קבלו אותו! אלוף הבריסטות הישראלי הראשון


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

בשלב המוקדמות נדרשו המתחרים להכין שני ספלי קפוצ'ינו בזמן קצוב של 2.5 דקות ולענות על שאלון שכלל מגוון שאלות על קפה. מתוך 33 עלו 15 מתמודדים לשלב חצי הגמר.
חצי הגמר התקיים ביום ה' ה-20/5. בשלב זה עמדו לרשות המתחרים 15 דקות בהם נתבקשו להכין 4 ספלי אספרסו קצר, 4 ספלי קפוצ'ינו ו-4 כוסות משקה מיוחד שפיתח הבריסטה בשביל התחרות. קל זה לא היה.

מקצוע הבריסטה בישראל צבר תאוצה רבה בשנתיים האחרונות. ההוכחה: אליפות הבריסטה הישראלית שנערכה במהלך חודש מאי. בתחרות השתתפו 33 בריסטות מרחבי הארץ, שהחלו את דרכם בשלב המוקדמות ביום ה' ה-13/5.

שופטי התחרות העריכו כל מתמודד לפי מספר רב של קריטריונים שכללו: הופעה, מקצועיות בעבודה, פרזנטציה של המשקאות וכמובן – טעם. את כל האירוע ליוותה קריינית, אשר שאלה את המתמודדים שאלות (כל מתמודד היה מחובר למיקרופון סטייל ''מדונה'') והציגה את הנעשה לקהל. ניכרת הייתה התרגשות רבה בקרב רוב המתמודדים, אצל חלקם זה התבטא ברעידות בידיים ואצל אחרים בטעויות, שמן הסתם, לא היו עושים באווירה רגועה. בסוף היום ידעו שישה מן המתמודדים שהם עלו לגמר האליפות.
לגמר עלו:
• גיל זומר מפאול'ס קפה.
• משה ג'נאח מאילנ'ס.
• שירלי כהן מאילנ'ס.
• ליאור מגיד מאילנ'ס.
• סימון יום-טוב מאילנ'ס.
• שמעון פרץ מקופי-האוס.

הגמר התקיים במסגרת כנס הקפה שארגנה קבוצת ''שטיר'' במלון ''דן-פנורמה'' בת''א. הכנס כלל הרצאות מגוונות בנושא קפה ובתי קפה ורחבת דוכנים של שלל בעלי עסקים המתקשרים לנושא. בעיני, רגע השיא של הכנס היה ''הופעתו'' של הבריסטה האיטלקי לואיג'י לופי, לשעבר אלוף העולם. נעים היה לראות אדם שעבר את גיל 40, אשר עוסק במלאכה שנחשבת בארץ כעבודה לסטודנטים.

לופי הציג כיתת-אמן לפני קהל שלא הסתפק בלשבת מול הבמה אלא עלה עליה והצטופף מסביבו. לופי, אדם נחמד וסבלני, ענה לכל שאלה שהוצגה בחיוך ומתוך רצון. מעל הכול לופי הוא מקצוען, ניתן לראות עד כמה הוא מרגיש בנוח כאשר הוא נמצא מול מכונת אספרסו.

בשעה שתיים בצהריים הגיע הרגע לו חיכו כולם, ובמיוחד ששת המתמודדים. המתכונת שבה נערך הגמר הייתה זהה לזו של חצי-הגמר, 15 דקות, 4 אספרסו, 4 קפוצ'ינו ו-4 משקאות מיוחדים. המתחרים הגיעו מוכנים, כאשר כל אחד הביא איתו פולי קפה, כדי הקצפה, מברשות, כוסות ושאר אביזרים שנדרשו לו להכנת המשקאות. פאנל השופטים הורכב מיודעי דבר בתחום הקפה, בעלי בתי-קפה ולואיג'י לופי שהשתתף כשופט אורח.

כל אחד מהמשתתפים הבריק לפחות בתחום אחד. ראוי לציין את שירלי כהן שהשתמשה במוטיב חוזר של תפוזים לכל אורך הופעתה, הן כרכיב במשקה המיוחד שלה והן כתוספת למשקאות האחרים בצורה של תפוז-סיני מסוכר. המשקה המיוחד, ''ויטרינו'', של המתחרה שמעון-פרץ, שהיה שילוב בין שביבי אספרסו קפוא, קצפת וגלידה, היה מרשים מאוד מבחינה ויזואלית ומבחינת הטעם. אישית, מאוד התרשמתי מקור-הרוח שהפגין המתחרה משה ג'נאח, הוא היה היחיד שנראה כאילו הוא סתם בא ליום עבודה.

בסופו של דבר, המתחרה הטוב ביותר היה סימון יום-טוב. סימון הוא עולה חדש מצרפת שנמצא בארץ שש שנים. הוא התבלט בכל התחומים ולכל אורך ההופעה. כבר בעריכת השולחן, סימון הפגין חוש מפותח לאסתטיקה ומקצועיות. הקפוצ'ינו שהגיש היו מרשימים ביותר והמשקה המיוחד שפיתח, ''למונטו'' גנב את ההצגה. המשקה היה משקה קר שמשלב לימון, נענע, שמנת ואספרסו. כל הטועמים (ביניהם אנוכי) הסכימו שזהו משקה מלא ומאוזן בצורה מפתיעה. סימון קיבל את גביע המקום הראשון, את הסינור המיוחד של לואיג'י לופי ואת הזכות לייצג את ישראל באליפות הבריסטה העולמית שתתקיים בטריאסט שבאיטליה. לסימון נאחל בהצלחה.