מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

בשר כאילו אין מחר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 

איך שמגיעה השבת, שואלים את עצמם אנשי העיר הגדולה איפה הם הולכים לעשות על האש. זה לא שבשר זו האופציה היחידה, אבל בקיץ האכזרי, במציאות הישראלית הזאת נראה שזאת האופציה השפויה ביותר. בני ישראל נודעו כבר מזמן באהבתם לבשר על האש ( אצלנו קוראים לזה מנגל).

הברביקיו התאקלם כאן יפה אבל אין על האסאדו, הגריל הארגנטינאי שזה, בעיני מביני דבר העניין האמיתי.

בכפר החשמונאי, כפר עתיק משוחזר בכניסה למושב שילת הקים חוסה, עולה מארגנטינה את מסעדת האסאדו הפתוחה שלו. העיקרון פשוט: משלמים מחיר קבוע למבוגר או לילד ואוכלים בשר ככל שתוכלו להכיל. לאוהבי בשר, המראה מלבב: חוסה עומד בכניסה, מוקף במנגלים מכל הסוגים ובצלבי ברזל עליהם משופדות צלעות וסרעפות ענקיות של פרות צלויות. על הרשת, מולו נתחים נוספים כאנטריקוט, עוף, צ'וריסוס שמנמנות והעשן עולה למעלה למעלה, כאילו אין מחר. רק חדי עין יוכלו לראות את חוסה עצמו, איש קטן אך נחוש בינות ענני העשן.

המבקרים נכנסים למעין כפר המשחזר חקלאות עתיקה, עם גפנים , גתות ושאר אטרקציות לילדים ולהורים הדידקטיים. הרבה יותר טוב מכל קניון או מסעדה סגורה. מתיישבים בצל הסככות על אחד השולחנות והבשר, מתחיל לזרום מהקל אל הכבד, מונח על גבי מתקן חימום. התוספות הסלטים והמיצים לא מאחרים להגיע ובעיקרון, מי שאוהב בשר הגיע למקום הנכון.

אסאדו בארגנטינה זאת דרך חיים. מוקדם בבוקר מתחילים לחפור את הבור עבור הגחלים, שותים מאטה, ומתחילים לעבוד. בגלל שהאסאדו מבוסס על צליית נתחים גדולים (במקור: חצאי פרות ויותר) מתחילים את הצלייה כמה שעות לפני האכילה. אסאדו עושים על חום נמוך והרבה עשן. זה יותר עישון וצלייה, תשכחו מחוסר הסבלנות הישראלי. פה מדובר בסבלנות ברזל שמפיקה טעמי גן עדן מהנתח של האסאדו, הסרעפת.


לקינוח, מקבלים תה, קפה ואלפחורס ושולחים את הילדים לרעות בין בית הבד לגת השמן. גם בנים אנרגטיים במיוחד יוכלו לשחרר שם את שאריות האנרגיה הבשריות והמבוגרים יוכלו להתחיל להכין את עצמם לעיכול נינוח.


אסדורס
כפר חשמונאי,מול מודיעין, שילת
טלפון: 052-3349187