, לוקחים נשיכה מהג'ינג'ר המוחמץ – והחיים לא ממש נוראיים. אפשר אפילו לגלות אופטימיות קלה.

עוד לגימה מהסאקה החמים, ולפנינו נחת מגש מעוצב שכלל מקבץ מרשים של סושי ונתחי סשימי יפהפיים ממבחר דגים – טונה אדומה, סי-בס, דניס ושרימפס. המראה היה עוצר נשימה וחבל היה לקלקל את יופיה של המנה באכילתה. אחרי התלבטות קצרה החלטנו לוותר על השיקולים האסתטיים ופשוט לחסל את הנתחים שעל המגש. מה יש לומר – יותר עדיף לאכול מאשר להסתכל.

גולת הכותרת של הקומבינציה המיוחדת הזו היתה צלוחית של קרפצ'יו דניס ברוטב ווסאבי, רוטב סודי אותו פיתח בועז צאירי. פיסות הדג השקופות השוחות ברוטב החזרת (אחת החולשות של הגבוה שבינינו) יצרו מנה שאפשר לתאר אותה רק כמדהימה.

אין, אין, אין כמו אוכל יפני – התחכום, העידון, האסתטיקה, הטעם. בסאקורה קיבלנו מכל אלו בשפע.

סאקורה תל אביב
קינג ג'ורג' 79 תל אביב
טלפון: 03-6212900