מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > ברים, יין ואלכוהול > טעימת יין > ביקור ביקבים - יקב ברבדו

יין מדעי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"מקרב היינות האדומים התבלט במיוחד לטובה היין, שירז 2007. מדובר ביין ארוך, ארומתי והרמוני שיושן 12 חודשים. לא מדובר ביין אגרסיבי אלא ביין מאוזן היכול ללוות ארוחה בת מספר מנות..." יובל בלנקובסקי מדווח מיקב ברבדו

יקב ברבדו מזמן לכם אטרקציה המתאימה לכל המשפחה. היקב שהוא אחד מיקבי הבוטיק המובלים והמוערכים בארץ פותח את שעריו בכל יום שישי.
משפחות, חובבי יין ושאר מבקרים מזדמנים שעברו בכביש הפסטורלי הנמתח בין מחלף לטרון לת"א ונכנסו בעקבות השלט, זוכים לחווית יין בלתי נשכחת.
בין 250 דונמים של כרם שוכן מבנה היקב. בסוכת העץ המרווחת המיועדת למבקרים מונחים על שולחנות העץ מזאטים גבינות וזיתים. במחיר של 20 שקלים לאדם תזכו בטעימה של יינות היקב, ואף תקבלו עליהם זיכוי עם רכישת בקבוק. אם יתמזל מזלכם וככל הנראה הוא יתמזל, תצליחו לפגוש במקום את פרופסור עמי ברבדו שיחד עם פרופסור עודד שוסייב, מנהלים את היקב בסגנון מדעי וביד רמה.

הילדים אגב גם מקבלים טעימה מהתירוש המשובח של היקב שמוכיח שגם תירוש צריך לדעת לעשות. פרופסור ברבדו הוא פרופסור מעורך בעל שם בינלאומי בתחום היין והגפן.
הכרמים שייכים למשפחת שוסייב, כאשר מתוך 250 הדונמים מנצל היקב 50 דונם מובחרים לצורך הכנת יינות היקב. שאר התוצרת נמכרת ליקבים אחרים.

"אפשר לומר שזהו היקב היחידי בארץ המתנהל הצורה מדעית לגמרי" אומר פרופסור ברבדו, "אמנם גם ליקבים הגדולים בארץ יש מעבדות משוכללות, אבל היקב שלנו מתנהל באופן מובהק על סמך הידע המדעי שלנו". ואכן פטנטים שתחום גידול הגפן והכנת היין כבר נוצרו במקום. החישובים המדויקים מגיעים לרמה של חישוב כמות הגזם בסוף הבציר, שעל פיה ניתן לחשב את כמות העלים הרצויה, בכדי שחשיפת הענבים לשמש תהיה אופטימאלית.
ככלל גישתו של ברבדו היא ייחודית בעולם היין. את התהליך של היווצרותו והישרדותו של הגפן הוא רואה מתוך פרספקטיבה אבולוציונית. הגפן בכדי לשרוד מעוניין מבחינה אבולוציונית בפרי מתוק ובעל ארומות עשירות ביותר, כך בעלי החיים נמשכים לאכילת הפרי ומפזרים את זרעיו. נאמן לתיאוריה האבולוציונית, הקו היינני של יקב ברבדו הוא הדגשת הטעמים והארומות הפירותיים של הענבים.

ליקב יש כעת ארבעה יינות: שרדונה, מרלו, קברנה סוביניון ושירז. השרדונה שחציו הראשון שהה בחביות עץ ןחציו השני במיכלי נירוסטה, מניב תוצאה של יין חמאתי ופירותי, בצבע קש זהוב, במחיר של 80 שקלים לבקבוק. מדובר לדעתי בקנייה טובה מאוד.

מקרב היינות האדומים התבלט במיוחד לטובה היין החדש יחסית של היקב, השירז 2007. היין הראשון מזן זה של היקב. מדובר ביין ארוך, ארומתי והרמוני שיושן 12 חודשים בחביות עץ אלון. בניגוד ליינות השירז המצויים לרוב בארץ, אין מדובר ביין אגרסיבי אלא ביין מאוזן היכול ללוות ארוחה בת מספר מנות. קשת הטעמים שלו מאפשרת לו מגוון רחב של מנות שהוא יתאים להן. ביקב מבטחים שהיין יתיישן בבקבוק בין שש לשמונה שנים. בעתיד הקרוב צפוי לצאת גם קברנה פרנק של היקב. מומלץ לרכוש את יינות היקב אבל אני ממליץ בחום לנצל את הקרבה הגדולה של היקב לאזור המרכז ולקפוץ לביקור ביום שישי. זוהי חוויה אסטטית ממדרגה ראשונה לטעום מיינות היקב בסוכת העץ הקסומה הטובלת בכרמים המקסימים של היקב השוכן בפאתי היישוב כרמי יוסף.