Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> כתבה על מסעדת אבו סאלח
לחם בשר הרצליה

אבו אל בנאת


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''בסוף הארוחה הדשנה, ראיתי את חברתי כמעט קופצת מהכיסא בבהלה. המלצר עשה כמה תרגילים מעל הראש שלי עם שתי כוסות תה לוהטות. לא רק שהן לא עפו עלי אלא נדמה היה שהתה אפילו לא זז...'' שיר כידן מבקרת באבו סאלח

באחד מרגעי הספונטניות המעטים שנוחתים עלי מדי פעם, לקחתי חברה תל אביבית ונסענו לבילו סנטר בקרית עקרון. בין התברברות בכבישי השפלה והדיסק החדש של עברי לידר, הצלחנו למצוא את דרכנו לבילו סנטר. לא קלה הייתה דרכנו אך בהחלט שווה את מטרתנו. נחתנו במסעדת אבו סלאח הלבנונית. בניגוד למסעדות המותגים שתמצאו בכל קניון ומסעדות ה''כאילו'' (כאלה שמתיימרות להיות אותנטיות) מדובר במסעדה לבנונית אסלית.

כמו מהסרטים הגיח המלצר כשבידו האחת הוא אוחז תשע צלוחיות מזטים ובלהטוטנות מיומנת הניח אותן על השולחן. אנחנו מתחילות עם הפיתות המטוגנות בזעתר כי תמיד כיף להתחיל עם משהו חדש. האמת? אפשר להתמלא רק מהמזטים. בעוד אנחנו בוחנות מה הונח על שולחננו, הספקתי לחסל את סלט תפוחי האדמה הנימוח בפה. עוד על השולחן הונחו סלט קישואים מטוגנים היטב בשילוב עם פלפל וגזר, סלט גזר פיקנטי, סלט כרוב, באבא גנוש (לאשכנזים שבינינו, מדובר בסלט חצילים), סלט קולוסאו (כרוב לבן וגזר), טבולה, סלט טורקי וכמובן, חומוס אסלי עם טחינה. עם פיתות חמות, בין דוח לסיבוב כמעט וחוסלו הסלטים. כדי לפנק אותנו הביא המלצר גם שני קובה. טובים ממש כמו של סבתי הסורית.

חברתי רצתה לחגוג את יציאתה לחופש הגדול (כן, גם המורים חוגגים את בוא החופש) ולכן הזמינה צלעות כבש. מנה גדולה של צלעות כבש עסיסיות ובשרניות בליווי צ'יפס הבית הקריספי. כשאני אומרת צ'יפס הבית אני מתכוונת לצ'יפס כזה כמו בבית. טעים ופריך בדיוק כמו שאני אוהבת. כזה שהשמן לא בולע את הצ'יפס. אני יודעת שצלעות כבש נחשבות למנה הטובה ביותר במסעדות מזרחיות אבל לדעתי המנה שאני לקחתי הייתה הטובה ביותר בבית. מיקס גריל שבו טעימות מכל הבשרים שיש לבית להציע. האמת היא שלא ממש מדובר בטעימות אלא במנה די גדולה שמאפשרת ממש לאכול מכל הבשרים המוצעים במקום. כך מצאתי את עצמי טועמת כבד עוף נימוח בפה שיפוד פרגית מתובל היטב, קבב כבש רק כאילו זה עתה ירד מהמנגל (בעצם הוא כן בדיוק ירד מהגריל), וצלע כבש גדולה מספיק כדי שיהיה במה לנגוס. גם אני קיבלתי צלחת צ'יפס אישית לקול אנחת הרווחה של חברתי שראתה בעיניים כלות כיצד הצ'יפס שלה הולך ונעלם בקירבי. המנות היו גדולות והצלחות שופעו בנדיבות ורוחב לב.

בסוף הארוחה הדשנה, בעוד אנחנו נותנות לשרירי הלעיסה לנוח מעט ראיתי את חברתי כמעט קופצת מהכיסא בבהלה. שבריר שנייה אחר כך הבנתי מה העניין. המלצר הלהטוטן עשה כמה תרגילים מעל הראש שלי ועוד כמה מעל השולחן עם שתי כוסות תה לוהטות שבמקצועיות עילאית לא רק שלא עפו עלי אלא שנדמה שהתה שהכילו אפילו לא זז. יחד איתן הוא הביא גם שתי בקלאוות מתוקות כדבש. עוד לא סיימנו את הבקלאווה והוא כבר הגיע עם צלחת גלידה ענקית עם גלידות בטעמי מסטיק, דובדבן, וניל, קפה וריבת חלב מצופות ברוטב שוקולד והרבה סוכריות. הכי כיף בעולם. חגיגת בואו של הקיץ, כבר אמרנו?
אבו סלאח
בניין מרכז ביל''ו, צומת ביל''ו, רחובות
טלפון: 08-9453301

לחם בשר הרצליה אירועים חדש