מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

חנל'ה אופה קטנה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 

כבר כמה חודשים שאני חושבת על זה: יש אנשים שאופים ויש כאלה שמבשלים. יש את אלה שהכל אצלם קטן ומוקפד, ויש את הטיפוסים של ה''בערך''. אצל חני האופה הכל מוקפד ובדיוק, קטן ואסתטי עד רגשות אשמה, וטעים באופן לא חוקי ממש. ביום שישי בבוקר התייצבתי במאפייה שלה שבנווה צדק, לסדנת האפייה שהיא מעבירה מתוך תקווה שמשהו מזה ידבק גם בי.

חני, מהירת שטף וחדת לשון לא ביזבזה רגע והבהירה לנו מיד שכל פשטידה או קיש מחולקים ל 3 חלקים: בצק , מלית ותוכן. תחילה היא טיפלה בבצק. אם לא ידעתם, אפשר להכין בצק פריך בשתי שיטות, האחת סבלז'- אז מתחילים בקמח ושומן והשניה קרמז'- אז מתחילים בשומן וביצים. לנו, הישראלים מתאים הרבה יותר להכין קרמז' בגלל תנאי מזג האויר ולכן זה מה שהכנו. כל החומרים היו מסודרים מאחוריה בסדר ייקי ואנחנו עקבנו בנשימה עצורה אחרי התהליך. להסתכל על חני עובדת, צריך ריכוז: היא נעה במהירות, עושה הכל ביעילות מעוררת קינאה ועוד שופכת המון המון מידע בדרך, וגם חובשת כובע. מראה שלא כדאי להחמיץ.

חני פעלה במהירות: הכניסה חמאה רכה למערבל, הוסיפה ביצים וערבלה הכל. רק בסוף הכניסה קמח וערבלה מעט מאוד. תוך כדי היא זרקה עשרות טיפים לחלל האויר, טיפים שגם בשלנים ותיקים ומנוסים ידעו להעריך. הידעתם שלבצק פריך לא חיייבים להוסיף טיפת מים? הידעתם שכדאי לקרר את הבצק בין שלב לשלב? שאפיה מוקדמת עם שעועית זה לא הכרחי?
מהבצק הפריך שיצא הכנו קיש בטטה ורוזמרין, קיש בצל ומוסקט, וקישים אישיים קטנים וחמודים (חני אומרת שקיש בתבנית 26 גובל בפשע- יענו לא אסתטי) עם כרובית, פלפלים קלויים ועוד המון דברים טובים.


המשכנו עם בצק עלים ואחרי ששמענו על כללים בסיסיים לטיפול בו הכנו ממנו מקלות פרמזן פריכים ומאפה סלמון מעושן, שמנת, עירית ותרד שהיה, איך לומר, פשוט מעולה.
אחר כך שיחקנו עם בצק פילו. היה מקסים.

את הקריירה שלה בתור אופה היא החלה בהיחלצות זריזה מסטאז' בעריכת דין. יום אחד היא התקשרה לאחיה והתחננה לפניו שיחלץ אותה משם, לא חשוב לאן. והוא אכן חילץ אותה ואת עצמו מתפקיד ניהולי בכיר באחת מתעשיות המזון ויחד, אחרי כמה גלגולים הם פתחו מאפיית עוגיות, קישים ומאפים מוקפדים. כי זה מה שחני הכי טובה בו.

סדנאות האפייה (מתוקים ומלוחים) של חטאים מתוקים ימשכו על פני חודשים מאי, יוני ויולי, בנווה צדק.
אינטימי, מקצועי ומאוד מומלץ למי שאפייה מעניינת אותו.


תאריכי סדנאות קרובות

28.5 מאפים מתוקים
4.6 מאפים מלוחים
18.6 מאפים מתוקים
25.6 מאפים מלוחים
2.7 מאפים מתוקים
16.7 מאפים מלוחים
23.7 מאפים מתוקים

מחיר סדנה 234 שקלים כולל מע''מ


''חטאים מתוקים''
שבזי 67
תל אביב
03-5162708