מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

ארוחה חלבית בחצר ירושלמית


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

אצלנו המוצר החלבי היחיד שביקר במקרר היה חלב. רק בשר אכלנו. בימים מיוחדים פעמיים בשנה אמי אפתה בורקס מבצק עלים מוכן מאיזה מפעל מקומי ללא תו תקן. בורקס גבינה לבנה 5% ובורקס תפו''א. ארבע רולדות ארוכות כאלו בתוך התבנית, אחת גבינה והשאר תפו''א. היה ריב מי יישאר עם הגבינה.


בצבא למדתי להעריך את הקוטג' הטרי בדרך הקשה. ומשם תוך עשר שנים למדתי שיש עוד עולם שלם של מאכלים שאפשר לאכול. עכשיו שבועות, כשמו כן הוא. שבעה שבועות לוקח לי להתכונן לחג החלבי הזה וכחלק מההכנות הלכנו אני וארוסתי לאכול ''ברוזמרין'', מסעדה חלבית בהגדרה. בדרך החלפנו בינינו קצת מהידע על החג כמו למה חלבי? ומה הקשר בין מתן תורה לחלב?

יש המון השערות למה חלב. הטובה ביותר (ארוסתי עשתה הכנות לכבוד החג) חלב בגימטריה זה 40 - ממש צירוף מקרים משכנע שמשה היה 40 יום בהר סיני. בני ישראל החליטו לעשות ארוחת שחיתות. האפשרויות- 50:50 , ככתוב, לא תאכל גדי בחלב אימו. הוחלט על חלבית. אני חושב שהיה יותר מתאים לסובב כמה כבשים על סנדות אם כבר חגיגה אבל לך תבין, טועים במדבר.

רוזמרין מציעה ישיבה בתוך גן הסכוך בעצי בראשית וקצת מקום בתוך המסעדה. אני הזמנתי רביולי בטטה ארבע העונות וארוסתי פאי גבינה ובצל. עם השתייה קיבלנו לחם טרי מתוק שנראה אפוי במקום עם חמאת שום. המנות מגיעות מעוצבות על הצלחת. את הסלט ליווה רוטב רוזה ורוד וחלק.
הרביולי ממולא בבטטה ברוטב גבינות היה טוב. הוא התגלה כרוטב עדין בטעמים ולא כובש את טעמי הרביולי עצמו. למנה אחרונה הזמנו ביחד עוגת גבינה פירורים על בסיס טורט ולא בצק פריך, עוגה שונה וקלילה. לרוזמרין אחזור ביום חמים, כדי לשבת בגן וגם לבדוק את מנות הדגים ן.

רוזמרין – מסעדה חלבית ובית קפה
רח' המלך דוד 28, ירושלים

טלפון: 02-6258157