Skip Navigation Linksראשי > אוכלים עם ילדים > יוצאים לאכול > אורלי פרש אזולאי יצאה לאכול עם בנה בקניבר

לגדול בקניבר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''מנת הילדים של עמרי נראתה בלתי אפשרית. היא הייתה ענקית והכילה המבורגר עסיסי, צ'יפס פריך וירקות טריים חתוכים גס על ההמבורגר...'' אורלי פרש אזולאי לקחה את בנה לקניבר, שם פגשו, פנים מול פנים, ללא פחד, המבורגר אמיתי

את הבן שלי אי אפשר לרמות בבשר. כנראה שאחת התכונות המולדות שעוד לא חקרו (הנה רעיון לתזה) היא בלוטת טעם מיוחדת לבשר משובח. הבן שלי, בניגוד לשאר בני גילו (4 וחצי), הוא ילד אנין טעם שאינו מוכן לאכול בהמבורגריה שילדים מאד אוהבים ואני נמנעת מלציין את שמה. מעולם לא הצלחתי להבין זאת והנחתי שהילד לא אוהב המבורגר.

מסתבר שהמבורגר צריך לדעת לעשות ולא כל קציצה בלחמנייה ראויה למאכל. בקניבר ללא ספק עושים המבורגר באהבה, תוך שימוש בבשר בקר טרי, תיבול ועשייה נכונה של הכתיתה. ביום ההוא בקניבר למדתי שהבן שלי כן אוהב המבורגר.

בצהרי אותו יום התיישבנו עמרי ואני בקניבר סניף מוריה בחיפה. המסעדה הקטנה הקרינה חום ביתי ומלצרית חייכנית ניגשה ושאלה את עמרי : ''באת לאכול המבורגר?'' כמעט עניתי ''לא'' במקומו כשתשובתו הלא צפויה הגיעה ''כן''. אמר. בקול משתנק הזמנתי גם אני עסקית הכוללת סלט, המבורגר מבשר בקר והום פרייז ,תוהה אם להזמין לו משהו אחר או לתת לילד חופש בחירה.
על השולחן הערוך הונח מצע נייר גדול עליו המשחק חי, צומח, דומם. לא דמיינתי שעמרי יזמין המבורגר, גם לא דמיינתי שניתן לשחק עם ילד בן 4 וחצי חי, צומח, דומם. שיחקנו ובמקום לכתוב ציירנו. זו הייתה הצעה שלו, גאון של אימא.

המנות לא איחרו להגיע. מנת הילדים של עמרי נראתה לי בלתי אפשרית. המנה הייתה ענקית והכילה המבורגר עסיסי, צ'יפס עבה ופריך מהסוג המשובח וירקות טריים חתוכים גס על ההמבורגר. מבלי למצמץ עמרי הזיז את הירקות הצידה, תפס את בקבוק הקטשופ, הזליף על ההמבורגר שלו, סגר את הלחמנייה והביט על ההמבורגר כמי שמתכנן מהיכן להתחיל במתקפה.

מסרבת להאמין למראה עיניי, אכלתי את הסלט המרענן שהוגש לי כפתיחה לארוחה. כשהבנתי שהפרטנר שלי מבסוט מהמנה שלו התפניתי להתעסק עם המנה שלי. המנה העסקית בקניבר גדולה ומשתלמת. ההמבורגר שלי היה עשוי בדיוק במידה שביקשתי, מדיום רייר אם אתם מתעקשים. הלחמנייה טרייה ופריכה , כזו שאינה מתפרקת בזמן שנוגסים בהמבורגר. ההום פרייז – קוביות תפוחי אדמה מטוגנות מוקרמות בקרם שמנת וצ'ילי היו אלוהיים. עם כל טעימה מההום פרייז הצטערתי שהוא עומד להיגמר. שילוב הטעמים של השמנת המתקתקה והצ'ילי החריף מוצלח ביותר, שלא לדבר על הסלט הנלווה שטעם הירקות הטריים והרוטב החמצמץ השתלבו בהרמוניה אחד עם השני.

לקינוח הזמנו פונדט שוקולד פאדג'. תענוג שוקולד צרוף , מתוק , חם ונוזלי. לפונדט התלוו טבעות אננס חמצמצות וגלידת וניל עם פצפוצים. כמו בכל קינוח אני ועמרי מתפצלים. הוא על הגלידה , אני איך לא...על השוקולד.
ללא ספק נוסיף לעסקית הגדולה והמשתלמת גם את התואר טעימה ביותר. העסקיות בקניבר מוגשות עד השעה 17:00. כשהייתי שבעה והתפניתי להסתכל קצת מסביב הופתעתי לראות משפחות עם ילדים, זוגות צעירים, זוגות מבוגרים וכמה חברה צעירים שסועדים את ליבם. קניבר פונה לכל האוכלוסיות וכולם אוהבים את ההמבורגר שלהם. גם הצמחונים יוכלו למצוא מענה בצורת vegi המבורגר העשוי מפולי סויה, ''להיט היסטרי'' לדברי לירן בעל המקום.
לאחרונה יצאו בקניבר במבצע לילי מטורף ''טרף לילי בקניבר'', ארוחת לילה החל מחצות ועד אחרון הלקוחות.

''הרעיון שלנו בקניבר הוא לעורר את התשוקה, היצר לבשר טוב ואיכותי. בחצות התאווה של חלק מבלייני חיפה והקריות מתעוררת ואנו נותנים לה מענה. המבצע כולל גם צ'ייסר שפותח את התיאבון ומעורר את החושים'' מוסיף לירן, בעל המקום, ותוך כדי דבריו אני כבר מפליגה בדמיוני איך אני לוקחת את אבא של עמרי (האיש שלי) לבילוי לילי מטורף שבסיומו נגיע לטרף הלילי בקניבר, ונסתער יחדיו על המבורגר ענק ברומנטיות. אלא שאז נופלת עליי ההכרה שאנחנו בשעות האלה יכולים רק לחלום על המבורגר עסיסי ומלא ניחוחות.
קניבר
שד' מוריה 110, חיפה
04-8260043