מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > קפה ובתי קפה > בתי קפה> בית קפה: לחמים

לחם הארץ


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''אזני ההמן של לחמים נאפות במקום, מבצק פריך על בסיס חמאה, אותו מרדדים עד שהוא נעשה מאד דק. כאן דוגלים בכמה שיותר מילוי וכאוהדת מילויים, הערכתי מאד את ההעדפה הזו...'' עיינה גל וידידה החליפו מידע ועדכונים בלחמים

לא ראיתי את עידן כבר כמה חודשים, לכן נורא שמחתי לראות את השם שלו על צג הטלפון שלי. הוא הציע שלא נתעצל ונגיד שוב ש''נפגש בהזדמנות'', אלא שנקבע את ההזדמנות הזאת עוד השבוע.
''רביעי בבוקר, קפה עם עדכונים, את בוחרת את המקום'' הוא סיים את השיחה, לא בלי להעביר אלי חלק מהאחריות. אני בוחרת? יופי, הנה הזדמנות לקבוע בלחמים, חשבתי. עברו כבר כמה חודשים גם מאז הפעם האחרונה שישבתי בבית הקפה הנחמד הזה. הפגישה הזו עומדת לסגור לי שתי ציפורים במכה אחת.
אז קבענו בלחמים. עוד לפני שפתחנו בשיחת העדכון המחייבת, פתחתי אני בשיחת העדכון המחייבת שלי עם המקום וביקשתי לנו שתי כוסות הפוך. הקפה עדיין היה טוב כמו שזכרתי מהביקור הקודם. אפשר להמשיך.

עידן סיפר מה קורה איתו: עדיין באותה עבודה, הוא לא יוצא עם מישהי חדשה, קיבל איזו הצעה מעניינת שהוא שוקל. במקביל, בחרתי לנו כמה נשנושי בוקר שירעננו אותנו, שהרי באתי להתעדכן גם במצבו של עידן וגם במצב בית הקפה. את הרענון קיבלתי בצורת שני ''מיני קישים''- קישים אישיים פצפונים וחמודים. האחד בטעם ים תיכוני עם חציל קלוי, פלפל קלוי, עגבנית שרי וגרעיני דלעת והשני במילוי בצל וכרישה. אני נגסתי בעדינות במיני קיש שלי, אבל עידן, בהיותו בן, אכל את שלו בביס אחד.
''טעים'', אישר לי את הבחירה במקום בפה מלא.''הם מכינים הכל הכל כאן'', עדכנתי אותו.
''זה רק נורא קטן'', העיר ואני הסברתי לו שבצהריים יש קישים אישיים, בגודל סטנדרטי, המוגשים במסגרת של ארוחה עסקית עם סלט ושתייה ב-39 ₪. ''שווה'', אמר עידן ודחף לפה מקלון לחם-זיתים פריך. כשסיים את הקפה והנשנוש המלוח, הוא הסכים איתי שהגיע הזמן לעבור למתוקים.

''מה, נשב בלחמים חודש לפני פורים ולא ננסה את אזני ההמן שלהם''? שאל, ואני הבנתי שיש לו איזה מידע מוקדם על המקום. המלצר, שנקרא לעזרתנו, שמח לספר לנו שאזני ההמן של לחמים אכן ידועות בעיר. הן נאפות במקום, כמובן, מבצק פריך על בסיס חמאה, אותו מרדדים עד שהוא נעשה מאד מאד דק. בלחמים דוגלים בכמה שיותר מלוי על כמה שפחות בצק, וכאוהדת מלויים של אזני המן הערכתי מאד את ההעדפה הזו.

יש אזני המן במילוי פטיסר שוקולד (המגיע גם בגרסה ללא תוספת סוכר), תפוחי עץ, תמרים ואגוזים, פרג ומרציפן. כולן פריחות ונימוחות בפה ומכולן טעמנו והרגשנו את פורים מתקרב אלינו בצעדי ענק כשהוא נעול בנעלי ליצן. עידן תבע שגם אני אעדכן אותו בנעשה אצלי, אז עשינו את זה על עוד כוס הפוך עם כמה חיזוקים מתוקים, כמו הטאטלט טוסקנה המדהימה שהיא מעין עוגיית שקדים מתוקה ופריכה. כבר נהיה די מאוחר וחשבנו אולי להישאר כאן גם לצהריים, אבל החלטנו שאולי דווקא נשמור את ההזדמנות לפעם אחרת, ואת מפגש העדכון הבא שלנו נקבע גם כן בלחמים.
לחמים
החשמונאים 99 ,ת''א
03-5618111