מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > קפה ובתי קפה > בתי קפה> בתי קפה- טו אנג'וי

טו אנג'וי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''הקבב היה משובח, חמש קציצות גדולות ומרנינות של טעם ממכר, לצד תוספת של תפו''א בצ'ילי ואורז עם ירקות. מדובר במנה שיכולה לנצח מבחינתי את כל עוצמות הרעב...'' נדב אבידן וחברתו יחזרו בעתיד הקרוב לעוד ערב של פינוק באנג'וי

יש ימים מיוחדים כאלו, שחייבים להסתכם מבחינתי במקום שיעניק לנו חוויה חד פעמית. כזה יום של כיף העברתי עם ענת, וידענו שנינו שסתם בית קפה לא יספק אותנו. המלצה שקיבלנו מחברים שלחה אותנו אל צפון תל אביב, שם גילינו את ''אנג'וי''- קפה מסעדה מדהימה. אבל רגע, לא נקדים את המאוחר. כבר כשהגענו גילינו שהמקום נגיש להגעה ויחד עם זאת אינטימי ושקט בדיוק במינון הנכון. בכניסה קידמה את פנינו קרן המלצרית, והושיבה אותנו לשולחן שצפה אל המרפסת החיצונית של בית הקפה. המרחב בין השולחנות הוא כזה שתוכנן בקפידה לאפשר שיחה נעימה, כזו שלא מתערבבת עם שכניך, ואכן לא לקח זמן רב וענת ואני כבר היינו שקועים בשיחה כזו.

הנושא הראשון שעלה על הפרק, איך לא, היה מה אנחנו עומדים להזמין. כי מהר מאוד הבנו, שלא מדובר כאן בבית קפה סתמי עם תפריט שבלוני. כמעט כל המנות נשמעו כמו משהו שנלקח היישר ממסעדה איכותית, והמגוון הגדול הקשה גם הוא על הבחירה.
בסיועה של קרן, החלטנו ללכת על שתי מנות עיקריות שנשמעו נפלא. קבב טלה עבורי, עם שתי תוספות מתוך ההיצע הקיים, תפו''א בצ'ילי (המזכיר הום פרייז), ואורז עם ירקות. ענת מצידה בחרה בראגו- פסטה פנה עם תבשיל בקר וירקות שורש ביין. הקבב היה משובח, חמש קציצות גדולות ומרנינות של טעם ממכר, ועם התוספות שהוזכרו קודם, מדובר במנה שיכולה לנצח מבחינתי את כל עוצמות הרעב. הראגו של ענת היה משובח לא פחות, גם היא מנה גדולה ומשביעה מאוד, וההנאה מכל נגיסה ניכרה בהחלט בחיוכה של ענת, שהתרחב מרגע לרגע.

ראוי לציין גם את האופן בו המנות הוגשו לשולחן. שתי המנות הגיעו אלינו עם רמת הקפדה ודיוק שלא הייתה מביישת אף מסעדת גורמה. הצלחות היו בדיוק בגודל המתאים כדי שלא נרגיש שהמנה גדולה מדי או קטנה מדי, ועיצוב המנה על הצלחת היה שיר הלל לשף עם דמיון יצירתי ומסקרן.לאחר שהסתיימה הארוחה, נשענו אני שנינו אחורה, שתינו את הלימונענע הגרוסה שהוגשה לנו, והתמסרנו לרגע הזה היפה. אוכל טוב, מוסיקה נעימה, שיחה טובה עם אדם יקר- מה עוד יכול בנאדם לבקש מחיי העולם הזה? באותה הזדמנות גילינו עוד מעלה שיש באופן טבעי לצוות האנג'וי וניצלתי את הרגע כדי לתת מתנה לענת, שהחבאתי אצלי קודם לכן.

קצת חששתי מסיטואציית הנתינה בבית קפה, כי בכל מקום שהייתי בו עד היום, מייד זוכה השולחן המדובר בנעיצת מבטים סקרניים מכל השולחנות הסמוכים ומהצוות בעיקר. כאן, לשמחתי, הפרטיות שלנו נשמרה במלואה, והרגשנו ממש כאילו אנחנו בבית, ביננו לבין עצמנו- ובעיני, לתת תחושה של בית גם באינטימיות הנובעת ממנו, זה פלא בפני עצמו.
וכמובן, אחרי ערב כל כך מהנה ומפנק, איך אפשר שלא לקנח במשהו מתוק? ענת הזמינה לה סופלה שוקולד, שהגיע בלווית כדור הגלידה המסורתי וענה על כל הציפיות (וגם חוסל מהר מאוד..), ואני קיבלתי פאי תפוחים ביתי, שנאפה במקום, והיווה עבורי – וגם עבור ענת, שעזרה לא מעט בשליחת מזלג מזדמנת אל צלחתי- סיום מושלם לערב הזה. טעם של בית, כל כך רחוק מתחושה של קונדיטוריה גדולה, ובעיקר, זו פשוט מנה שמורגש בכל פרט בה שהוכנה באהבה גדולה שנחלקה איתנו. ומה יש להוסיף? כיף להחזיר אהבה למקום שמעניק לך כל כך הרבה, כך שאין ספק שנחזור לשם בקרוב לעוד ערב של פינוק. כי בדרך חזרה הבנו, שעצם זה שהמקום ישנו, זו הסיבה הכי טובה להגיע אליו.
אנג'וי
אורי צבי גרינברג 25, מרכז מסחרי אזורי חן, תל אביב
03-7411022