מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > קפה ובתי קפה > בתי קפה> שיר כידן נוסעת לקפה קפה בקרית עקרון

לקרוא בקפה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''אני לקחתי את המנה האסיאתית. אורז מוקפץ עם עוף וירקות בסויה וג'נגו. טעמה הפיקנטי של המנה גרם לי להרגיש את בלוטות הטעם שלי מבלי שהמנה תהיה חריפה מדי...'' שיר כידן מבקרת בבית קפה מוכר ואהוב, קפה קפה

לאחרונה מופיעים סניפים של 'קפה קפה' בכל פינת רחוב ובעיקר בכל קניון בארץ. היתרון ברשת של בתי הקפה הפרושה בכל רחבי הארץ הוא במיוחד עבור אנשים כמוני. כלומר מפונקים שיודעים בדיוק איך הם רוצים את המנה הקבועה שלהם ומעדיפים לאכול בנוף הציבורי. כך אנחנו יכולים למצוא את בית הקפה השכונתי שלנו, בעצם בכל מקום בארץ. ב

מילים אחרות, כך אני יכולה לבקר חברים בצפון ובדרום ועדיין לסחוב אותם לבית הקפה האהוב עלי... גם אם הוא כמה עשרות קילומטרים מביתי. החברים הלא תל אביבים שלי בדרך כלל לא מודעים לסצנת בתי הקפה במקום מגוריהם. בדרך כלל כי אין סצנת בתי קפה במקום מגוריהם. יש מקסימום בית קפה. לכן, תארו לעצמכם מה רבה הייתה הפתעתה של חברתי כשהודעתי לה שאני מגיעה לבקר אותה באזור מגוריה. לאחר חקירה ממוקדת היטב היא הבינה שבבילו סנטר הקרוב לביתה נפתח סניף של 'קפה קפה' .עכשיו הכל ברור. שטח מסחרי גדול מספיק עם בית קפה מוכר (למרות שלא הייתי בו מעולם) כי אם יש קניות ויש אוכל טוב אז אפשר לצאת מהבית.

הזמנו שלישיית ברוסקטות שעל כל אחת מהן מונחת תקרובת אחרת. האחת עם גבינת חלומי צרובה עם תפוח בדבש כשמליחות הגבינה משתלבת מצוין באופן מפתיע עם מתיקות התפוח בדבש. הברוסקטה השנייה הגיעה עם עגבניות בשום. ערימה של סלט עגבניות ומספיק שום כך שטעמו בולט מעליהן. הברוסקטה השלישית הגיעה עם חציל קלוי בפרמז'ן. לכל אחת מהן טעם שונה, אך כולן כאחת פותחות את התיאבון. אני הזמנתי את מנת המאזטים. צלחת גדולה עם גומחות קטנות החובקות בחובן מיני מעדנים כגון סלט ירקות, זיתים מטוגנים, פלפלים קלויים וחצילים. לבנה, טחינה, עלי גן ממולאים, גבינת פטה, סלומון מעושן וגולת הכותרת ריבת עגבניות שרי במתיקות מושלמת. לכל אלה תוסיפו לחמים טריים לבחירתכם והרי לכם המנה הראשונה המושלמת.

כשגבר אוכל הוא בדרך כלל נהנה מהאוכל. כשאישה אוכלת היא בדרך כלל עסוקה בחישובים מתמטיים מסובכים של המשוואה האינסופית בין טעם האוכל ומיקום הקבע של הקלוריות. פתרון המשוואה לפי חברתי היה להזמין את קיש הבצל. קערת בצק טעים ופריך המלאה בכל טוב של בצל מטוגן עם תערובת גבינות מותכות. יחד עם המנה מגיע קיאק קטן של יוגורט רענן שמקפיץ ומחמצץ את כל המנה. אני, שכבר מזמן התייאשתי מחישובי קלוריות, לקחתי את המנה האסיאתית. אורז מוקפץ עם עוף וירקות בסויה וג'נגו. טעמה הפיקנטי של המנה גרם לי להרגיש את בלוטות הטעם שלי מבלי שהמנה תהיה חריפה מדי. המנה גדולה והטבח פיזר בנדיבות את רצועות העוף כך שאם אתם לא ממש רעבים אפשר לקחת את המנה בזוג.

המנות הגדולות עשו את שלהן ועל אף ההמלצות הנפלאות לקינוחים בתפריט, החלטנו לקחת קינוח אחד לשתינו. העובדה שעוגת פאדג' השוקולד החמה קרצה לשתינו כמובן לא הפריעה להחלטה. קיבלנו עוגה שכמויות גדולות של שוקולד חם זולגות ממנה. שבילי השוקולד החם כיתרו את מגדל הקצפת הגבוה, מתוקה ואוורירית כענן. כדור הגלידה המרענן הונח בתוך קערית מיוחדת עבורו כדי למנוע את התאונה הקולוסאלית שכולכם מכירים והורגת כל עוגת פאדג' חמה הנובעת ממפגש של גלידה נוזלית מדי עם תחתיתה הספוגית של העוגה והופך אותה לספוג רטוב בטעם לא ברור.

כמובן שחברתי נקטה בצעדי הגנה הכרחיים ושנייה לפני שהתנפלתי על העוגה היא פרסה את החתיכה הגדולה לשתי פרוסות. אחת לי ואחת לה. כי זה לא משנה כמה אכלתי קודם לכן, כשמגיע שוקולד לשולחן אפשר לחשוב שלא אכלתי שבועיים. האמת? כשהעוגה חמימה ורכה והשוקולד מכסה את כולה ונוטף ממנה, אני בהחלט חושבת שמדובר בהתנהגות הגיונית ונורמטיבית. לא?
קפה קפה
ביל''ו סנטר, קרית עקרון
08-9453023