לחם בשר הרצליה

YYY


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''אני מקבלת ליקר שנקרא באטר שוט, שכשמו כן הוא: בטעם סוכריית חמאה. מדובר במשקה בנות נהדר...'' עיינה גל מבקרת ב YBAR ומציינת ש''אם הברמן יודע להכין לבנות משקאות בטעם מיץ שיפילו אותן לרצפה, הרי שהוא ברמן מצוין''

כשאתה גר בפריפריה, אתה לא יכול לחמוק מהצורך להשוות את חיי הלילה לאלה של תל אביב. ''אני כבר לא בקטע של ברים ומסיבות עד אמצע הלילה'', אתה מוכרח להסביר לכל מי שמוכן לשמוע, ''בגילי כבר יותר חשובים לי המרחבים הפתוחים והאוויר הטוב מאשר איפה אני אשתה את הבירה שלי הלילה''.

כל זה טוב ויפה ונכון, עד שמגיעה שעה שבה פתאם מאד חשוב לך איפה תשתה את הבירה שלך הלילה. כי פתאם מגיעה חברה לביקור, והיא מציעה ''היי, למה שלא נצא לאיזה מקום נחמד''?, ופתאם אתה פשוט חייב לשלוף מהשרוול מקום נחמד בלי התחכמויות מיותרות שאפשר לשבת בו, גם אחרי השעה תשע בערב.

עת כזו בדיוק זימנה אותי לראשונה לווי בר בזיכרון יעקב. רק רבע שעה נסיעה והנה אנחנו שתינו בבר אמיתי, כמו בתל אביב. טוב, אולי לא בדיוק כמו בתל אביב, אבל הכיוון טוב.
הברמן שואל אם לעזור לנו או לחכות שנחליט לבד, ואנחנו מחליטות שהוא יחליט. אני מקבלת ליקר שנקרא באטר שוט, שכשמו כן הוא: בטעם סוכריית חמאה. מדובר במשקה בנות נהדר לבחורות כמוני, שמעדיפות לדמיין שהן שותות שוקו חם מאשר אלכוהול. אלה, החברה שדרדרה אותי לכאן, מבקשת מהברמן שיעשה בה כרצונו. כלומר במשקה שלה.

אחרי כמה דקות הוא מגיש לה משקה אדום ויפה בגביע גבוה, ואלה טועמת. ''אין בזה כל כך אלכוהול,'' היא מתלוננת ומחזירה את המשקה. ''דווקא יש בזה הרבה מאד, פשוט עשיתי את זה ככה שלא תרגישי'', מבשר לנו הברמן, ואלה מחזירה אל חיקה את הכוס המתעתעת, שתגרום לה להרגיש בלי ולהיות עם.

אם הברמן יודע להכין לבנות משקאות בטעם מיץ שיפילו אותן לרצפה, הרי שהוא ברמן מצוין. אנחנו עוברות לבחון את המקום: תאורת בר מעומעמת, כסאות בר שחורים ועצומים, מסכים גדולים לשידור משחקי ספורט, מוסיקה בווליום שמאפשר לשוחח, תפריט עם מנות בר סטנדרטיות, אנשים בכל מיני גילאים שנראים קבועים ומקומיים. כל האלמנטים של בר קיימים כאן. לצד השתיה אנחנו מנשנשות קריספי קלמארי טעים עם לימון, ובסך הכל די מרוצות. בעל הבית מספר לנו שבכל יום חמישי יש במקום לסרוגין הופעת קאברים מגניבה או ערב דאנס בר.
''כששואלים אותי מה יש כאן אני אומר פאב'', הוא אומר. ''שתיה, מוסיקה. זה מה שהיה, זה מה שיהיה. בלי התחכמויות מיותרות''.
YBAR
השמורה 3, זכרון יעקב
04-6291401

לחם בשר הרצליה אירועים חדש