מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > קפה ובתי קפה > בתי קפה> כתבה המסקרת את בית קפה לאון בתל אביב, סקירה של אחד מבתי הקפה בתל אביב.

בית קפה שפוי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  

הכל התחיל מארוחת בוקר של יום שישי, מוסד מקודש לחלקים מסוימים מהאוכלוסיה. יש אנשים (לא אני) שמוכנים למרוח שעתיים על הטקס הזה, כאילו רק עכשיו שחררו אותם מכלא צבאי וזאת ההזדמנות הראשונה שנקרתה בדרכם לאכול, או לצאת מהבית. אני כאמור לא כזאת. רק מתוך כבוד לבחור נכנסתי בבוקרו של יום שישי אחד לבית קפה די ידוע בנווה צדק.


ההצעות לארוחת בוקר היו משביזות: הגבינות היו מהולנד, הדג המלוח מגליציה והקפה מקובה.
מכיוון שהבחור עממי, נחמצו פניו ואפילו אני, שאוכלת קרואסונים מצרפת עם נקניקים מספרד, הבנתי לליבו. היה יום נעים ותחושה ארץ ישראלית השתלטה עלינו. נזכרתי בקפה לאון, בית הקפה הצנוע, המיתולגי שבבוגרשוב פינת פינסקר שם ארוחת הבוקר היא עניין ישראלי יציב, המנות מתומחרות האופן הגיוני ואפילו צנוע . אישית, חשבתי על הקומבינציה הבאה: קפה הפך בכוסות זכוכית עם ידית ובורקסים מבצק פריך, קטנים, אוורירים עם סלט קטן בצד, משהו כמו 10 שקלים עולה המנה הזאת. אפשר להשוות את זה לתפלצות של ארוחות בקור ב 40 שקלים שמסתובבות ברחבי העיר? בעלי מסעדות יקרים! אני פונה אליכם בקריאה נרגשת, יש היום אנשים שחיים מקצבאות בגבה 40 שקלים, לא חראם?

הלכנו ברגל עד פינסקר, בדרך פיתיתי אותו על הארוחה הזאת. תיארתי בפניו את הסלט הטרי החתוך דק, את קערית הגבינה הלבנה הפשוטה פשוטה- כמו בקיבוץ- שמוגשת עם ארוחת הבוקר הגענו, התיישבנו, קראנו עיתונים שמחולקים במקום, קיבלנו שרות מקסים, נראה לי שמבעל המקום עצמו והבורקסים היו אפילו עוד יותר אוריריים ופריכים ממה שזכרתי.

בעל המקום, בחור צעיר שירש את העסק המשפחתי סיפר לנו ששעות הפעילות הורחבו והמקום פתוח עכשיו גם בשעות הערב המאוחרות. ואני אומרת לכם שללכת לשם זה לא רק כדאי, זה גם אקט חברתי אקולוגי. גם משלמים פחות, גם נהנים יותר

קפה לאון
03-5289943

שעות פעילות א-ו 07:00-לקוח אחרון, שבת 11:00-לקוח אחרון