Skip Navigation Linksראשי > ברים, יין ואלכוהול > ברים ופאבים> ביקור בבר - מסעדה מקום מהסרטים
לחם בשר הרצליה

מקום מהסרטים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''הזמנו קוקטייל מנגו מרטיני וקוסמופוליטן, שניהם מעולים ומקצועיים לעילא. בינתיים, בלי שהרגשנו, התחילה במקום מסיבה. די ג'יי שמרקיד את כל האורחים, מלצרים מזמרים ועוד...'' נדב אבידן הרגיש שהגיע למקום הקיים רק בסרטים

כחובב קולנוע מושבע, ברגע ששמעתי את שם המקום ידעתי שאני חייב לבדוק במה מדובר.
''מקום מהסרטים'', זה נשמע כמו משהו שאני חייב לאהוב. ומכיוון שאני לא טיפוס שיסתמך רק על שמועות, זה היה רק עניין של זמן עד שאגיע לבדוק בעצמי אם אכן כך הדבר.
כבר בכניסה, אני וידידתי, מורן, התחלנו לחייך. על הקירות תלויים ציורים של כוכבי קולנוע מכל הזמנים, מסכי ענק מקרינים קליפים, קריוקי ועוד הפתעות לכל אורך הערב, מערכת סאונד שכמותה עוד לא שמענו, עיצוב קורץ ומזמין, בקיצור- כבר נפלנו שבי, עוד לפני שהונחה כוס אחת על השולחן.

עיון קצר בתפריט הבהיר לנו שלא מדובר כאן במשהו סתמי. מישהו השקיע הרבה כדי לגוון את אפשרויות הבחירה, והדבר בהחלט ניכר. זה אחד מאותם תפריטים בהם כל אחד, אבל כל אחד, יכול למצוא משהו שהוא ממש אוהב. בסופו של דבר החלטנו שאין סיכוי לעצור במנה אחת לכל אחד, עם כזו כמות של פיתויים, והסכמנו ביננו שנזמין ''קצת'' יותר. הברמן החביב פתח איתנו את מסע האלכוהול בבירה גולדסטאר מהחבית עבורי, ומנה של ג'ק דניאלס עבור מורן.

פתיחה סולידית, אבל היה ברור שמצפה לנו ערב מלא בהפתעות. לאחר כמה דקות התחילו להגיע המנות- חומוס בתוספת בשר טלה, עם פיתות חמות וטריות, חציל בלאדי, ובטטה אפויה ברוטב שומשום. החומוס היה מצוין, ובשר הטלה רק שיבח ושידרג את טעמו. החציל היה גם הוא נפלא, מדויק במינון הטחינה הנלווית, כאשר כל המרכיבים יוצרים חוויה מהנה, ורק את הבטטה לא הספקתי לטעום, מכיוון שאחרי ביס אחד ממנה, מורן החליטה שהמנה הזו שלה לבד... אבל אין בעיה, המקום פתוח כל ימות השבוע חוץ משישי, כך שלא קשה למצוא זמן לחזור לסיבוב השלמות פערים.

בינתיים, כמעט בלי שהרגשנו, התחילה במקום המסיבה האמיתית. די ג'יי שמרקיד את כל האורחים, מלצרים מזמרים, ואורחי המקום ברגעי קריוקי בלתי נשכחים- כל ערב במקום הזה הוא אכן חוויה מהסרטים. לשמחת כל יושבי המקום, מורן לא הרשתה לי לקום ולפצוח בשיר בעצמי, בטענה שאנשים באו להנות ולכן אסור לי. ולמרות האיסור, מזמן לא נהניתי ככה. מה יותר כיף מאוכל ברמה גבוהה, ואז לרקוד לשיר שאתה אוהב, כאשר מי ששר אותו בלייב נמצא מטר וחצי ממך, כשכל הזמן הזה אתה עם כוס אלכוהול משובח ביד? שילוב מנצח ללא ספק, ואין מי שיעיז לחלוק על כך מבאי המקום.

המשכנו לסיבוב אלכוהול נוסף, אני עם קוקטייל מנגו מרטיני, ומורן עם קוסמופוליטן, שניהם מעולים ומקצועיים לעילא. אחרי שסיימנו אתם אותתנו למלצרית החמודה שאפשר לעבור לעיקריות, ועל השולחן הונחו מולנו סטייק פרגית, וקבבוני טלה עם טחינה. הסטייק היה פשוט מעולה, אני בדרך כלל נמנע מעוף אם יש אפשרות לבשר, אבל כמות הביסים שביקשתי ממורן הוכיחה לי שבהחלט מדובר בשף שיודע את העבודה. הקבבונים גם הם היו מצוינים, והפעם היה תורי להטיל וטו על בקשותיה החוזרות של מורן לטעום מהצלחת שלי. ידעתי שברגע שתנסה, היא תתמכר, ועל מנה כזו לא מוותרים בקלות דעת..

אחרי עוד סיבוב של ריקוד, בו גילינו שהמקום עושה גם אירועים מכל סוג שאפשר להעלות על הדעת, עסקיים ופרטיים, ובהיותו כשר ובעל רשיון עסק חוקי מהווה מוקד משיכה לקהל רב ומגוון, התיישבנו כדי לאפשר לדופק לחזור למוטב, ולהנות מעוד אלכוהול טוב. הפעם עלה בגורל מוחיטו, שגם הוא המשיך כמו קודמיו והיווה סיום מצוין לערב שאין דרך אחרת להגדירו פרט ל''ערב מהסרטים''. עם המוחיטו קיבלנו גם את הקינוחים שלנו, פאי תפוחים שהוגש עם כדור גלידה, וסופלה שוקולד, גם הוא עם כדור גלידה בצידו. שניהם היו מתוקים, כיפיים ומעלי חיוך גדול. מצד שני, לא היה צריך להתאמץ כדי לגרום לנו לחייך, אחרי ערב במקום מהסרטים, אף אחד לא ירצה להפסיק...
מקום מהסרטים
אחד העם 14, מגדל אפריקה ישראל, כל-בו שלום, תל אביב
03-5105555

לחם בשר הרצליה אירועים חדש