Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> ביקור במסעדת המכבים
לחם בשר הרצליה

ניצחון המכבים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''לעיקרית לקחנו מיקס בשרים על הגריל. לשולחננו הגיעה צלחת גדולה ועליה נחו ממיטב הבשרים: צלעות כבש טעימות, פרגיות עסיסיות ביותר ויחידת קבב רומני ארוכה במיוחד...'' קרן ויזנר מספרת על נצחון המכבים בר''ג

נסיעות רחוקות תמיד עושות אותי רעבה, אני מודה ומתוודה שלאכול במסעדת תחנת דלק זה לא ממש עושה לי את זה. למזלי ושמחתי הרבה, נאלצתי להכנס לתדלוק בתחנת סונול שבמחלף אלוף שדה. בזוית העין קלטתי מסעדה קטנה ומוארת, החניתי את הרכב ונכנסתי למקום, קידם את פני איש חביב ומחויך והושיב אותי ואת בת לוויתי בפינת המסעדה.
מסעדת המכבים היא פשוטה למראה, עממית ובנוסטלגיותה מזכירה מסעדת פועלים של פעם. מה שהסתבר, שבנוסטלגיה אכן עסקינן, מדובר על מוסד רמת גני שקיים מעל 40 שנה!!! (יש כבוד). המסעדה מתמחה במאכלי גריל לצד אוכל מזרח אירופאי (הלקוח ממטבחה של הפולניה של ר''ג).

הפתיח שנחת על שולחננו היה מגוון, צבעוני והעלה את רמת הכוננות לכתום בוהק. בסירות קטנות ולבנות (שצבען התגלה לנו רק לאחר שהתרוקנו) הוגשו לנו חמוצים ביתיים, סלט חצילים על האש, טבולה, בטטה בבזיליקום, במיה ברוטב עגבניות, חצילים מטוגנים עם טחינה, סלסה עגבניות ועוד... הסלטים היו טריים, ביתיים וטעימים ולראיה לכך, לא נותרו ראיות מפלילות. הכל נוגב עם מנת חומוס צנובר שהגיעה בליווי פיתות חמות ופיתה עם שום וזעתר. לאחר שקצת נרגענו מהטוב שגדש את שולחננו, התפניתי לבדוק את ''השכנים''. קל היה להבחין שמדובר בלקוחות שבאים לאכול, לדברי איתן (המנהל), בקביעות וניכרת מערכת יחסים מיוחדת בינם לבין המקום. האווירה, היחס האדיב, הקשר החם, הכל גרם (גם לנו, הלא קבועים) להרגשה נעימה וביתית.

לעיקרית לקחנו מיקס בשרים על הגריל. לשולחננו הגיעה צלחת גדולה שעליה נחו ממיטב הבשרים היישר מהגריל החם. בצלחת היו כבד עוף נימוח בפה, צלעות כבש טעימות, פרגיות עסיסיות ביותר ויחידת קבב רומני ארוכה במיוחד, שנעמה לחיך עד מאד. המנה הוגשה בתוספת אורז לבן ותפוחי אדמה אפויים בתנור.
מסתבר שהמסעדה מתפקדת, בייחוד בסופ''ש, כמעוז אוכל יהודי לכל דבר. משפחות רבות מכתתות רגליהם ומגיעות לקחת הביתה מטעמים אירופאים, כדוגמת קרפלעך, רגל קרושה, כבד קצוץ (אני בהחלט מכירה. טוב... פולניה). מדובר בקהל קבוע, משפחתי, לרוב מבוגר, שמבחינתו לא נס ליחו של טעם האוכל היהודי הכה מוכר. אין כמו לחזור לשורשים בעזרת האוכל המרשים של מסעדת מכבים.

זמן הקינוח הגיע והעדפנו להזמין מנת אבטיח צוננת, שתסיים ארוחה מלאה ודשנה, רווית בשר וסלטים. הקינוח הקר והמתוק צינן את דרכנו הלא ארוכה למכוניתנו, בחום ששרר לו בחוץ.
נחמד היה לגלות מסעדה שהיא לא אחרת מפנינה נוסטלגית, המציעה תפריט רחב, בשרי, טרי וטעים, המתומחר באופן השווה לכל כיס וממוקם בחכמה אסטרטגית בתחנת דלק. הספונטניות בה נכנסים אל המסעדה מביאה עימה הפתעה נעימה ש''עלולה'' לגרום לכם להמשיך ולרצות לחזור לאותם מכבים ומסעדתם הנעימה.

אז עכשיו גם אנחנו כבר נמנים על הלקוחות הקבועים (פעם אחת ותמיד חוזרים). כשארצה להזמין אלי את הפולנים (ההורים), אדאג למשלוחה של מטעמים יהודיים ממסעדת המכבים, וכך בעצם אביא לידי ביטוי את ניצחון המכבים, שאינה רק מסעדת פועלים אלא מועדון אוכל לחברים קבועים.
המכבים
אלוף שדה 101, בתחנת דלק סונול, רמת גן
03-6744346

לחם בשר הרצליה אירועים חדש