Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> ביקורת על מסעדת החומה הסינית
לחם בשר הרצליה

החומה הסינית


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''האטריות שמיוצרות במסעדה היו גולת הכותרת של הארוחה. הן היו טעימות, מדויקות ובעלות טעם עשיר עד כדי שיכלו להוות מנה בפני עצמן...'' שירי טוב ניצלה את ימי האבטלה הארוכים ויצאה לאכול בחומה הסינית

יום שישי, אחרי שבועיים של אבטלה, בעידן בו אנשים מוצאים עצמם מובטלים חודשים ארוכים, נפגשנו אני ולירון לתכנון האסטרטגיה החדשה שלנו שנקראת ''מיום ראשון, עבודה''. איך נעשה זאת, זה לא ברור, הכותרות בעיתונים, הצהרות המנכ''לים וההפסדים של בעלי ההון גורמים לנו לאבד אמונה בבסיס הקפיטליסטי שעליו צעדנו עד עכשיו. אולי השיטה הקפיטליסטית טעתה לאורך כל הדרך? איפה קארל מארקס כשצריכים אותו?
וכך התרחקנו, שתי מובטלות, ממוקד הקפיטליזם והבילויים של תל אביב ונמלטנו אל לב המארקסיזם הסיני- מסעדת ''החומה הסינית'' ברחוב מקווה ישראל. כבר שנכנסנו האירו לנו פנים, ועוד לפני שקיבלנו את התפריטים, הגישו לנו סלט סיני קטן עם ירקות חמצמצים מתוקים כדי שנרגיש בבית.

מלצר בעל חזות סינית חביבה ועברית קולחת, הגיש לנו תפריטים ולאחר התייעצות קטנה, בנה לנו ארוחת צהריים מפנקת במחיר שלא יגרום לנו להצטער שיצאנו מהבית.
למנה ראשונה הזמנו דמפלינג- כיסוני בצק מטוגנים וממולאים בעוף וירקות, ושאו- מאי – כיסוני בצק מבושלים, ממולאים באורז טופו ועוף, אחרי המתנה קצרה, הונחו על שולחננו שתי מנות, האחת- דמפלינג עטופה במעטפת בצק פריכה, שילוב של מליחות עדינה וטריות של המרכיבים העטופים, הפכו את המנה הקטנה הזו לגדולה מסך מרכיביה. המנה שלידה- השאו- מאי, הוגשה בצורה של מעטפת בצק דקה ורכה שבתוכה תערובת רכה וטרייה. המנה לוותה ברוטב סויה משודרג בבוטנים, ג'ינג'ר ואולי גם קצת חומץ, שהפכו את שתי המנות הראשונות יחד ללא פחות ממעולות.

למנות עיקריות הזמנו עוף גון בון עם בוטנים, ובקר חריף סצ'ואן שמוגש במחבת, יחד עם מנה של אטריות הבית- אטריות שהוכנו במקום, ברוטב סויה. העוף גון בון הוגש ברוטב מאד מתוק, מלווה בגזר, בצל, קישואים ובוטנים ששברו את המתיקות של הרוטב. הבקר סצ'ואן היה מתובל בחריפות בריאה ושפויה, עם שפע ירקות, ואפילו לירון הפולנייה, בעלת החיך הרגיש לחריפות יתר, נהנתה מהמנה עד כדי שערכנו קרב מזלגות על כל חתיכה. האטריות שמיוצרת במסעדה היו גולת הכותרת של הארוחה, האטריות היו כל כך טעימות, מדויקות, ובעלות טעם עשיר עד כדי שיכלו להוות מנה בפני עצמן. האטריות שבמסעדות אסיאתיות מהוות תוספת טריוויאלית לכל ארוחה, העפילו הפעם ממקומן הבנאלי והיו תענוג לחיך, ובשל טריותן וקלילותן, לא גרמו לתחושת האבסה מעיקה, כפי שגורמת הרבה מהאטריות שאכלתי בחיי.

ראויות לציון המנות הגדולות עד כדי כך ששתי צעירות רעבות ובעלות תאבון בריא לא הצליחו לסיים את מנותיהן, ואף ביקשו לארוז הביתה כדי שבני זוגן ייהנו גם הם מהחוויה הקולינארית. המחירים היו שווים לכל כיס, אפילו לכיסן של שתיים שהמשבר הכלכלי נתן אותותיו על הוצאותיהן. הניגוד בין השירות המוקפד והאדיב, המראה הנקי והנוח של המסעדה, המנות המגוונות והגדולות והטעם הנהדר שגרמו לי להרגיש כמו מלכה, לבין המחירים ההוגנים אפשר לומר אפילו זולים, הפכו את הארוחה שאכלנו לארוחה מרוממת רוח ונותנת השראה.

את הארוחה סגרנו בתה צמחים, שהקל עלינו את החזרה הביתה, דרך שדרת המסעדות היקרות, רחוב המעצבים הצעירים, פינת הנעליים היפות, בלי לחוש דחף להיכנס ולרכוש מכל הבא ליד. הפשטות הסינית המצטיינת שחוויתי ב''חומה הסינית'' גרמה לי להבין שזה בסדר להימלט לרגע מהמרוץ הקפיטליסטי, וליהנות מחוויות פשוטות ומאירות פנים.
החומה הסינית
מקוה ישראל 26, תל אביב
03-5603974

לחם בשר הרצליה אירועים חדש