Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> ביקור במסעדת קיוטו בהרצליה
לחם בשר הרצליה

לסלסל בקיוטו


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''בעוד חברתי ואני מפטפטות, עגנה לפנינו ספינת עץ שמטענה רול סלסה טונה פיקנטית ואבוקדו עטוף בטונה צרובה, ניגירי ספייסי טורו עם בצל ירוק ומיונז פיקנטי...'' שיר כידן וחברתה מרימות עוגן בקיוטו סלסה בהרצליה פיתוח

אם יש לכם סיבה לחגוג או שבא לכם לצאת למקום שבו תוכלו לראות ולהיראות, יש מספר מצומצם וידוע של מקומות בגוש דן שבהם תוכלו לעשות זאת. אם נולדתם לעשירון הנכון או שאתם עובדים במקצוע הנכון, אתם כנראה כבר יודעים את זה. אבל למקרה שאתם כמוני, שייכים לרוב שבדרך כלל דומם, הרשו לי לשתף אתכם בחוויית הקיוטו סלסה שעברתי בשבוע שעבר.

במרכז העסקי הענק בהרצליה פיתוח תוכלו למצוא את המסעדה האסיאתית הטובה ביותר בהרצליה. המקום רחב ידיים, שלא לומר ענק ומורכב מאיזורים. איזור הישיבה בחוץ, המתאים בעיקר לעונת האביב כאשר כבר לא קר אבל עדיין לא ממש חם, איזור הישיבה הפנימי והבר הענק שמאחוריו קיר יינות יוקרתי. המקום הגדול הזה נבנה והתפתח במהלך עשר שנים שבהן פיתח את המאכלים המיוחדים שלו ובעיקר קהל לקוחות נאמן שבא וחוזר מדי ערב. אז במקום ללכת להופעה של דפש מוד, החלטתי ללכת לאכול ואם אפשר, במקום מפנק.

כדי לנחם את עצמנו מספיק על שלא הלכנו להופעה, החלטנו פשוט למלא את השולחן. האמת שהיה לנו ממש קשה לבחור אז החלטנו לאכול קצת מכל דבר (או הרבה, תלוי את מי שואלים). באופן עקרוני חברתי הזמינה אגרול גבינה צהובה וירקות חם ופריך עם רוטב צ'ילי מתוק בצד. כשאני אומרת באופן עקרוני, אני מתכוונת בעיקר לעובדה שבהיותה צמחונית אני טעמתי (אם נכנה זאת בעדינות) ממה שהיא הזמינה אבל היא לא ממש יכלה לטעום משלי. בחזרה לאגרול, בקיוטו חשבו על רעיון מהפכני, ממש סטרט אפ שמדהים שעדיין לא חשבו עליו בשום מקום אחר. הם חתכו את האגרול כך שניתן יהיה לאכול אותו בנוחות בלי שהוא יתפרק בידיים.

הצמחונית הזמינה כמובן גם טופו פיקנטי בבלילת טמפורה, רטבי צ'ילי מתוק, צ'ילי חריף, פלפלים ןפטריות אשר קצר ממש צהלות שמחה. חברתי למודת הטופו רגילה לאכזבות מהכיוון הזה. הצלחות פיקנטיות טעימות שכאלה עדיין לא היו לה. אני העדפתי להישמע להמלצות המלצרית וליהנות מטונה בלו לגונה צרובה ועטופה במעט טמפורה על מצע איטריות זכוכית ברוטב טריאקי. חמיצות המנה השתלבה באופן מדוייק עם מתיקות הטריאקי. עד להגעת המנה העיקרית נישנשתי קצת סשימי ניו סטייל עם טונה וסלמון במרינדת שמן זית, שמן סוייה וטריאקי עם מעט גזר ועירית. אני מודה שזה לא נשמע כל כך דיאטטי אבל יש דברים שבשבילם כדאי להקריב אפילו את הדיאטה.

בעוד חברתי ואני מפטפטות ומפרטות את הסיבות להיעדרותנו מהמופע של דפש מוד, עגנה לפנינו ספינת עץ שמטענה רול סלסה טונה פיקנטית ואבוקדו עטוף בטונה צרובה, ניגירי ספייסי טורו עם בצל ירוק ומיונז פיקנטי. על חרטומה רטבי ספייסי מיונז וטריאקי שהתבררו כמיותרים. הפיקנטיות העדינה של הטונה ביטלה כל צורך ברטבים שהגיעו עם המנה שעל אף גודלה לא יכולתי לעמוד באתגר ולוותר על הניגירי שהפיקנטיות שלו מדגדגת את בלוטות הטעם ומשאירה טעם של עוד.

בירכתי הספינה ניצב רול מיוחד של סלמון ובצל ירוק עטוף בפירורי טמפורה, אבוקדו ובצל ירוק. מילה אחת על הספייסי מיונז: הנטייה הטבעית שלי היא להטביע כל סוג של סושי בים של ספייסי מיונז. חוויית הטעמים של קיוטו סלסה הפכה את צלחת הספייסי מיונז ללא רלוונטית והיא נשארה כמעט מיותמת מתחילת הארוחה ועד סופה.
אחרי כל מה שאכלנו כבר לא נשאר לנו הרבה מקום ולכן לקחנו קינוח אחד לשתינו. אותלו שהוא בעצם שלושה וופלים ממולאים בקרם קפוצ'ינו מדגדג, מצופים בשוקולד ומעט בוטנים מוגשים בליווי סירופ וניל. הוופל הצליח להשאר קריספי על אף הקרם וארומת הקפוצ'ינו ליותה את המנה המתוקה.
קיוטו סלסה
מונטיפיורי 31, ת''א
03-5661234
http://www.2eat.co.il/kyoto

לחם בשר הרצליה אירועים חדש