לחם בשר הרצליה

בטי בטי בם


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''תפריט האלכוהול במקום מצטיין בגיוון, הן 'לרוחב' - בירות, יינות, וויסקי, סינגל מאלט, ג'ין, קוניאק, ליקרים; והן 'לגובה' – ממותגים פשוטים יחסית, ושווים לכל נפש, ועד למותגי-עילית...'' מיה בר מתניעה בבטי פורד בתל אביב

''קוראים לי מיה בר, ואני אלכוהוליסטית'', תכננתי להכריז בכניסה, אבל לא היה לי אומץ.
ואתם, מה עולה בדעתכם כשאתם שומעים את השם ''בטי פורד''? האם אתם חושבים על הגברת הראשונה של ארה''ב, אשת הנשיא ג'ראלד, או שמא, על מרכז הגמילה שהיא הקימה?
ואם אתם כבר חושבים, אז מה עדיף בעיניכם, לחגוג יום הולדת על שתיה משובחת ומנה קטנה בצד, או לשמור את עצמכם כל היום לארוחה גדולה בערב?

אחרי שנים רבות שבהן כבר התרגלנו ללכת על האפשרות השניה, זו שבסופה מתגלגלים הביתה, הפעם החלטנו לחרוג ממנהגנו וללכת על האופציה הקלה, תרתי משמע. לצורך העניין, בחרנו להגיע בשמונה וחצי בערב, כדי להספיק ליהנות מהמבצעים של ה- happy hour. בבטי פורד דוגלים בגמילה בשיטת ההצפה, כנראה. השעה השמחה שלהם נמתחת על פני 5 שעות, בין 16:00 ל – 21:00, שבהן ניתנת הנחה של 50% על מרבית המשקאות.
אבל אולי בגלל מחיר האלכוהול הזול, ואולי בגלל שהתפריט מציע שפע של מנות קטנות (כמו ''גור בורגר'' – איזה שם מתוק!) במחירים שפויים, לצד מנות בגודל רגיל, מצאנו את עצמנו ממלאים לא רק את כוסנו, אלא גם את השולחן.
אבל תחילה למשקאות.

תפריט האלכוהול במקום מצטיין בגיוון, הן ''לרוחב'' - בירות, יינות, וויסקי, סינגל מאלט, ג'ין, קוניאק, ליקרים; והן ''לגובה'' – ממותגים פשוטים יחסית, ושווים לכל נפש (בלי להזכיר שמות) , ועד למותגי-עלית כמו סינגל מאלטים שאפילו הרועים הזקנים באי הנידח שבו מזקקים אותם, עדיין לא זכו לטעום מהם...
הוא, שחגג את יום הולדתו, בחר ב''מיץ החיטה'' האהוב עליו בקיץ הזה - בירה פאולנר הגרמניה, שאפילו אני הסכמתי להודות שיש בה משהו.
אני חגגתי איתו, ועם סברסיניו, מיץ סברס טרי (מסונן) עם טקילה (קוארבו גולד).

עם השתיה נשנשנו נאצ'וס מעשה בית (''בית'', אם אתה גר בבטי פורד, זאת אומרת), שיחד עם הסלסה שליוותה אותה גרמו לנו להכריז בפה מלא: החטיף הכי טוב שטעמנו בשנים האחרונות. אחרי שהתיאבון שלנו התחדד, ניגשנו למלאכת האכילה, והתחלנו לטעום ממיני המטעמים שהוגשו על שולחננו; כרובית מטוגנת בבצק בירה, עם מטבל מיונז צ'ילי, שהייתה פריכה ומתקתקה. נקניקיות המרגז החריפות מעט נטבלו בטחינה מעשה ידי בית. ירקות כבושים ליוו את המנה. הקסדיה – מעין פיצה ספרדית – שני עיגולי טורטיה שבמרכזן רוטב עגבניות, זיתים וגבינה צהובה הייתה ממש להיט וחוסלה עד תום. גור ההמבורגר התגלה כמוצלח לא רק מבחינת השם – מדובר באחת העסקאות המשתלמות בעיר: המבורגר מבשר איכותי, צלוי במידה הנכונה, והוגש כמיטב המסורת עם לחמניה, ירקות וצ'יפסים פריכים ומעולים, וכל זאת במחיר מצחיק. חישבנו ומצאנו, שיחד עם בירה (במחירי happy hour), אפשר לסגור כאן ארוחה במחיר נמוך ממחירה של ארוחת המבורגר ברשת מזון מהיר.
המנות כולן היו נדיבות, על אף שנבחרו מצד המנות ה''קטנות'' בתפריט.

מאחר שישבנו באחת מפינות המקום על ספות נוחות, קיבלנו נקודת תצפית טובה על הבר וגם על הרחוב. בזמן שאכלנו את הקינוח – מוס שוקולד בלגי מהמם, עם טוויסט של אלכוהול (ברנדי?), ושברי אגוזי לוז מסוכרים, שמחנו לגלות שבתוך המקום לא מעשנים, וכל מי שחפץ בסיגריה, יצא החוצה, כיאה למוסד גמילה. בנוסף לזה, ממבטי השייכות שהפגינו אנשים חדשים שהגיעו במהלך הערב התרשמנו, שבטי פורד הוא מקום שחוזרים אליו. מרכז גמילה, כבר אמרנו?..
בטי פורד
נחלת בנימין 48 , תל אביב.
03-5100650

לחם בשר הרצליה אירועים חדש