לחם בשר הרצליה

יום חמישי בבנקס


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''מערכת הסאונד האפקטיבית עושה בדיוק את מה שהיא אמורה לעשות – יוצרת ריאקציה כימית עם האלכוהול בדם, ריאקציה שמתניעה את הגפיים לפי הביטים של הדי.ג'יי ...'' אדם בר התחיל לחגוג את אירועי הסופ''ש כבר ביום חמישי בבנקס

בכל יום חמישי אחה''צ, מתחילה להתפשט אצלי בעצמות הרגשת הרווחה מכך שעוד שבוע של עבודה, התרוצצויות ולחצים עומד לבוא אל קיצו. אני לא צריך לפרט נכון? מה שמוזר במקרה שלי, דוקטור, הוא שבאופן אסוציאטיבי אני נזכר בסרט שכוח אל (וטוב שכך) מהסבנטיז, שנקרא Thank God It's Friday. אז אני מחכך את ידיי בהנאה, ואומר לעצמי – דפקנו אותם (את הגויים, הכוונה) – כי אנחנו מתחילים את סוף השבוע שלנו כבר בחמישי, 24 שעות תמימות לפניהם. עד מוצ''ש, ההרגשה הזאת עוברת לי כמובן, ואני מתחיל לקנא באותם גויים ממש, על כך שסוף השבוע שלהם יימשך עוד 24 שעות לפחות, אחרי ששלי כבר יסתיים.

את פני הסופ''ש הבא עלינו לטובה, החלטתי לקבל בשכונה, יחד עם חבר מהשכונה, ובחרנו בבנקס ברחוב לינקולן. הבנקס, כך אני מתרשם, נהנה מהפריחה שנרשמת לאחרונה ב''מתחם קרליבך'' הסמוך, אבל מה לעשות, הוא היה כאן קודם, וכבר הספיק לצבור מסורת וקהל משלו. הגענו מוקדם כדי לתפוס מקום על הבר כמו שאנו אוהבים, וצפינו בהתפעלות במהירות שבה מתמלא המקום באנשים ובאנרגיות טובות. כשעזבנו, כעבור כמה שעות, שמחים, שבעים ורוויים הרבה יותר משהיינו כשנכנסנו, עדיין היו רבים שלטשו עין לעבר המקומות האסטרטגיים שפינינו על הבר.

הבנקס עובד חכם – בתחילת השבוע (ימים חלשים יחסית עבור בארים), הוא מארח יוצרים ישראלים איכותיים מהליגה של עמיר לב, ערן צור, ירמי קפלן וחבריהם. לקראת סוף השבוע במת ההופעות מתכסה בספות לאונג' לבלייני סוף השבוע. יחד עם רחבת ריקודים קטנה, ושטח שמיועד למסיבות פרטיות (וכמובן הבר) – מציע המקום מגוון צורות בילוי בחלל שהוא יחסית אינטימי. מערכת הסאונד האפקטיבית עושה בדיוק שת מה שהיא אמורה לעשות – יוצרת ריאקציה כימית עם האלכוהול בדם, ריאקציה שמתניעה את הגפיים לפי הביטים של הדי.ג'יי התורן, ולא פחות חשוב – העוצמה שלה נותנת לגיטימציה לזרים גמורים להגיע לקרבה פיזית (מפה לאוזן, למשל). כאן המקום להבהיר לג'ינג'ית הגבוהה בגופייה השחורה – אין לי אש, אני פשוט לא מעשן.

מכיוון שהגענו רעבים, שאבנו את הבירה ראשונה יחד עם פיצה פפרוני (בצק דק, כמו שאנו אוהבים, מפנה את הבמה לכל מה שעליו. ככה צריך). בחרנו בסטלה ארטואה, בירת פילסנר בלגית מרירה. בברזים לצידה אפשר למצוא גם גינס, הוגארדן וטובורג. על המדפים תמצאו מגוון איכותי של וויסקי, קוניאק והמשקאות האופנתיים שהמפיצים יודעים לפרסם טוב ממני.

לשאיבת הסיבובים הבאים נעזרנו כבר בבוטנים מתובלים, שמצליחים להצמיא גם תנין יאור שניצל מטביעה. ככל שמפלס האלכוהול עלה, הפכו האינטראקציות עם הברמנית לידידותיות יותר ויותר, מה שהפך את הפרידה מהמקום לקשה ועצובה. התנחמנו בכך שלפי כל הסימנים – גם השבוע הבא יסתיים מתישהו, ולנו יש עכשיו בשכונה מפלט ראוי להתחיל איתו גם את סוף השבוע הבא.
הבנקס
לינקולן 13, תל אביב
03-5625544

לחם בשר הרצליה אירועים חדש