Skip Navigation Linksראשי > ברים, יין ואלכוהול > ברים ופאבים> ביקור בבלגו בר בכפר סבא

לנקות את הראש


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''תפסנו שני כיסאות על הבר, כי ידענו שמטרת הביקור היא להטביע את יגוננו. אור ציין לטובה את הנוף הנשי ואני התרשמתי מכך שאין עשן סיגריות בפאב ואפשר לנשום...'' דניאל לוין יצא לחגוג את סיום הסמסטר העמוס בבלגו בר בכ''ס

הייתי עייף. שחוק, זו המילה המתאימה יותר. סמסטר עמוס, התאקלמות בתל אביב ועוד שלל הרפתקאות שהפכו את ארבעת החודשים האחרונים למתישים במיוחד. היו ימים שמרוב לימודים לא יצאתי מהבית (או מהפקולטה) ויצא לי להעביר לא מעט לילות מול המחשב, מנצל שעות אחרונות לפני הגשה של עבודות.

הגיחות החטופות שהצלחתי לעשות לתל אביב (סנדביץ' מהקפיטריה באוניברסיטה לא נחשב) היו תמיד תחת לחץ של לימודים או מיד לאחר משמרת ארוכה בעבודה. האמת היא שמאז שעברתי לתל אביב קצת מאסתי בה ואני מחפש תירוצים לברוח החוצה. השבוע הייתה לי הזדמנות וניצלתי אותה עד תום.

את תפקיד הגואל מילא אור, חבר ללימודים לא פחות מתוסכל ממני. אור לא מוכן לוותר כשזה נוגע לאיכות חיים או לחווית מלאכת השתייה. בשיחת טלפון קצרה, על לימודים כמובן, הוא החליט שצריך לשנות את המצב. ''הגיע הזמן לשבור שיגרה'', עדכן והודיע שתוך שעה הוא אוסף אותי כדי לשתות המון, מחוץ לתל אביב. לא ברור מניין שמע אור על הבלגו בר בכפר סבא, אבל כמו תמיד הוא הבין מה אני צריך, לא אכזב וגם הבלגו בר היה בחירה מדויקת ומשובחת.

מה שליווה אותנו מהרגע שנכנסנו לפאב האלגנטי הוא הפסקול: מיינסטרים טוב ואיכותי בסגנון אריק קלפטון ואואזיס, מהסוג שגורם לך לרצות להתרווח על כיסא במשך שעות, לטופף באצבעותיך על השולחן, ולחייך סביב. הפאב עצמו היה אפלולי, אך לא יותר מדי, ומעוצב בסגנון נקי הכולל שולחנות חומים וכיסאות בצבע קרם. לא התמהמהנו יותר מדי ולבסוף תפסנו שני כיסאות על הבר, ממש מול הברמנית, כי ידענו שמטרת הביקור היא להטביע את יגוננו. אור ציין לטובה את הנוף הנשי ואני התרשמתי מכך שאין עשן סיגריות בפאב ואפשר לנשום.

הברמנית החייכנית מזגה לנו מהחבית חצי מרפי'ס וחצי פאולנר כדי לפתוח את הערב בקלילות. עם הבירות לקחנו צ'ייסר קפוא של באד אפל לשיפור המצב רוח. לצד הבירות, הזמנו שרימפס בטנדורי כדי שלא יהיה משעמם. המנה שיחקה תפקיד חשוב והייתה נוחה לאכילה תוך כדי שתייה, כי פשוט אכלנו עם הידיים.

האלכוהול הוריד קצת מהמועקה, עוד קצת ואני אדם חדש. לא עבר זמן רב וכבר התכוננו לסיבוב שני. משום מה, אור החליט שהוא מזמין קוקטייל ולי התחשק ויסקי. כשאני והברמנית סיימנו לצחוק עליו שהוא מבקש קוקטייל ''לא חמוץ מדי'', היא הציעה את קוקטייל Dear Jack – על בסיס ג'ק דניאלס, מייפל ותפוחים. קשה היה לי להודות, אבל הקוקטייל היה טעים ואפשר היה להרגיש כמות האלכוהול בתוכו.
התייעצתי עם הברמנית איזה ויסקי להזמין והיא סיפרה לי על מבצע החודש שלה: טעימות של שלושה צ'ייסרים של ויסקי המגיעות עם שלוש מנות לנשנש. החודש מגישים ויסקי של פיימוס גראוס בשלושה סוגים: רגיל, בלנד ומותג המאלט 12 שנה. טעמתי אותם, מהקל אל הכבד, והרגשתי את ה''סטלה'' המעולה שמקבלים מדרינק איכותי. המנות שהתלוו לוויסקי, בהחלט לא היו מנות פאבים קלאסיות, אבל הן היו מעולות והלכו מצוין גם עם הויסקי והבירה שבאה אחרי. לשולחננו הגיעו כבד קצוץ על פוקצ'ה קטנה, קבבוני טלה ומאפה גבינות תוצרת הבית.

צעדתי מסוחרר לשירותים ופתאום קלטתי עד כמה אני שיכור כשמולי ניצבו שתי אסלות. בסוף הסתבר שדווקא הייתי בסדר ואכן היו שתי אסלות בתא השירותים...
כשחזרתי, ראיתי שבזמן שאני התענגתי על הויסקי, אור שתה בירות בקצב מזרח אירופאי. לא אציין כמויות, אבל עד חצות וחצי היה ברור שהבחור לא הולך לנהוג ביממה הקרובה. ככה זה כשנהנים – שותים בלי חשבון. אין ספק שגיחה כזאת אל מחוץ לתל אביב היא חובה לפחות פעם בשבוע.
בלגו בר
עתיר ידע 21, כפר סבא
09-7666077