לחם בשר הרצליה

לנגן בפיאנו


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''מרוב שמחה, הזמנו עוד סיבוב של קברנה ושל בני הזוג, סטלה וסטולי. בכוחות אחרונים צירפנו לשולחן גם את בלה דונה – בסיס טורט ועליו שוקולד במגוון צבעים ופקאן סיני...'' אדם בר לקח את אשת העולם הגדול לפיאנו בר בת''א

מיכאלה מגיעה לבקר פעמיים בשנה. בכל ביקור היא שולפת בקבוק קוסקנקורבה, וודקה פינית שמשום מה לא עשתה עלייה לישראל, ובברכות מתחלפות של ''סקול'' (שבדית), ''קיפס'' (פינית) ו''לחיים'' אנחנו מייבשים את הבקבוק. זה החלק הקל של הביקור. החלק הקשה מתחיל כשקמים בבוקר עם הנגאובר, וצריכים לחשוב לאן לצאת בערב עם אשת העולם הגדול, שלמדה לשתות בהלסינקי, לאכול בפריז ולרקוד בברלין. אז הפעם, לקחתי אותה לפיאנו בר.

הפיאנו בר יושב בדרומה של שדרת וושינגטון. שדרת וושינגטון היא גרסה מקוצרת וירוקה של שדרות רוטשילד, עם עצי פיקוס מפוארים לא פחות מאלו שבגרסה הארוכה, ובתוספת הסקס-אפיל של שכונת פלורנטין.

שלושת השותפים שיזמו, הקימו ומנהלים את הפיאנו-בר, עיצבו מקום קטן וחינני בגוונים בהירים, שבו מעקה ברזל מעוטר וגלריה מעץ לבן. המקום פועל לכל אורך היום, כשהוא פותח בארוחות בוקר, ומסיים בהופעות אפלוליות ושתויות של אמנים ו DJ's מהשכונה.
מלצרית מתוקה ליוותה אותנו בצעדינו הראשונים במקום שכללו בחירת שולחן (התלבטות קשה בין ישיבה באוויר הפתוח מתחת לפיקוסים, לבין העיצוב המגניב/מתוק שבפנים. הבפנים ניצח) והתעמקות מלומדת בתפריט.

הגענו רעבים וצמאים, ולא הקלנו ראש בבחירות שציפו לנו.
פתחנו בפטה כבד (רך, עשיר, מעוטר בפלפל שחור גרוס ונושך) שהגיע עם ריבת בצל וטוסטונים של חלה. פשוט, קלאסי, בביצוע מעולה. המשכנו לסלט עיזים וסלק. את הסלק גיליתי (לבושתי) רק לאחרונה, ואני קופץ על כל מנה שעושה בו שימוש בונה. המנה הכילה לקט חסות בויניגרט בלסמי- הדרים שהיה עדין מספיק כדי שנחוש בטעם העלים. השלימו את החגיגה רצועות סלק בתחמיץ, צנוברים קלויים וגבינת עיזים בציפוי פירורי פאנקו מוקפצת בשמן זית. מיכאלה שתתה קברנה סוביניון, ואני הלכתי על חצי סטלה מחבית - הזמנה שזיכתה אותי בצ'ייסר על חשבון הבית. מבין שלושת האפשרויות - עראק, היי קומישנר וסטולי, בחרתי כמובן בסטולי. סטלה וסטולי הולכים ביחד אפילו יותר טוב מדץ ודצה!

הקיבות הריקות שלנו הלכו והתמלאו, וכך גם המקום. על התקרה התנהלה הקרנה הזויה של ''הקוסם מארץ עוץ'', די ג'יי בכובע טמבל ניגן את כל השירים שלפני 10 שנים התביישנו להגיד שאנחנו אוהבים (מישהו אמר ספייס גירלז?). נציגים נבחרים מהשכונה ומחוצה לה מילאו את השולחנות שבפנים ושבחוץ. נעשה שמייח!

מרוב שמחה, הזמנו עוד סיבוב של קברנה, ושל בני הזוג סטלה וסטולי (המבצע עדיין בתוקף, מהרו פן תאחרו!) ועברנו לעיקריות: המבורגר אנטרקוט, ונקניקיות איריות. הנקניקיות (מבשר בקר וכבש) מוגשות עם כרוב כבוש ועם קוביות תפוחי אדמה ברוטב חמאה וצ'ילי. סטלה וסטולי התמוגגו מהפגישה! בכוחות אחרונים צירפנו לשולחן גם את בלה דונה – בסיס טורט ועליו שוקולד במגוון צבעים, ופקאן סיני. על הצלחת צללית של מזלג שנוצרה מבזיקת קינמון על מזלג שהוסר - התחכמות חמודה, שהוסיפה להנאה שלנו מהמנה.
כשגררנו את עצמנו הביתה חשבתי לעצמי שתל-אביב יכולה להישיר מבט להלסינקי, פריז וברלין- ולא למצמץ כלל.
פיאנו בר
שדרות וושינגטון 25, פלורנטין, תל אביב.
03-6021628

לחם בשר הרצליה אירועים חדש