Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> נדב אבידן ביקר במסעדת שה רומי
לחם בשר הרצליה

בזכות שה רומי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''מהטעימות הספורות שהורשיתי לטעום, נתקבל הרושם שמדובר במנה לא קונבנציונאלית. פירות הים היו עשויים כהלכה והרוטב השתלב בהם בצורה הרמונית ומפתה. מנה זו מהווה עילה לחזור למסעדה...'' נדב אבידן החליט ליזום ערב רומנטי בשה רומי

בכל מערכת יחסים מגיע הרגע בו הגבר מרגיש, מסיבה כזו או אחרת, שהערב הוא רוצה ליזום ערב רומנטי. לפעמים זה נובע מצורך לפצות, ולפעמים, כמו במקרה שלי, זה נובע פשוט מאהבה. ומכיוון שכך, חיפשתי את המקום המושלם ליהנות בו מערב רומנטי ושקט עם ענת- ומצאתי את ''שה רומי''.

כבר בכניסה ידעתי שבחרתי במקום הנכון. מוזיקה צרפתית חרישית שהתנגנה ברקע, ספות אדומות רכות, תאורה נעימה- נשימת ההתפעלות של ענת המופתעת אמרה את הכל, ללא צורך במילים. כשקיבלנו את התפריט, ההפתעה המשיכה. מסתבר שבזמן הקרוב שה רומי מציעים את רוב התפריט שלהם בהנחה משמעותית, כך שארוחה זוגית מפוארת הפכה להיות משהו שאפשר להרשות לעצמך להתפנק עליו בלי כאב לב וארנק- גם עבור סטודנטים כמונו...
לאחר התייעצות עם המלצרית, החלטנו לפתוח את הערב בכוס יין, בעודנו ממתינים למנות הראשונות. היין שנבחר הוא יין הבית של המקום, וכשהגיע אלינו הבנו בדיוק למה.

ז'אן בלמון לבן, חצי יבש, שהיה בעל ארומה נפלאה, טעם נהדר והותיר שובל ניחוח משכר סביב השולחן. מעט אחריו הגיעו המנות הראשונות. עבור ענת זוקיני במילוי גבינת עיזים, שמוגש צרוב אה לה פלנצ'ה, ועבורי קרפצ'יו בקר. שתי המנות עוצבו על הצלחת לעילא ולעילא, כראוי למסעדה ברמה כזו, ונראו פשוט נהדר. הזוקיני, לפי ענת, היה מסקרן, טעים, מיוחד מאוד ובעיקר יצר תיאבון למנה העיקרית, כמצופה ממנה ראשונה. הקרפצ'יו שלי היה נהדר גם הוא, והרטבים השונים שהוספו לו היו מדויקים במינונם, כך שהחוויה שהתקבלה הייתה מצוינת.

לאחר שסיימנו עם פרק המנות הראשונות, ושיחה נינוחה ומאושרת התפתחה בנינו, הגיעו אל השולחן העיקריות. ענת קיבלה קדירה של מגוון פירות ים (שרימפסים, קלמרי, סרטן ועוד..) ברוטב יין לבן, חמאה, מיץ לימון וג'ינג'ר. מהטעימות הספורות שהורשיתי לטעום נתקבל הרושם שמדובר במנה לא קונבנציונאלית. פירות הים היו עשויים כהלכה, הרוטב השתלב איתם בצורה הרמונית ומפתה, ובסך הכל מדובר במנה מוקפדת, וכזו שמהווה עילה מספקת לחזור עבורה למסעדה. אליי הגיע פילה בקר ברוטב יין אדום, בליווי שתי תוספות- מיני תפוחי אדמה אפויים בתנור, וסלט ירוק. הבשר, שביקשתי הוכן כראוי - טעים, נימוח בפה, לא מכביד, ובעיקר משביע. התוספות גם הן היו משובחות. נגיעות קטנות של מחשבה וגימור שהפכו את המנה לייחודית והשלימו את מגוון הטעמים ליצירת חוויה כוללת של יופי.

מכיוון שמטרת הערב הייתה הרומנטיקה, וכזו המקום סיפק לנו בשפע, הודעתי לענת שאין סיכוי שיוצאים לפני שננסה גם כמה קינוחים. אחרי הכל, מהי הרומנטיקה אם לא המתוק מתוק הזה? אל השולחן הגיעו קרם ברולה, שהיה בפשטות הכי טוב שטעמתי עד כה, ואיתו טארט תפוחים עם קרם שקדים. הטארט, בעל שילוב הטעמים, היה מוצלח והפעיל את בלוטות הטעם שרצו משהו מתוק אבל לא מדי.
קיוויתי לערב רומנטי, וזכיתי בו בגדול- בזכות ענת, כמובן, אך לא פחות מזה בזכות שה רומי, שסיפקה את התפאורה והתפריט המושלם לערב שתמיד נרצה לזכור...
שה רומי
הרצל 10, תל אביב
03-5175474

לחם בשר הרצליה אירועים חדש