Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> ביקור בית ב-מסעדת סופר סושי
לחם בשר הרצליה

סופר סושי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''אני לקחתי קומבינציה של שש עשרה יחידות שונות. סלמון טריאקי עטוף בבטטה, ספייסי סלמון, סלמון סקין רול וסלמון גריל רול...'' שיר כידן מעידה על עצמה שהיא מכורה לסושי. המקרה נעשה קשה יותר, כשהיא מגיעה לסופר סושי

סושי הוא טעם נרכש. הגעתי למסקנה הזו אחרי שעוד חברה שנשבעה שלא תאכל סושי לעולם הציעה שנלך לאכול בסושיה הקרובה. טרנד הסושי העובר על מקומותינו (בתקווה שלא יחלוף לעולם) מצליח לכבוש אט אט את כל המורדים באשר הם ולשכנע גם את המתקשים ביותר לשכנוע. שכן מדובר בפאסט פוד שעומד בתו התקן המחמיר שהביא עימו טרנד הבריאות, הממאן לחלוף עלינו לטובה, וכמובן אינו משמין. במחשבה שנייה, עכשיו אני מבינה מדוע כל כך הרבה אנשים לא מאמינים שזה גם טעים.

'סופר סושי' פתחו שלושה סניפים במרכז תל אביב. הסניפים בדיזנגוף ואבן גבירול מותאמים לסגנון ה'לאכול וללכת'. כאן כמעט ואין שולחנות להתפרקדות נינוחה עם חברים. קופסאות ארוזות ומוכנות לטייק אווי, דווקא יש. לכן לקחתי את חברתי הטובה לסניף הראשי באידלסון, שם אפשר לשבת באווירה נינוחה וליהנות מארוחה טובה ותפריט ייחודי ומעניין.

לפתיחת הארוחה הזמנתי טאטאקי סלמון על מצע סלט וואקמה (אצות-למקרה שתהיתם) ברוטב פונזו. על מנת להימנע מהפתעות, כל מנה בתפריט מצולמת ומתוארת ועם זאת, המתנתי בעצבנות-מה למנה שלי. בינתיים נשנשתי מגיוזת הבטטה המטוגנת שהזמינה חברתי. זה היתרון בללכת למסעדה עם חברה צמחונית. אני תמיד אוכל לאכול מצלחתה אבל יש סיכוי סביר שהיא לא תוכל לטעום משלי. הגיוזה, מעטפתה כשל קובה מטוגנת ובתוכה מחית בטטה מתוקה וטעימה, היא מנת פתיחה מעניינת בשילוב של מתוק ומלוח. הטאטקי שלי, שהגיע בינתיים לשולחן, הצדיק את המוניטין שיצא לו כמנת פתיחה משובחת של פרוסות סלמון ברוטב מונחות על סלט וואקמה.

אם להיות כנים, נכונותה של חברתי הצמחונית לבוא איתי למסעדת סושי הפתיעה אותי מפני שהייתי בטוחה שהיא תתקשה למצוא ארוחה מלאה ללא דגים ותיאלץ להסתפק בתוספות למיניהן. זה אולי נכון במסעדות סושי אחרות, אך לא בסופר סושי. המגוון הנדיר איפשר לה לבחור מנה לטעמה. בידיעה ברורה שתצטרך לתת לי לטעום מכל מה שתיקח (ייתכן שהייתה צריכה לבחור את חברותיה בחוכמה רבה יותר), היא לקחה מאקי קנפיו דלעת כבושה. מנה קטנה ונחמדה אשר התלוותה למנת הסופר vegi –סושי ממולא בבטטה טמפורה, אספרגוס ושיטאקי ועטוף באבוקדו. מנה יחסית גדולה, כאשר האספרגוס והאבוקדו הטריים נותנים ניגוד מעניין לבטטה המטוגנת. אני העדפתי לקחת קומבינציית סלמון.

קומבינציה של שש עשרה יחידות שכל ארבע מהן בעצם שונות. סלמון טריאקי עטוף בבטטה, ספייסי סלמון, סלמון סקין רול וסלמון גריל רול. כך בעצם הופכים ארוחה טעימה למגוונת ומעניינת. שש עשרה יחידות גדולות של סושי, שלכל ארבע מהן מוטיב טעם שונה שבא לידי ביטוי בין אם בשל הרוטב הדומיננטי שליווה את הרול כמו ברול הספייסי שהפך אותו לפיקנטי יותר, או רול הטריאקי שהפך אותו למתוק יותר.

בנוסף, הזמנתי גם אינארי ספייסי טונה ואבוקדו שהוא כיס מטוגן שבתוכו אורז, טונה ואבוקדו ברוטב ספייסי מיונז. מנה קטנה אך עשירה מאוד בתוכנה ובטעמים המרכיבים אותה.
לקינוח הזמנו טירמיסו- גבינת מסקרפונה איטלקית על ביסקוויטים ספוגים באספרסו בשילוב קפה. טעם הגבינה המתוקה חמצמצה, דומיננטי ומקבל רענון ממתיקות הביסקוויטים. כך נוצרת מנה שהיא בעיקרה מתוקה עם שבבים של חמצמצות קרירה ומענגת. בהמשך לקו החמצמצות המתוקה, אני הזמנתי את הסופר גבינה- עוגת גבינה אפויה עם שוקולד לבן בציפוי עדין של שוקולד מריר. גם כאן נשאר מוטיב הגבינה המתוקה חמצמצה אלא שהשוקולד הלבן והמריר המהווים רק את המעטפת, משאירים לגבינה לתת את הטון החמצמץ שלה ומהווים רק נגיעות של מתוק.

תל אביב מלאה סושיות. רובן חובבניות, מעטות לוקחות ברצינות את תפקידן. כחובבת סושי, יש שיאמרו מכורה, אני יכולה להעריך שמדובר באחת מאותן סושיות בודדות המקפידות לא רק על מגוון רחב ביותר של מנות במרקמים ובטעמים שונים אלא גם על איכות האוכל שהן מגישות.
סופר סושי
אידלסון 10, תל אביב
טלפון להזמנת מקום ולמשלוחים: 1-700-70-71-61

לחם בשר הרצליה אירועים חדש