מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

מזטים יווניים בנמל


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

הגיע הזמן להודות : נמל תל אביב הוא לא נמל. הוא גם אף פעם לא היה נמל. בימיו הטובים הוא היה מקסימום מעגן, וגם זה קרה די במקרה. בארץ בה הכינרת מצוינת במפות כ''ים כינרת'' וניצחון של מכבי ''שם אותנו על המפה'' ו''צובע את אירופה בצהוב'', גם מעגן יכול להפוך תוך יממה ל''נמל''. איך שלא נקרא לו, מעגן, מרינה או נמל, מה שבטוח, כיום עובר המקום פריחה

שלא נחוותה בו לפחות מאז סגירתו לעגינת סירות בשנת 1965. הפריחה מושכת כמובן את אלו שרוצים להפיק ממנה דבש. חנויות, בתי קפה, מסעדות, כולם נדחקים לאורך הרציף הישן מנסים למצוא נקודה קרובה יותר למים, עשירה יותר בצוף.


אחת מהמסעדות שנפתחו לאחרונה ממש על קו המים היא ''סי פורט''. כשישבנו על שלחן העץ תחת השמשייה הרחבה ביום צהרים אביבי במיוחד, כמעט ויכולנו לשמוע את הדגים שרים במים שפיכו תחת רגלינו. אולי היו אלה בעצם קולות הדגים מהמטבח, מוסר ופורל שעמדו להיות מוגשים לשולחננו. שרים או שותקים, עד שהם החליטו להגיע פתחנו במנות ראשונות קלילות ומצוינות. האיקרא שהוגשה בנוסח הטראמה היוונית עם בצל קצוץ דק דק ושמן זית היתה קציפתית ונהדרת. במאזט הבטטות היה טוויסט נחמד ששמחתי לקחת איתי הביתה: בנוסף לשמן הזית ולחומץ השגרתיים נבזקו בנדיבות על הבטטות זרעי קצח שהשתלבו בטעם החמצמץ-מתקתק באופן מושלם. הצזיקי גם הוא היה טעים, אם כי למיטב אבחנתי היוגורט שבו מותן ע''י שמנת מתוקה. בת זוגי אהבה את הטריק, אני לעומת זאת מעדיף את היוגורט שלי ללא התערבות גנטית משובחת כל שתהיה.


מנה ראשונה נוספת היתה שיפודי בורי פריכים ברוטב פלפלים, מנה פשוטה וטובה גם היא. יחד עם המזטים הגיעה כיכר לחם בוכרי שטוח וחם בלווית צלוחית שמן זית וחומץ בלסאמי.
בדיוק כשהגענו לשלב הקבוע והכה מתסכל: ''להזמין או או לא להזמין עוד לחם'', הגיעו הדגים הדוממים לשולחן. המוסר שעל פי המלצת השף רבץ בתנור יחד עם חמאה ועשבי תיבול היה לא פחות ממצוין, והמושט שעל פי המלצת זוגתי נכווה בשמן עמוק היה טוב, אם כי קצת יבש מדי. בנוסף לדגים הוגשו לנו סלט ערבי חתוך דק, פירה בטטה וצ'יפס, כולם עשויים היטב.


כשלגמנו את הקפה והבטנו אל המזח הישן מטוס כמעט גרד את ראשנו בדרכו לנחות בשדה דב. המממ.. חשבתי לעצמי, אולי קצת הגזמתי. אם שדה דב הוא שדה תעופה, אולי בכל זאת אנחנו יושבים עכשיו בנמל.

ארוחת צהריים עסקית בסי פורט תעלה בין 39 ל59 שקל. עסקית ערב .89 מנות מחוץ לעסקית מתומחרות בהגינות.

יורדי הסירה 1
מתחם הנמל
תל אביב

טלפון: 03-5460927