לחם בשר הרצליה

עיר של ארוחות בוקר, עשרים שעות ביממה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

פעם, לפני עידן המסעדות המתוחכמות פעלה בשלמה המלך פינת פרישמן מסעדה איטלקית מהחלומות: ''לה ממה מיה''. לספגטי שם קראו פטוציני, ולא סתם כך פטוצ'יני, היה לו גם שם משפחה, אלפרדו. שם פגשנו לראשונה את רוטב הרוזה הוורדרד ובכלל התחלנו להיוודע בתדהמה לעולם שמעבר לפיצה רימיני.

חלפו שנים ועימם תהילת עולם. ''ממה מיה'' פינתה את הזירה לאיטלקיות מקצועיות יותר, ובלית ברירה עשתה הסבה מקצועית ממסעדה איטלקית שוממה למסעדה הודית נטושה. היש מראה נעים פחות ממסעדה ריקה. יום יום בעוברנו בדרכנו הביתה היינו מגניבים מבט אלכסוני מקווים ללקוחות, אבל כלום, נדה. קללה. עד שבא לשכונה קפה שיין. את התפאורה המיושנת החליף עיצוב אוורירי לבן ורענן שכל כולו אומר, שופוני יא ג'מעה, אני הטרנד החדש. השולחנות בפנים ובחוץ גדושים בתל אביבים, מהשכונה יש להניח, שכן חניה פנויה לא נצפתה באזור מאז שנות השישים לפחות.


נפגשנו למפגש יומההולדת המסורתי שלוש חברות. האחת בדיאטה תמידית, השניה ילדת יומההולדת שאוהבת לאכול אבל מרוב עבודה נוטה לעיתים קרובות לשכוח ואני.
ה''דיאטה'' הלכה על סלט, איך לא? עם טופו מוקפץ. החסה היתה טרייה ורעננה, הטופו שרה ברוטב בסגנון ההולם הקפצה יעני סויה ושות', המנה היתה גדולה מספיק גם לנשונושים מהצד, וגם כדי להשאיר מעט בצלחת.

עלי הגפן ברוטב יוגורט שבחרה ''יומההולדת'' הוגדרו כנחמדים ובמחשבה נוספת לא מתאימים במיוחד לרוטב, ואילו אני כחובבת ארוחות בוקר הלכתי על שקשוקה עם כוסברה טריה. וכאן המקום לומר שני דברים. האחד אני מתה על העיר הזאת, בין היתר כי אפשר לאכול במסעדותיה ארוחת בוקר עשרים שעות ביממה, ושנית תנו לי רוטב עגבניות וכוסברה ואניף את כדור הארץ. או במילים אחרות זהו השילוב הכי הכי בעולם בעיני וזה של שיין לא שינה את דעתי בעניין.


מנה אחרונה אחת של בצק ממולא בקרם פטיסייר ופרי היתה חביבה ונעלה ארוחה ממש לא גדולה אבל נורא נורא נעימה, באווירה תל אביבית נינוחה שמסיבה כל שהיא הזכירה לי את מפגשי החבר'ה אחר הצהריים בשיינקין- קפה תמר. רגעים מתוקים, רעות ללא דאגות כשהאוכל מהווה רק רקע לדבר האמיתי.


עד היום, בכל פעם כשאני יורדת בפרישמן אני מגניבה מבט מהיר אל מעבר לרחוב, לוודא שהכל בסדר וחס וחלילה לא ריק, ודוהרת אחר כך בהקלה אל דיזינגוף, לא בלי לזכור שכאן נפגשתי לראשונה עם פטוצ'יני, ממה מיה, וזה היה מזמן.

שלמה המלך 38

03-5276186

שעות פתיחה
א'-ה' 08:30-24:30
ו' 08:30-18:00
שבת 10:00-24:30

לחם בשר הרצליה אירועים חדש